Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Podcasty ze světa investování » 5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

V pátém dílu podcastu Kryptokec se kromě stálých hostů Vladimíra Vencálka, Josefa Tětka a poslední dobou i Maťa Galvánka, objevil i Dominik Stroukal. Dominik je bývalý ředitel Liberálního institutu, vyučující na Cevro institutu, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a mimo to i autor třech knih o kryptoměnách.

Celý podcast se nese ve znamení zajímavé diskuse, kterou rozpoutala první otázka na Dominika. Jak a proč vznikají finanční krize? Jeho odpověď asi nikoho nepřekvapí. "Každá finanční krize je jiná a ač to zní jako floskule, je to pravda," začíná Dominik.

Podcast si přehrajete níže:

O krizích se v tomto podcastu dozvíte hodně. Vznikají krize výhradně změnami úrokových sazeb? Jaká bude příští krize a kdy začne? Ale hlavně: Co se stane s bitcoinem v době krize?

Diskutující se ve svých názorech liší, ale hlavní slovo má Dominik s tím, že cena bitcoinu v následující krizi neporoste, i když by byl rád. :-) Bitcoin je totiž zatím luxusním statkem – lidé si ho kupují v případě růstu jejich příjmů.

V případě, že jejich příjmy a celkově majetek začnou klesat, což je jeden z následků ekonomické krize, bude Bitcoin jedna z prvních věcí, kterou prodají, aby si zachránili střechu nad hlavou.

V podcastu jsou skloňována slova jako centrální banky, úrokové sazby, atp. Proto se můžete podívat na odkazy níže, kde zjistíte, co všechno tyto pojmy znamenají, pokud v tom ještě nemáte úplně jasno.

Poslechněte si 5. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo