Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nové omezení na burze Binance: Radikálně snížená max. výše anonymních výběrů!

Publikováno
Nové omezení na burze Binance: Radikálně snížená max. výše anonymních výběrů!
Zdroj: binance.com

V době, kdy se stále více hovoří o regulacích kryptoměn, jedna z největších kryptoměnových burz Binance zavádí omezení pro anonymní výběry kryptoměn. Snižuje denní limit pro uživatele, kteří neprovedli plnou identifikaci, čili nedodali průkaz totožnosti nebo fotografii obličeje.

Od úterý 27. 7. budou smět noví uživatelé, kteří dokončili pouze základní ověření účtu platformy, denně vybrat jen 0,06 bitcoinu, což odpovídá zhruba 2 000 USD. Předchozí limit činil 2 BTC denně, tedy zhruba 80 000 USD.

https://twitter.com/cz_binance/status/1420056982346555400

Tato změna bude platit okamžitě pro nové uživatele. Stávajících obchodníků se změna dotkne postupně v období od 4. do 23. srpna. Ti, kteří splní všechny kroky ověření, mohou vybrat až 100 BTC.

Hned několik úrovní ověření

Binance používá tři úrovně ověření uživatele.

Základní úroveň požaduje jméno, národnost, datum narození a adresu. Platforma tak umožňuje lidem začít rychle obchodovat s kryptoměnami, stejně jako vkládat finanční prostředky a vybírat krypto i malé množství fiat peněz (eura, dolary). Jedná se o 300 dolarů po celou dobu trvání účtu.

Středně pokročilá úroveň vyžaduje průkaz totožnosti a fotografie dokládající některé z údajů, které člověk poskytl v základním ověření.

Nejvyšší úroveň ověření už vyžaduje doklad o adrese například v podobě účtu za elektřinu nebo za jiné služby, případně kopii výpisu z bankovního účtu. Toto ověření tvoří takzvaný proces KYC (v překladu “poznej svého zákazníka”).

Jedná se o požadavek kladený regulátory na poskytovatele finančních služeb. Takové společnosti (např. banky, burzy) mají povinnost identifikovat své zákazníky, uchovávat záznamy o identifikaci a předávat je státním orgánům. Jeho cílem je zabránit zločincům v praní špinavých peněz nebo zabránit osobám uvedeným na sankčním seznamu v přístupu k finančním prostředkům.

Společnost Binance již dříve uvedla, že proces KYC posílí. V roce 2019 navázala spolupráci s technologickou společností IdentityMind, aby zautomatizovala své procesy KYC v boji proti praní špinavých peněz.

Tyto kroky mají pomoci zlepšit pověst společnosti Binance, která údajně obchodníkům příliš usnadňuje obcházení pravidel poskytováním falešných informací. Přísnější limity pro výběr mohou odradit nepoctivé obchodníky právě tím, že by se museli podrobit intenzivnějšímu procesu KYC.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.