Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 9. 12. 2022 – Nejprve nahoru, potom propad!

Publikováno

Ahoj tradeři, minulý pátek jsme se bavili o tom, že je dost možné, abychom během dalších pár týdnů viděli ještě nějaké FOMO, jak se bude BTC blížit ceně 17 600 USD, nebo v extrémním případě až 19 tis. USD.

Tato teze zatím zůstává pravdivá a jak jsme viděli včera večer, každý propad je velmi rychle a agresivně vykoupený. Když se podíváme na graf, aktuální supporty leží na cenách:

  • 16 970 USD
  • plus hlavní support stále kolem 16 600 – 16 400 USD
Bullish scénáře pro BTC
Bullish scénáře pro BTC

Stále tedy není vyloučené, že by se BTC podíval až k 16 400 USD, ale i pokud by tento pohyb přišel, spíše očekávám, že bude opět vykoupený a BTC bude pokračovat do minimálního targetu na cenové úrovni 17 600 USD.

Na kryptoměnovém trhu v posledních týdnech sleduji, jak se většinový sentiment mění prakticky ze dne na den podle toho, kam byl poslední pohyb o pár jednotek procent. Dejte si na toto pozor.

Váš bias by měl být konstantní a měl by mít jasnou hladinu, kde bude invalidovaný. Z mého pohledu je bearish hranice pro Bitcoin pod cenovkou 15 995 USD.

Dlouhodobý obrázek

Ačkoliv krátkodobě trh směřuje nahoru, dlouhodobý obrázek není pro býky zrovna lákavý. Nacházíme se v downtrendtu a posledních pár týdnů BTC tvoří korekci ve formě sideways range mezi 15 600 – 18 150 USD.

Pokud se BTC podívá až nad 18 tis. USD, tak průraz z range by vedl přímo do nejzásadnější rezistence, kterou nyní na grafu máme.

Dlouhodobý scénář BTC 
Dlouhodobý scénář BTC

Závěr

Většina trhu byla na BTC bearish, když jsme se pohybovali na 16 tis. USD, což je dlouhodobý support. Od té doby BTC vyrostl téměř o 10 % a pokud vyroste ještě o dalších 10 %, pravděpodobně zde uvidíme euforii – přímo na nejdůležitější rezistenci.

Ačkoliv jsem tedy krátkodobě bullish pro růst zhruba k úrovni 17 600 USD a případně 18 500 USD, dosažení těchto úrovní, je vhodné pro risk-management longových pozic.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.