Finex.cz logo
Menu
Finex » NFT » Tržiště » Gamestop překvapuje – tržiště s NFT přichází dříve, než bylo v plánu

Gamestop překvapuje - tržiště s NFT přichází dříve, než bylo v plánu

Gamestop překvapuje - tržiště s NFT přichází dříve, než bylo v plánu
Zdroj: biz.crast.net

Společnost Gamestop se stala miláčkem retailových investorů zejména na sociální síti Reddit a příběh, který se posléze odehrál, se zapsal do investorských dějin. Po sérii těchto událostí management stojící za firmou nejspíše napadlo, že by umírající firmu mohl postavit na nohy pomocí koncentrace na nová odvětví a technologie.

Již během minulého roku začal prodejce videoher přijímat jako platební možnost kryptoměny včetně Dogecoinu či ShibaInu společně s Bitcoinem, Ethereem a dalšími altcoiny. Nyní se rozhodl oslovit segment investorů zajímající se o non-fungible tokeny (NFT).

Kauza Gamestop

Vše se odehrálo na Redditu, populární síti mezi investory. Ke konci roku 2020 se na síti objevil příspěvek, který podrobně popisoval, jak by se Gamestop mohl stát největším shortem století. Začátkem ledna se touha po short squeeze rozšířila a započal souboj mezi miliony drobných investorů a hedgeovými fondy.

Ideální short squeeze – nákupy akcií retailem vyhnaly cenu natolik, že některé hedgeové fondy musely uzavřít své short pozice, což podnítilo další fondy uzavřít pozice.

Toto zapříčinilo obrovský boom ceny, která se z 12 dolarů vyšplhala až na 400 dolarů za akcii. Při vrcholu dosahovala tržní kapitalizace firmy 22 miliard dolarů. Toto vedlo k porážce shortujících fondů, například Melvin Capital utrpěl během ledna roku 2021 53% propad.

Spuštění trhu s NFT na Immutable X

Společnost Gamestop, jak se zdá, spustí NFT tržiště ještě dřív, než se očekávalo. Minulý rok 2. února bylo oznámeno, že ke spuštění dojde až na konci roku 2022, nicméně ve zprávě pro investory bylo datum posunuto již na konec druhého kvartálu. Podle zprávy bude tržiště poháněno protokolem Immutable X.

Společně s brzkým spuštěním oznámil Gamestop vytvoření 150milionového fondu v tokenech IMX, což je kryptoměna samotného protokolu Immutable X, které ji budou dodány po dosažení stanovených cílů. Část finančních prostředků bude využita na podporu směřovanou k tvůrcům obsahu a vývojářům platformy.

Obrovská konkurence

Ačkoli zpráva o tržišti může nadchnout mnoho uživatelů odhodlaných k úspěchu společnosti, pravdou je, že konkurence je na tomto trhu znamenitá, včetně velkých jmen jako Binance, FTX, OpenSea, Crypto.com či nově i kryptoměnová burza Coinbase. Nicméně, v poslední době se přidaly i nováčci v podobě LooksRare nebo Solanart.

graf měsíčního objemu dle jednotlivého tržiště s NFT
Přehled měsíčního objemu
Zdroj: theblockcrypto.com

Největší podíl na trhu připadá tržišti OpenSea, která 13. ledna letošního roku překročila hranici jednoho milionu aktivních uživatelských peněženek na platformě, vyplývá z dat společnosti Dune Analytics. Dosud nejvíce se na platformě obchodovalo začátkem roku v lednu, kdy měsíční objem převýšil částku 4,5 miliardy dolarů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo