Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance umožní uživatelům obchodování kryptoměn za české koruny

Binance umožní uživatelům obchodování kryptoměn za české koruny

Kryptoměnová burza Binance ve svém včerejším prohlášení oznámila, že svým uživatelům umožní obchodování kryptoměn za české koruny (CZK), a to prostřednictvím karet Visa. Odpadne tedy nutnost převodu měn, na které vydavatel karty (např. Vaše banka) má ještě svoji další provizi a i díky tomu budete mít nákup kryptoměn u Binance levnější.

Nákupní formulář za CZK u Binance
Nákupní formulář za CZK u Binance

Obchodní pár s BTC ale zatím prakticky nevznikl. Převod na USDT si tedy pravděpodobně Binance dělá sama pomocí středového kurzu.

Kromě CZK přidala burza i další měny, mezi kterými je bulharská leva (BGN) a rumunská lei (RON).

Za CZK bude možné nakoupit jen některé kryptoměny

Binance se neustále snaží přinášet nové inovace a předhánět konkurenci. Tentokrát se rozhodla k novému kroku, který potěší především uživatele z České republiky. Binance totiž nově umožní uživatelům propojit své Visa karty s účtem a pomocí nich nakupovat kryptoměny za české koruny.

Pro začátek bude možné obchodovat jen s omezeným výběrem kryptoměn. Mezi dostupnými kryptoměnami tedy najedem prozatím čtyři z nich, a to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), BNB a XRP. Podle slov samotné burzy však můžeme do budoucna očekávat i přidání dalších kryptoměn.

Burza však nepočítá jen s rozšířením nabízených kryptoměn, ale i s akceptací karet MasterCard. S ohledem na pokrok a rychlost inovací, které Binance provádí však není potřeba zoufat a dalšího rozšíření se dočkáme určitě v blízké době.

K obchodování stačí jen přidat svojí Visa kartu

Nákup kryptoměn teď bude mnohem jednoduší, a jak říká samotná burza, umožní uživatelům provádět nákup kryptoměn během jedné minuty bez nutnosti vkladu. Ještě nedávno bylo totiž nutné převádět CZK do podporovaných fiat měn, mezi které patří například americký dolar (USD).

To však po propojení Visa karty s účtem nebude nutné a uživatelé si tak budou moci ušetřit práci navíc. Pro první nákup tedy stačí navštívit sekci “Koupit kryptoměny”, zadat částku, kterou chcete převést a přidat svoji kartu.

Naše recenze burzy Binance

Favorit redakce

Výhody
  • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
  • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
  • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
  • Platforma může působit složitě
Líbil se vám tento článek?
21
2

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Marek

Znamená to, že je možný i výběr CZK zpět na bankovní účet? Pokud ano, tak za jaký poplatek?