Finex.cz logo
Menu
Finex » Podcasty ze světa investování » 5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

5. díl podcastu Kryptokec: Ekonomické krize a bubliny

V pátém dílu podcastu Kryptokec se kromě stálých hostů Vladimíra Vencálka, Josefa Tětka a poslední dobou i Maťa Galvánka, objevil i Dominik Stroukal. Dominik je bývalý ředitel Liberálního institutu, vyučující na Cevro institutu, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a mimo to i autor třech knih o kryptoměnách.

Celý podcast se nese ve znamení zajímavé diskuse, kterou rozpoutala první otázka na Dominika. Jak a proč vznikají finanční krize? Jeho odpověď asi nikoho nepřekvapí. „Každá finanční krize je jiná a ač to zní jako floskule, je to pravda,“ začíná Dominik.

Podcast si přehrajete níže:

O krizích se v tomto podcastu dozvíte hodně. Vznikají krize výhradně změnami úrokových sazeb? Jaká bude příští krize a kdy začne? Ale hlavně: Co se stane s bitcoinem v době krize?

Diskutující se ve svých názorech liší, ale hlavní slovo má Dominik s tím, že cena bitcoinu v následující krizi neporoste, i když by byl rád. :-) Bitcoin je totiž zatím luxusním statkem – lidé si ho kupují v případě růstu jejich příjmů.

V případě, že jejich příjmy a celkově majetek začnou klesat, což je jeden z následků ekonomické krize, bude Bitcoin jedna z prvních věcí, kterou prodají, aby si zachránili střechu nad hlavou.

V podcastu jsou skloňována slova jako centrální banky, úrokové sazby, atp. Proto se můžete podívat na odkazy níže, kde zjistíte, co všechno tyto pojmy znamenají, pokud v tom ještě nemáte úplně jasno.

Poslechněte si 5. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo