Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

BitMEX čelí útokům – hackeři jsou stále chytřejší!

Publikováno
BitMEX čelí útokům – hackeři jsou stále chytřejší!

Hongkongská kryptoměnová burza BitMEX vydala prohlášení, že zaznamenala zvýšený počet neoprávněných pokusů o přístup k uživatelským účtům. Proto varovala své uživatele před možnou hrozbou a doporučila jim změnit svá hesla a používat dvoufázovou autorizaci. Jak bude Bitmax útoky řešit? 

Bude doufázové ověření povinné?

Zatímco je BitMEX svědkem zvýšeného počtu pokusů o přístup k uživatelským účtům, snaží se vyřešit, jak své uživatele o něco lépe ochránit. Podle něj by mohlo být řešením právě dvoufázové ověření.

Dle průzkumů Googlu je možné útok pozastavit poté, co hacker narazí na dvoufázovou autorizaci. I přesto přiznává, že takto nejde zastavit všechny útoky, ale pod náporem dalších a dalších útoků se BitMEX rozhoduje, zda zavede dvoufázovou autorizaci jako povinnou, a to již v tomto roce.

Podle BitMEXU jsou hackeři stále chytřejší

Jako další BitMEX prohlásil, že zaznamenal i vyšší sofistikovanost taktik, které hackeři využívají. Místo toho, aby útočníci ihned zadali požadavek o výběr peněz z napadaného účtu většinou obchodují s finančními prostředky a vytvářejí ztráty proti jinému účtu, který také ovládají.

Prakticky si tak tedy z napadeného účtu prodávají kryptoměny pod cenou pořád dokola, dokud na účtu nic nezbyde. Není tak tedy třeba emailem či 2FA kódem potvrzovat výběr! Ten si provedou ze svého vlastního účtu.

Navíc se pro hackery stal oblíbeným i pokus o napadaní účtů přes falešné emaily o oznámení o přihlášení k BitMEXU. To je další z důvodů proč společnost zvažuje povinné dvoufázové ověření.

BitMEX není jediný

BitMEX není jedinou kryptoburzou, která má problém s útoky na uživatelské účty. V první polovině roku 2018 kryptoměnové burzy přišly kvůli hackerským útokům o 731 milionů dolarů a na konci roku 2018 se ztráta vyšplhala až na 1 miliardu dolarů.

Například před měsícem se s útokem hackerů setkala i kryptoburza Binance. Ta přišla o 40 milionů dolarů poté co ji hackeři okradli o 7000 BTC. Stejnou zkušenost má i burza Coinmama, když tohoto roku unikly informace o 450 000 emailových adresách a heslech uživatelů, což rozpoutalo vlnu strachu, protože burza disponuje více než 1.3 miliony aktivních uživatelů.

Jaký je váš názor na stále častější útoky na kryptoburzy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.