Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 3. 7. 2020 – Bitcoin a Wyckoffovo schéma distribuce. Kdy se potvrdí?

Ahoj tradeři! V minulé analýze jsme se bavili o tom, že vrchol ceny BTC je pravděpodobně už za námi a velmi pravděpodobně směřujeme k 7-6 tis. USD.

Dnes bych chtěl ještě trošku více rozvést to, proč si myslím, že jsme v rámci distribučního vzorce a jak rozpoznáme potvrzení této myšlenky.

Wyckoffovo schéma distribuce
Klasické Wyckoffovo schéma distribuce

Distribuční schéma podle Wyckoffa

Asi nejlépe popsané distribuční schéma zpracoval Richard Wyckoff. I když to samozřejmě není jediný způsob, jak distribuce probíhá, k aktuální situaci se hodí nejvíce. Proto si jej dnes projdeme a aplikujeme na vývoj ceny Bitcoinu.

Na obrákz výše vidíte právě Wyckoffovo schéma, jak by se měla cena chovat, aby splňovala podmínky distribuce. Nejde o přesný pohyb, ale o myšlenku za jednotlivými pohyby.

Ty jsou zde zcela jasně o tom vytlačit retailové obchodníky, kteří spekulují na pokles, aby si mohli velcí hráči otevřít své short pozice.

Všimněte si především jednotlivých fází, které jsou od sebe oddělené vertikálními čarami. Tyto fáze najdete také pro lepší orientaci na grafu Bitcoinu:

Distribuční schéma aplikované na cenový graf Bitcoinu
Distribuční schéma aplikované na cenový graf Bitcoinu

Jak vidíte, cena celkem přesně kopíruje schématický pohyb.

Pravděpodobně jsme tedy momentálně ve fázi D, kdy cena hledá support celého range. Ten máme vyznačený na grafu a nachází se mezi cenami 8 627 a 8 565 USD.

Pokud bychom tedy měli říct, jak se bude dál cena podle Wyckoff modelu vyvíjet, vypdalo by to asi takto:

Projekce pohybu na základě distribučního schématu
Projekce pohybu na základě distribučního schématu

Ale pozor, fáze D (ve které se nyní pravděpodobně nacházíme) bývá nejdelším úsekem a může se v ní odehrát hodně falešných pohybů.

Dokonce by se mohl stát ještě jeden pohyb nahoru, nad poslední high, a stále by toto schéma bylo platné, protože by šlo o další past na obchodníky v short pozicích.

Potvrzení distribuce nastává až ve chvíli, kdy se cena dostane pod support 8 600 – 8 500 USD. Pokud zde uzavře denní svíce, tak cena opustila předchozí range a čeká nás cesta dolů.

Kam dolů?

Podrobně jsem to rozebíral v analýze minulý týden, ale nejdůležitějšími levely pro cestu dolů, jsou 7 100 USD a 6 500 USD. Toto jsou tedy supporty, ke kterým si myslím, že se v dalších týdnech a měsících podíváme

Aktuální cíl distribuce Bitcoinu
Cíl distribuce Bitcoinu

Krátkodobý pohyb

Jak jsem nastínil výše, fáze D bývá nejhorší na krátkodobé obchodování, protože cena se pohybuje pomalu a tvoří hodně pastí.

Proto nyní nejsem zastáncem krátkodobých obchodů.

Po včerejším pohybu dolů si ale myslím, že nejpravděpodobnější je dump rovnou z těchto úrovní.

Pokud by cena dokázala překonat měsíční level na ceně 9 250 USD, je pravděpodobné, že nastane pokračování k 9 475 – 9 525 USD a odtud dále dolů.

Možnosti krátkodobého pohybu BTC
Možnosti krátkodobého pohybu BTC

Závěr

Bitcoin se nám (narozdíl od akcií) už dva měsíce téměř nikam nehýbe a je to tak trochu nuda. I tak se ale tvoří čitelná struktura, která má nejblíže ke schématu distribuce.

Jakkoliv ale trh vypadá, mějme na paměti, že vždycky se můžu mýlit. Je tedy důležité znát úrovně, ve kterých se hypotéza potvrdí. V tomto případě je to denní uzávěr pod 8 500 USD. V takovém případě můžeme očekávat v dalších týdnech a měsících Bitcoin za cenu 7 100 – 6 500 dolarů.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.