Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 11. 11. 2022 – Je finální kapitulace za námi?

Publikováno

Ahoj tradeři! Za poslední týden se v kryptoměnovém trhu odehrálo tolik věcí, kolik se neodehrálo za posledního půl roku. Stejně tak do trhu konečně vstoupila volatilita a Bitcoin se nyní pohybuje na ceně kolem 17 tis. USD, což je asi o 20% níž, než co jsme viděli v minulém týdnu. A na pravděpodobný pád jsem tu ukazuval mnoho týdnů v řadě, tak doufám, že co nejvíce lidí zůstalo v bezpečí. Dnes se podíváme na to, jestli konečně přišel ten čas, kdy nakoupit.

Dlouhodobé supporty a rezistence

Pohled na týdenní graf by nám měl dávat celkem solidní představu o tom, kde se nyní pohybujeme. Cena bitcoinu prorazila support na úrovni 18 860 USD, o kterém jsme se vícekrát bavili, a směřovala přímo na další týdenní level – 16 200 USD.

Odtud aktuálně sledujeme odraz, ale nejdůležitější bude uzávěr týdne.

Pokud by BTC dokázal uzavřít v neděli nad 18 860 USD, je dost možné, že tento propad byl pouze krátkodobou záležitostí, která byla tažená novinkami, zlikvidovala longaře a trh je připravený jít na daleko vyšší ceny, klidně k 25 a 30 tis. USD.

Důležité levely BTC 
Důležité levely BTC

Pokračování ke 14k?

Dokud ale cena zůstává pod 17 860 USD, je pravděpodobný druhý scénář, a to ještě jeden finální pohyb dolů před opravdovým uvloněním trhu nahoru. Hlavní akumulační support je totiž právě až kolem 14 tis. USD a je z mého pohledu nepravděpodobné, že by BTC dokázal nelézt dno kolem 16k, kde je jen velmi základní, nedůležitý support. Z něj tedy technicky dával smysl odraz k úrovni 17 600 USD, maximálně k 18 860 USD před dalším pádem.

Hlavní scénář BTC 
Hlavní scénář BTC

Je ale velmi těžké být v této chvíli bearish, protože pokud se tento scénář má odehrát, bude to velmi pravděpodobně poslední bearish leg před opravdovým rally nahoru – větší, než jaké jsme v průběhu roku 2022 viděli.

Základní scénář BTC pro další týdny
Základní scénář BTC pro další týdny

Závěr k aktuální situaci na trhu

Jak Bitcoin, tak i celý kryptoměnový trh, se pohybují na velmi zajímavých investičních úrovních a rozhodně zde vidíme nákupní tlak. Pokud tento tlak bude tak silný, že týdenní svíce uzavře nad hranicí 18 900 USD, je možné, že jsme viděli minimálně dočasné dno. 

Zatím to ale nevypadá, že by býci byli v zásadní převaze, takže pokud budu uvažovat týdenní uzávěr na aktuálních úrovních, bude mi dávat během následujícího období smysl ještě jedna poslední kapitulační fáze před opravdovým rally nahoru a dosažením cen jako 25 tis., nebo 30 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
11
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.