Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 25. 11. 2022 – (Ne)čekejte konec bearmarketu!

Publikováno

Ahoj tradeři, zhruba poslední dva týdny se BTC pohybuje stále na stejných úrovních a konsoliduje dump způsobený krachem FTX. Samozřejmě se teď na trhu mluví o dalších hráčích, kteří mohou být v nebezpečí insolvence a mohli by tak způsobit nedozírné škody – jako je třeba Genesis. I na samotný Tether je teď vyvíjený obrovský tlak.

Ať už se stane cokoliv, můžeme čekat, že grafy nás varují dopředu – podobně jako to udělaly před událostmi FTX, kdy jsme se několik měsíců bavili o nových minimech. Nyní je velká debata o tom, jestli má BTC už své minimum nalezené, takže považuji za nejdůležitější se podívat naprosto objektivním pohledem, jaký je trend a jaké možnosti dalšího vývoje nabízí.

Denní trend Bitcoinu

Na grafu vidíme vyznačená swingová maxima a minima tohoto roku. TC znamená trend continuation – pokračování trendu.

Jak vidíme, v tomto roce je trend jasně daný a ještě z něj BTC ani jednou neuhnul. Tvoříme konzistentní nižší maxima a minima. Poslední swing high se nachází lehce nad 25 tis. USD a dokud nebude překonané (nebo nedostaneme nové nižší swing high), tak se nemůžeme bavit o změně trendu.

Denní trend BTC
Denní trend BTC

Trend na 4h grafu BTC

Samozřejmě – než se obrátí dlouhodobé trendy, tak to trvá. Pojďme se tedy podívat o pár timeframů níže, na 4h graf. Zde vidíme, že opět od srpna se pohybujeme v downtrendu, který nebyl ani jednou porušený. BTC ale tvoří dlouhé korekce a následné obří, rychlé trendové pohyby. Kdo se tedy nepozicuje během probíhající korekce (pohybu nahoru), do shortu se nedostane. 

Invalidace 4h downtrendu je na ceně cca 21 500 USD, kde vidíme poslední swingové high. Pokud bude překonáno, láme se nám 4h trend a s ním vzniká i potenciál otočit celkový denní trend do směru nahoru. Poté bychom se teoreticky mohli bavit o možném konci bear marketu.

4h trend BTC
4h trend BTC

Co tedy čekat?

Když si dáme tuto strukturu dohromady s hlavními S/R levely, dostaneme jasné očekávání, že pravděpodobnosti jsou stále na straně medvědů a jejich tlaku dostat cenu BTC aspoň na 14 tis. USD, potenciálně i níže. 

Opačný scénář by nastal, pokud by býci dokázali prorazit hranici 21 500 USD a potvrdit supporty pod ním jako podporu.

Základní scénáře BTC
Základní scénáře BTC

Závěr

Trh kryptoměn je nyní stále v etablovaném downtrendu a byť pro dlouhodobé investory to můžou být velmi výhodné nákupní ceny, příliš bych nespěchal se soudy, zda tu tvoříme dno.

Aby se vytvořilo low takto dlouhého bear marketu, budeme potřebovat x měsíců pohybu do strany a pomalé akumulace. Jak sami vidíte z denního a 4h trendu, nic takového nemáme. Trh je zatím stále v silném downtrendu a dokud v něm zůstává, pravděpodobnosti zůstávají stále pro ještě nižší ceny.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.