Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin + Altcoiny] Analýza 3. 6. 2022 – Poslední propad altcoinů

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 3. 6. 2022 – Poslední propad altcoinů

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 3. 6. 2022 – Poslední propad altcoinů

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsem v analýze očekával, že se kryptoměny konečně vzpamatují a uvidíme rychlejší pohyb nahoru, nad 31 tis. USD na BTC, což bylo range high posledních týdnů, během kterých se Bitcoin pohyboval čistě jen do strany.

Toto proběhlo a cena BTC usadila své aktuální maximum kolem hodnoty 32 300 USD.

Nejdůležitější range BTC 
Nejdůležitější range BTC

Jak ale vidíme, Bitcoin bohužel nedokázal udržet supporty při zpětném otestování a propadl se zpět do našeho range mezi 28 800 – 31 000 USD, o kterém píšeme již několik týdnů.

Stále ale platí stejný obrázek z hlediska dlouhodobého grafu – Bitcoin je na výrazném long-term supportu, což dává vysokou pravděpodobnost, že uvidíme i vyšší ceny – minimálně první rezistenci kolem 33-35 tis. USD.

Při aktuálním zamítnutí z našeho vrcholu range tedy je možné, že se BTC podívá zpět k 28 800 USD, nebo případně i lehce pod tento support, ale z dlouhodobého obrázku stále očekáváme, že se zde pravděpodobně bude tvořit dno. Respektive s větší pravděpodobností, než že bude kdekoli jinde.

Pravděpodobný scénář Bitcoinu
Pravděpodobný scénář Bitcoinu

Altcoiny

Oproti Bitcoinu ale další kryptoměny klesají daleko více a stoupají méně. Následkem toho stoupá dominance Bitcoinu, která nyní dosahuje 47 %. To je oproti dnu vykreslenému na grafu dominance v lednu 2022 růst o 20 %, nebo 8 p.b.

Pokud by BTC klesal o další 1-2 tis. USD ke svému supportu, altcoiny to odnesou s propadem klidně o dalších několik desítek procent. Nejčerněji ale bývá před úsvitem a vidíme, že dominance se blíží podstatné rezistenci kolem 48-49 %. Je pravděpodobné, že minimálně dočasně by se mohla vracet zpět ke 44%.

Ještě chvíli tedy můžeme očekávat Bitcoin jako nejsilnější složku kryptoportfolia. Altcoiny klidně mohou mít ještě 1-2 týdny peklo, ale postupně by se měl začít trend přelivu kapitálu (aspoň dočasně) obracet.

Očekávání od altcoinů 
Očekávání od altcoinů

Závěr

Celý kryptotrh je na obřích supportech a komunita je roztříštěná mezi ty, kdo očekávají okamžitý průraz dolů a ty, kteří si myslí, že dává smysl přinejmenším odraz pro otestování rezistencí.

Ani jeden scénář ještě nebyl potvrzený ani vyvrácený, takže nyní je to opravdu jen o očekávání jednotlivých analytiků. Nezbývá tedy než čekat.

Ať tak či tak, vypadá jako velmi pravděpodobné, že v krátkodobém horizontu dní až nižších jednotek týdnů, bude Bitcoin stále nejsilnějším coinem. Poté můžeme očekávat uvolnění a pokles dominance. Ta typicky klesá ve chvílích růstu trhu, takže i tato metrika nahrává tomu, že za nedlouho uvidíme pohyb nahoru.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo