Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 4. 6. 2021 – Stále v rangi. Kam vyrazíme?

Publikováno

Ahoj tradeři! V minulé analýze, když byl BTC na ceně 37 000 USD, jsme se bavili o tom, že nejpravděpodobnější scénář, a zároveň jediný obchodovatelný, je návrat kurzu Bitcoinu zpět k 34 600 USD, kde je důležitý support, odkud uvidíme býčí reaktivaci.

Toto proběhlo velmi přesně, kdy se BTC opravdu vrátil na tyto úrovně, odkud jsme viděli odraz až na včerejších 39 500 USD. Tuto rezistenci zatím BTC nedokázal překonat a dnes v noci proběhl dump až na lokální minimum 36 000 USD.

Aktuální stav BTC a důležité cenové úrovně
Aktuální stav BTC a důležité cenové úrovně

Asi první, co vidíme na grafu výše, je, že jsme se stále nedostali z velkého range na cenách 32 000 – 39 000 USD. Přitom breakout z tohoto range je klíčový pro dosažení naší další rezistence 45 tis. USD, z dlouhodobého scénáře (níže).

Struktura se od minulého týdne nezměnila, zároveň nemám ani důvod měnit scénář. Pouze se range trošku prodlouží a uvidíme, jestli dokáže překonat rezistenci.

Dlouhodobý scénář BTC
Dlouhodobý scénář BTC

Kdo čte tyto články pravidelně, ví, že scénář vyznačený výše je mým primárním scénářem pro dlouhodobý vývoj BTC v případě, že zmíněný range dokážeme prorazit nahoru.

To ale samozřejmě nebude rovnou čarou, takže se níže můžete podívat na předpokládaný krátkodobý vývoj.

Vývoj na 2h grafu Bitcoinu
Vývoj na 2h grafu Bitcoinu

Ano, vypadá to, že Bitcoin by mohl jít znovu navštívit spodní stranu range, a tedy ceny kolem úrovně 34 650 USD, kde působil support již při pullbacku v minulém týdnu.

Pokud máme být v akumulačním prostředí, tak je potřeba, abychom se v příštím článku už určitě dívali na bullish strukturu a ceny nad 39 250 USD.

Toto je asi poslední šance, kdy BTC může nabrat momentum v rámci tohoto range.

Závěr

Bitcoin se pohybuje na stejných úrovních jako minulý týden a žádný průraz range zatím nepřišel. Bohužel si tedy musíme vystačit s tím, že pravděpodobnější scénář je odtud nahoru, ke 45 tis. USD – zatím ale není potvrzený, což by přišlo až po breakoutu úrovně 39 250 USD.

Do té doby stojí všechny scénáře celkem na vodě, ale to nejpravděpodobnější mi přijde návrat na 34 500 USD (aktuální range low), kde můžeme čekat odraz vzhůru.

V našem bullish scénáři již nedává smysl, aby se Bitcoin obchodoval pod 33 300 USD, zde tedy můžeme nastavit invalidační level, resp. stolossy obchodů.

Líbil se vám tento článek?
17
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.