Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin prolomil hranici $ 18 000 dolarů! Co za růstem stojí a bude růst dál?

Publikováno
Bitcoin prolomil hranici $ 18 000 dolarů! Co za růstem stojí a bude růst dál?

Se zájmem a očekáváním mnozí z nás mnohdy i několikrát denně sledují aktuální vývoj ceny Bitcoinu, případně jiných kryptoměn. V tomto článku se zkusíme podívat na jednotlivé aspekty, které v poslední době stojí za téměř každodenním růstem ceny.

Oněch aspektů může být samozřejmě vícero, kromě toho některý aspekt může s růstem souviset více, jiný zase méně.

Média a obecný ohlas u veřejnosti

Z níže uvedeného grafu je patrné, že v současné době ani zdaleka nedosahujeme takových hodnot v počtu zmínkách médií o Bitcoinu, jako tomu bylo na přelomu roku 2017 a 2018, kdy Bitcoin dosáhl svého dosavadního maxima. A i přesto cena stále postupně roste.

Zmínky o Bitcoinu v médiích v porovnání s cenou BTC
Zmínky o Bitcoinu v médiích v porovnání s cenou BTC

Z grafu dále vyplývá, že Bitcoin se z pohledu zájmu ještě nedostal mezi širší veřejnost, což by mohlo kdekoho přivést na otázku, kdo Bitcoin na těchto hodnotách kupuje a tím pádem zvyšuje jeho aktuální cenu?

Odpověď lze hledat u institucionálních investorů, což mohou být investiční fondy, investiční banky či technologické společnosti.

Investují zejména instituce

V poslední době zejména u technologických společností slýcháváme, že nemalé množství peněz přesunuly z dolarů do BTC, případně do svých aktivit přidali možnost platit bitcoinem. Krásným příkladem mohou být společnosti Square nebo PayPal.

Poznámka

TIP: Seznam všech velkých světových společností, které věřejně přiznávají držení bitcoinů naleznete na stránkách Bitcoin Treasuries. V době psaní článku firmy držely bitcoiny za více než 14 miliard dolarů.

Opakem koupě je prodej. A pokud se podíváme na graf níže, zjistíme, že drtivá většina nakoupených bitcoinů v předchozích týdnech, měsících či letech (výjimku tvoří akorát přelom let mezi 2017 a 2018) má k dnešnímu dni vyšší cenu, než v době nákupu.

To by mohlo vést k prodeji těchto bitcoinů a realizaci zisku jeho držitelů – investorů a spekulantů.

Dny v historii bitcoinu a jejich profitabilita
Dny v historii bitcoinu a jejich profitabilita

Opak je však pravdou. Většina majitelů prozatím své BTC „hodluje, což může indikovat dva směry. Buď investoři čekají na dosáhnutí vyšší ceny, nebo v Bitcoinu vidí užitečnost ve formě možnosti uložení hodnoty mimo jakýkoli jiný měnový systém.

V neposlední řadě dalším aspektem, který může stát za růstem ceny, je dosažení historických maxim u jiných tříd aktiv, jako je např. zlato či akciový index S&P 500.

Je velmi pravděpodobné, že mnohým investorům přijdou ceny nafouknuté, z toho důvodu se poohlížejí po jiných třídách aktiv, ve kterých mohou vidět budoucnost či větší zhodnocení svých vkladů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.