Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin a další kryptoměny klesají. Příjde ještě větší propad?

Publikováno
Bitcoin a další kryptoměny klesají. Příjde ještě větší propad?

Poslední týden se ukázal pro kryptoměny jako velmi nepříznivý. Cena Bitcoinu totiž za posledních 7 dní klesla o více než 12 %, pod hranici 7700 dolarů, přičemž jej následovaly další kryptoměny jako například Ethereum (-14 %), Litecoin (-15,5 %) nebo Cosmos (-21,5 %).

Jak se bude situace vyvíjet dál? 

Bitcoin se pomalu blíží k hranici 7 000 USD

Bitcoin (BTC) překvapil nejednoho majitele, když jeho cena po tří týdenním poklesu ve čtvrtek 21. listopadu spadla pod hranici 8000 USD, které dosáhl naposledy koncem října. Bitcon se celou situaci pokusil zachránit ještě ve středu 20. listopadu, kdy se na chvíli ustálil nad hodnotou 8 200 USD. To však již druhý den skončilo dalším pádem.

Podle některých zdrojů může být příčinou poklesu i prohlášení Číny, která nařkla obchodníky s kryptoměnami, že svým jednáním páchají zločin (Zdroj). V době psaní článku se cena BTC pohybuje na 7 573 USD s – poklesem 5,75 % za posledních 24 hodin.

Poznámka

Aktualizováno 23. 11. 2019 v 14:00
Pád ceny bitcoinu pokračuje, aktuálně se jeho hodnota drží pod hladinou 7 200 USD. Pokud se cena v následujících pár hodinách neustálí, mohl by nás brzy čekat další propad až na úrovně okolo 6 400 dolarů.

Cena BTC dnes klesla pod 7100 USD.
Cena BTC dnes klesla pod 7100 USD

Pádu se nevyhnuly ani ostatní kryptoměny. Největší pád za posledních 24 hodin zaznamenalo především Ethereum (ETH) s – 9,29 % nebo Litecoin (LTC) s – 7,96 % a propadem opět na hranici 50 USD. Lepé na tom není ani Binance Coin (BNB), jehož pokles se pohybuje na – 5 %. Některé další kryptoměnové projekty zaznamenaly i 10% ztráty!

Propadne se Bitcoin ještě níž?

Podle některých zdrojů by se cena BTC mohla brzy vyšplhat zpět nad 8 000 USD. Naopak agentura Bloomberg už v úterý varovala, že pokud cena klesne pod 8 000 USD, přijde ještě větší propad, a to nejen u Bitcoinu.

Další důležitou supportní hranicí pro Bitcoin měla být cena 7 600 USD, tou však již dnes ráno propadl.

V případě růstu by se podle odborníků měl BTC vyšplhat na 9 800 USD a ustálit se. Momentálně je však možné, že BTC bude pokračovat v poklesu a zastaví se až na 6,875 USD.

Dobře nevypadají ani predikce známých analytiků z YouTube, kteří mají již několik dní spíše negativní sentiment, stejně jako predikce a analýzy obchodníků ze serveru TradingView.

Jak to tak ale u kryptoměn bývá, když si většina obchodníků něco myslí, trh zareaguje úplným opakem. Čeká nás tedy růst? Minimálně z dlouhodobého hlediska několika let je pozitivní sentiment jasně přítomen, hlavně u zkušenějších krypto-matadorů, kteří již takových, a ještě větších, pádů zažili mnoho.

TradingView predikce

botje11 bitcoin cena predikce
Predikce vývoje ceny Bitcoinu od uživatel otje11 (Více zde)

 Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů níže!

.

PS: Pro aktualizované ceny kryptoměn, jejich grafy a aktualizované recenze se podívejte na náš seznam kryptoměn

Líbil se vám tento článek?
38
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jirka

Dobrý den, jaký máte názor na coinbase? Přeci jen jsou to američani a ti si můžou dělat skoro co chtějí, vždy jim to projde

Redakce Finex

Jirko, rozhodně si nemyslím, že by si “američané mohli dělat cokoli chtějí”. Možná právě naopak – právě ve finančním sektoru je v USA šíleně mnoho regulací. Jinak si ale myslím, že Coinbase je skutečně dobrá firma. Pro čechy jsou ale momentálně výhodnější alternativy, kde kryptoměny nakupovat.
Vojtěch, Finex.cz