Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin analýza komplexně – Death Cross jako signál k poklesu na 19 000 USD?

Bitcoin analýza komplexně – Death Cross jako signál k poklesu na 19 000 USD?

Bitcoin analýza komplexně – Death Cross jako signál k poklesu na 19 000 USD?
Zdroj: ambcrypto.com

Bitcoin ve čtvrtek zaznamenal po relativně dlouhé době první větší kurzovou ztrátu. A došlo k ní zrovna u klíčové rezistence, která se nachází kolem 19 000 USD. Mimoto se blíží významný technický signál v podobě death cross na týdenním grafu.

V těchto chvílích je jisté, že k němu s ukončením tohoto týden dojde. A pak tu máme mnoho dalších věcí, které vyvíjí na trh negativní tlak. Rozebereme si tedy kontext a pak se podíváme na cenové grafy.

Nedávný vývoj ceny BTC
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Začínají trhy brát Fed vážně?

Celá ta rally na akciovém trhu a Bitcoinu byla hlavně o tom, že investoři a spekulanti příliš nedůvěřují americké centrální bance. Respektive nemají důvěru v jejich jestřábí politiku. Vím, že to omílám poměrně často, ale je to dosti důležité téma. Proto je třeba tuhle informaci vždy zmínit. A je to obzvláště důležité v těchto chvílích. Jelikož se nastavení trhu možná začíná měnit.

Ke konci minulého roku mi bylo jasné, že dluhopisový trh jaksi začíná ignorovat avízo ohledně pokračujícího růstu v úrokových sazbách. Jde o to, že dluhopisový trh by měl s jistým předstihem sám o sobě utahovat. Zkrátka být jako by o jeden krok napřed před hiky americké centrální banky. To se ale nedělo a pro mne osobně to bylo podivné. A z chování akciového trhu a Bitcoinu mi pak bylo jasné, že trhy jednoduše nevěří, že Fed požene základní sazbu nad 4,5 %. Nebo dokonce nad 5 %.

Výnosy na jednotlivých splatnostech
Výnosy na jednotlivých splatnostech
Zdroj: tradingview.com

Když se nyní podíváte na jednotlivé splatnosti u federálních dluhopisů, světe div se, snaží se v posledních několika dnech jít nahoru. Z čehož lze implikovat, že dluhopisový trh začíná brát Fed zase vážně. Respektive jim věří, že budou v těch dosavadních restrikcí i nadále pokračovat.

Pro mne osobně je očekávání dluhopisového trhu nesmírně důležité. Jelikož předchází akciovému trhu a Bitcoinu. Polopaticky řečeno, trh začíná sám o sobě utahovat měnové prostředí.

Bitcoin směřuje k 19 000 USD?

Bitcoin několik týdnů v kuse postupoval velmi pěkně nahoru. Kurzově tak byl leden vůbec nejlepší měsíc od října 2021. Jelikož si trh za jediný měsíc připsal 40% zisk. To bylo třeba kvitovat. Nicméně na týdenním grafu bylo poslední týdny zřejmé, že kurz bitcoinu postupně ztrácí momentum.

Což není nic zvláštního. Žádné perpetuum mobile neexistuje. Pro kurzový růst je totiž třeba pohon v podobě poptávky. A ta poptávka v jednu chvíli lidově řečeno musí oslabit.

Bitcoin na týdenním grafu
Bitcoin na týdenním grafu
Zdroj: tradingview.com

A stalo se to zrovna v těsné blízkosti rezistence, která je dle indexu kolem 25 000 USD. Trh zde evidentně narazil na pásmo, kde se nachází silná nabídka. A ta nabídka začala slábnoucí poptávku absorbovat. Výsledkem je, že trh v blízkosti rezistence postupně začal rotovat. A tím pádem markantně vzrostla pravděpodobnost na to, že otestujeme support kolem 19 000 USD.

Další věc je signál v podobě death cross. Jak už jsem vysvětloval dříve, signál nastane při překřížení 200týdenního klouzavého průměru s 50týdenním klouzavým průměrem. Kratší perioda překříží tu dlouhodobější ze shora. K řečenému signálu ještě nikdy nedošlo na týdenním grafu. Je to proto premiéra, kterou je minimálně hodno neignorovat. K death cross s jistotou dojde na konci aktuálního týdne.

Nyní se ještě v rychlosti pojďme podívat na denní graf. Z něj vyplývá, že vývoj z posledních zhruba dvou týdnů až nápadně připomínal kurzový průběh z léta minulého roku. Tím neříkám, že se Bitcoin choval zcela identicky. Ale i tentokrát šlo z price action znát, že jsou prodávající v blízkosti 25 000 USD pořád dost aktivní. A býci jaksi nebyli opakovaně schopni na to adekvátně reagovat. Respektive se jim rezistenci nepovedlo prorazit. Navíc kurz v blízkosti pásma "dřepěl" příliš dlouho. Kdo by tohle longoval? Support taktéž neshortujete.

Bitcoin na denním grafu
Bitcoin na denním grafu
Zdroj: tradingview.com

V závěru čtvrtka došlo k významnějším propadu. A vzhledem k tomu, že k němu došlo v blízkosti rezistence, lze to brát jako signál k poklesu kurzu bitcoinu. Jednoduše býci u rezistence selhali a medvědi přebírají iniciativu. Navíc je čtvrteční svíce v plně červené podobě. A objemy nejsou též zrovna malé. Osobně to beru jako signál k poklesu. Poklesu k supportu, který je kolem 19 000 USD. Samozřejmě nemáme žádnou jistotu. Ale z technického hlediska je smysluplné, aby trh těch 19 000 USD otestoval.

Závěrem

Několik týdnů trvala na trzích vcelku znatelná optimistická nálada. Na akciích pozitivní sentiment trval o něco déle. V průběhu tohoto týdne ale začínám vnímat, že se sentiment zase zhoršuje. Že už ta jistota ohledně nového býčího trendu není tolik přítomná. Očekávání trhu se může hodně rychle vyvíjet. Jelikož přísun nových informací je skutečně rychlý. Obzvlášť v současné době. Buďte při svých obchodech proto velmi opatrní.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,8%
Aktuální cena
$28 146
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-3,8%
Aktuální cena
$1 775
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-3,8%
Aktuální cena
$321,7

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo