Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 30. 7. 2021 – Je o dalším vývoji ceny rozhodnuto?

Publikováno

Ahoj tradeři, konečně máme pořádně zajímavý vývoj od minulého pátku, kdy se Bitcoin stále nacházel v downtrendu a jakýkoliv další vývoj byl nejistý. Dnes konečně máme po několika měsících opravdu validní data, se kterými můžeme pracovat.

Překvapivě ale nezačneme s cenou BTC, nýbrž s grafem celkové tržní kapitalizace, která v sobě obsahuje méně šumu.

Graf celkové tržní kapitalizace kryptoměn
Graf celkové tržní kapitalizace kryptoměn

Na grafu zároveň můžete vidět strukturu downtrendu, která nás provázela téměř 3 měsíce. A také zde vidíme, že kapitalizace poprvé od jeho začátku zažívá bullish momentum a prolomení tohoto trendu tím, že se zde tvoří vyšší high.

V běžném, technickém trhu bychom měli uvažovat nad vytvořeném vyššího minima a odstartování dalšího pohybu nahoru, vstříc hlavní rezistenci na ceně 2 Biliony USD.

Scénář tržní kapitalizace. 
Scénář tržní kapitalizace.

Co to znamená pro Bitcoin?

Toto by samozřejmě musel odstartovat Bitcoin, který také někdy v budoucnu bude muset otestovat své supporty.

Levely, které dokonale vybízejí k vybudování vyššího dna u Bitcoinu, jsou:

  • 34 700 USD
  • 32 300 USD
Nejdůležitější supporty BTC
Nejdůležitější supporty BTC

Nový precedens Bitcoinu by tedy zcela jasně měl být, že postupně bude mířit výše, vstříc 45 tis. USD, ale ideální by bylo, aby si nejdříve vytvořil vyšší dno na supportech mezi 35-32 tis. USD.

Důležité nyní je, jestli se sem dostaneme ještě před dosažením 45 tis. USD – a odpověď se podle mě nachází na 4 hodinovém grafu, který můžete vidět níže.

tradingové scénáře na 4h grafu
Tradingové scénáře na 4h grafu

Bitcoin se právě teď nachází na nejdůležitějším supportu, co se týče udržení krátkodobého uptrendu. Pokud bude schopný udržet support kolem 38 tis. USD, tak odtud rozhodně může pokračovat výše a dává smysl na něm otvírat long pozice a mířit k 45 tis. USD.

Pokud by Bitcoin šel pod 37 360 USD, tak toto bullish momentum naprosto ztrácí a cenově míříme k našim hlavním supportům kolem 34,7 a 32,3 tis. USD.

Závěr k aktuální situaci s bitcoinem

Bitcoin od minulého týdne předvedl vskutku zajímavou show, kdy vyletěl na ceny přes 40 tis. USD, což je od minima téměř 40% růst. Tento růst zároveň překonal řadu rezistencí, takže je vysoká pravděpodobnost, že se zde otáčí trend a půjdeme se podívat k hranici 45 tis. USD v dohledných týdnech.

Je více variant, jak toto může proběhnout a všechno závisí na tom, jak BTC zareaguje na ceny kolem 38 tis. USD.

Pokud tento support udrží, je velká pravděpodobnost, že tam půjdeme rovnou čarou. V případě, že jej prolomí, můžeme se dívat nejprve na otestování 35 a 32 tis, USD, které musí býci za každou cenu udržet, aby zůstalo bullish momentum na denním grafu.

Líbil se vám tento článek?
15
4

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.