Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Autor knihy “Bitcoinový standard” se stal ekonomickým poradcem El Salvadoru

Autor knihy “Bitcoinový standard” se stal ekonomickým poradcem El Salvadoru
Zdroj: El Salvador’s National Bitcoin Office (ONBTC)

Saifedean Ammous, autor knihy o Bitcoinu s názvem Bitcoinový standard (The Bitcoin Standard), byl jmenován ekonomickým poradcem Národního úřadu pro Bitcoin v El Salvadoru (ONBTC). Úřad 30. května oznámil, že ekonom, který se narodil v Palestině, nastoupil do jeho týmu jako poradce pro otázky týkající se různých hospodářských politik.

Ammous, který prodal více než půl milionu svých knih, se rozhodl, že za své služby nebude dostávat zaplaceno, a vyjádřil své odhodlání výhradně podporovat politiku prezidenta Bukeleho týkající se ekonomické svobody a Bitcoinu.

Ammous na svém Twitteru vyjádřil nadšení z nové role a uvedl, že je “poctěný a nadšený”, že může začít pracovat v první zemi na světě, která přijala Bitcoin jako zákonné platidlo.

V rozhovoru pro místní médium Diario El Salvador se Ammous podělil o svůj pohled na strategii Salvadoru v oblasti Bitcoinu. Vyjádřil přesvědčení, že postupem času budou obyvatelé Salvadoru usilovat o to, aby nashromáždili více bitcoinů než obyvatelé jiných zemí. Na otázku, zda by vytvoření rezervy v bitcoinech mohlo vést k tomu, že se Salvador zbaví dluhů, poradce
odpověděl:

“Určitě je to možné, možná ne letos, ale za pět nebo deset let. Za předpokladu, že bude země i nadále pokračovat v akumulaci bitcoinů.”

Dále dodal: “Jedinečnost Bitcoinu spočívá v tom, že vám dává příležitost mít silné aktivum, které se v průběhu let neznehodnocuje.”

Ammous nedávno odcestoval do Salvadoru, kde se setkal s prezidentem Bukelem a diskutoval s ním o významných výhodách přijetí ekonomické svobody jako politického přístupu. Jejich rozhovory se týkaly různých témat, včetně ekonomiky, hydroponie, chovu dobytka a městského plánování.

Během svého pobytu Ammous také přednášel studentům CUBO+, programu pro vývojáře Bitcoinu a Lightning Network, jehož cílem je naučit místní obyvatele programovat a pomoci se zorientovat v konceptech týkajících se těchto technologií.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.