Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Blíží se hard fork Cardana. Co přinese upgrade Vasil?

Publikováno
Blíží se hard fork Cardana. Co přinese upgrade Vasil?
Zdroj: academy.binance.com

Input Output, vývojářská skupina stojící za kryptoměnou Cardano (ADA), po několika odkladech konečně zveřejnila datum plánovaného upgradu sítě s označením Vasil. K implementaci změn dojde dle oznámení na Twitteru 22. září. Cardano po provedeném hard forku navýší svoji síťovou kapacitu a propustnost, čímž dojde ke snížení transakčních poplatků.

Vasil má dále zlepšit konkurenceschopnost Cardana na poli decentralizovaných aplikací, tzv. dApps. Přináší vylepšení Pluta, platformy pro vývoj smart kontraktů na Cardanu. Lepší vývojářská zkušenost umožní Web3 inženýrům vytvářet výkonnější a efektivnější aplikace.

Poznámka

Poznámka: Upgrade byl pojmenován po dlouhodobém členu komunity Cardana, Bulharu Vasilu Stoyanovu Dabovi. Nedávno zesnulý Dabov byl přítelem Charlese Hoskinsona (zakladatele Cardana) a vášnivým pěstitelem stromů. Za svůj život vysázel přes 10 000 jinanů dvoulaločných (gingko biloba).

Zdroj: Input Output YouTube
Cardano Vasil Dabov
Charles Hoskinson s Vasilem Dabovem

Implementace upgradu Vasil byla naplánována již dříve a to na 29. června letošního roku. Vývojáři však během testování nalezli 7 kritických chyb v kódu a vše tak muselo být odloženo.

Krom toho stanovila Input Output pro provedení hard forku jasná kritéria spočívající hlavně v připravenosti komunity a ekosystému. Upgrade podpoří přes 25 burz představujících 80 % likvidity mince ADA a také vedoucí decentralizované protokoly dle total value locked (TVL).

Na co se připravit?

Cardano uvádí, že díky použití unikátního kombinátoru se během hard forku nepřeruší produkce bloků, síť se nepozastaví a uživatel nic nepozná. Nemusí tedy provádět žádnou akci. Čeho je však dobré se vyvarovat, jsou transakce mezi vaší peněženkou a kryptoměnovými burzami. Ty totiž obvykle v době štěpení blockchainu pozastavují vklady a výběry. Nechcete-li tedy čekat v nejistotě a bát se, kde jsou vaše mince, převodu ADA se během upgradu raději vyhněte.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎