Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin vystřelil na 45 000 USD. ETF se blíží

Očekávání ETF dál tlačí Bitcoin nahoru. Bude 2024 "rokem Bitcoinu"? Reagují i další kryptoměny.

Publikováno
Bitcoin vystřelil na 45 000 USD. ETF se blíží
Zdroj: kurzy.cz

Cena Bitcoinu (BTC) se vyšplhala na denní maximum 45 800 USD, což znamená výrazný nárůst o 5,5 % za posledních 24 hodin a dosažení nejvyšší úrovně od března 2022. Tento impuls je připisován rostoucímu očekávání, které provází schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na Bitcoin ze strany americké Komise pro kontrolu cenné papírů (SEC).

S příchodem nového roku vyjádřily své býčí nálady významné osobnosti v oblasti kryptoměn. Michael Saylor, významný zastánce Bitcoinu, oslavil vzestup kryptoměny tweetem, v němž uvítal rok 2024 jako “The Year of #Bitcoin”.

Širší trh s kryptoměnami reagoval na rally Bitcoinu pozitivně a celková tržní kapitalizace dosáhla 1,8 bilionu USD, což je hodnota, která nebyla zaznamenána od května 2022. To znamená, že trh má 40% deficit oproti svému vrcholu z listopadu 2021, kdy přesáhl 3 biliony USD. Pozoruhodný nárůst zaznamenalo také Ethereum (ETH), které se vyšplhalo až na 2 400 USD. Výrazné zisky zaznamenaly i další altcoiny, například Solana (SOL) nebo Avalanche (AVAX).

Kolektivní optimismus a potenciální regulační zelená pro spotové bitcoinové ETF určily pozitivní start trhu do nového roku udávají optimistický tón pro to, co, jak mnozí doufají, bude dalším silným rokem pro Bitcoin i širší trh kryptoměn.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.