Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin a další kryptoměny klesají. Příjde ještě větší propad?

Bitcoin a další kryptoměny klesají. Příjde ještě větší propad?

Bitcoin a další kryptoměny klesají. Příjde ještě větší propad?

Poslední týden se ukázal pro kryptoměny jako velmi nepříznivý. Cena Bitcoinu totiž za posledních 7 dní klesla o více než 12 %, pod hranici 7700 dolarů, přičemž jej následovaly další kryptoměny jako například Ethereum (-14 %), Litecoin (-15,5 %) nebo Cosmos (-21,5 %).

Jak se bude situace vyvíjet dál? 

Bitcoin se pomalu blíží k hranici 7 000 USD

Bitcoin (BTC) překvapil nejednoho majitele, když jeho cena po tří týdenním poklesu ve čtvrtek 21. listopadu spadla pod hranici 8000 USD, které dosáhl naposledy koncem října. Bitcon se celou situaci pokusil zachránit ještě ve středu 20. listopadu, kdy se na chvíli ustálil nad hodnotou 8 200 USD. To však již druhý den skončilo dalším pádem.

Podle některých zdrojů může být příčinou poklesu i prohlášení Číny, která nařkla obchodníky s kryptoměnami, že svým jednáním páchají zločin (Zdroj). V době psaní článku se cena BTC pohybuje na 7 573 USD s – poklesem 5,75 % za posledních 24 hodin.

Cena BTC dnes klesla pod 7100 USD.
Cena BTC dnes klesla pod 7100 USD

Pádu se nevyhnuly ani ostatní kryptoměny. Největší pád za posledních 24 hodin zaznamenalo především Ethereum (ETH) s – 9,29 % nebo Litecoin (LTC) s – 7,96 % a propadem opět na hranici 50 USD. Lepé na tom není ani Binance Coin (BNB), jehož pokles se pohybuje na – 5 %. Některé další kryptoměnové projekty zaznamenaly i 10% ztráty!

Propadne se Bitcoin ještě níž?

Podle některých zdrojů by se cena BTC mohla brzy vyšplhat zpět nad 8 000 USD. Naopak agentura Bloomberg už v úterý varovala, že pokud cena klesne pod 8 000 USD, přijde ještě větší propad, a to nejen u Bitcoinu.

Další důležitou supportní hranicí pro Bitcoin měla být cena 7 600 USD, tou však již dnes ráno propadl.

V případě růstu by se podle odborníků měl BTC vyšplhat na 9 800 USD a ustálit se. Momentálně je však možné, že BTC bude pokračovat v poklesu a zastaví se až na 6,875 USD.

Dobře nevypadají ani predikce známých analytiků z YouTube, kteří mají již několik dní spíše negativní sentiment, stejně jako predikce a analýzy obchodníků ze serveru TradingView.

Jak to tak ale u kryptoměn bývá, když si většina obchodníků něco myslí, trh zareaguje úplným opakem. Čeká nás tedy růst? Minimálně z dlouhodobého hlediska několika let je pozitivní sentiment jasně přítomen, hlavně u zkušenějších krypto-matadorů, kteří již takových, a ještě větších, pádů zažili mnoho.

TradingView predikce

botje11 bitcoin cena predikce
Predikce vývoje ceny Bitcoinu od uživatel otje11 (Více zde)

 Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů níže!

.

PS: Pro aktualizované ceny kryptoměn, jejich grafy a aktualizované recenze se podívejte na náš seznam kryptoměn

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Jirka

Dobrý den, jaký máte názor na coinbase? Přeci jen jsou to američani a ti si můžou dělat skoro co chtějí, vždy jim to projde

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Jirko, rozhodně si nemyslím, že by si „američané mohli dělat cokoli chtějí“. Možná právě naopak – právě ve finančním sektoru je v USA šíleně mnoho regulací. Jinak si ale myslím, že Coinbase je skutečně dobrá firma. Pro čechy jsou ale momentálně výhodnější alternativy, kde kryptoměny nakupovat.
Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo