Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

Publikováno
5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

V pátém dílu podcastu Kryptokec se kromě stálých hostů Vladimíra Vencálka, Josefa Tětka a poslední dobou i Maťa Galvánka, objevil i Dominik Stroukal. Dominik je bývalý ředitel Liberálního institutu, vyučující na Cevro institutu, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a mimo to i autor třech knih o kryptoměnách.

Celý podcast se nese ve znamení zajímavé diskuse, kterou rozpoutala první otázka na Dominika. Jak a proč vznikají finanční krize? Jeho odpověď asi nikoho nepřekvapí. “Každá finanční krize je jiná a ač to zní jako floskule, je to pravda,” začíná Dominik.

Podcast si přehrajete níže:

O krizích se v tomto podcastu dozvíte hodně. Vznikají krize výhradně změnami úrokových sazeb? Jaká bude příští krize a kdy začne? Ale hlavně: Co se stane s bitcoinem v době krize?

Diskutující se ve svých názorech liší, ale hlavní slovo má Dominik s tím, že cena bitcoinu v následující krizi neporoste, i když by byl rád. :-) Bitcoin je totiž zatím luxusním statkem – lidé si ho kupují v případě růstu jejich příjmů.

V případě, že jejich příjmy a celkově majetek začnou klesat, což je jeden z následků ekonomické krize, bude Bitcoin jedna z prvních věcí, kterou prodají, aby si zachránili střechu nad hlavou.

V podcastu jsou skloňována slova jako centrální banky, úrokové sazby, atp. Proto se můžete podívat na odkazy níže, kde zjistíte, co všechno tyto pojmy znamenají, pokud v tom ještě nemáte úplně jasno.

Poslechněte si 5. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.