Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

AstraZeneca získává revoluční lék s potenciálem léčit rakovinu za 1,2 miliardy dolarů!

Společnost, která vstoupila do paměti široké veřejnosti jako jeden z výrobců vakcíny proti onemocnění covid-19, nyní rozšiřuje své aktivity v oblasti léčby rakoviny.

Publikováno
AstraZeneca získává revoluční lék s potenciálem léčit rakovinu za 1,2 miliardy dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Společnost AstraZeneca posílila svou přítomnost na poli inovativních buněčných terapií akvizicí biofarmaceutické společnosti Gracell Biotechnologies, která je v klinické fázi vývoje. Tato transakce, jejíž hodnota dosahuje až 1,2 miliardy dolarů, podtrhuje závazek společnosti AstraZeneca rozvíjet léčbu rakoviny a autoimunitních onemocnění.

Společnost Gracell vyvíjí novou slibnou terapii GC012F. Tato terapie s dvojím zacílením na chimérické antigenní receptory T-buněk je v současné době v klinických studiích pro léčbu mnohočetného myelomu a další hematologické malignity, stejně jako pro autoimunitní onemocnění, včetně systémového lupus erythematodes.

Akvizice znamená, že AstraZeneca převezme hlavní kandidátní produkt GC012F společnosti Gracell a doplní tak své stávající výzkumné úsilí v oblasti buněčné terapie.

Vývoj ceny akcií AstraZeneca za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AZN Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

AstraZeneca koupí všechny akcie společnosti Gracell za 2 dolary za akcii v hotovosti, přičemž počáteční hotovostní transakce dosáhne přibližně 1 miliardy dolarů.

Kromě toho dohoda zahrnuje neobchodovatelné právo na podmíněnou hodnotu až do výše 0,30 dolaru na akcii v hotovosti, pokud budou splněny ve smlouvě stanovené podmínky. Celková hodnota transakce by poté mohla dosáhnout hranice 1,2 miliardy dolarů, což představuje 86% prémii oproti závěrečné tržní ceně společnosti Gracell k 22. prosinci 2023.

Dohoda rovněž opravňuje společnost AstraZeneca k získání hotovosti a krátkodobých investic společnosti Gracell, které k 30. září 2023 činily 234,1 milionu dolarů. Předpokládá se, že akvizice bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2024, pokud budou splněny regulační podmínky.

Strategický krok společnosti AstraZeneca

Tento strategický krok společnosti AstraZeneca je v souladu s širším trendem ve farmaceutickém průmyslu, kde roste zájem o akvizice biotechnologických společností zaměřených na inovativní léčbu rakoviny.

Například společnost AbbVie nedávno oznámila svůj záměr získat společnost ImmunoGen za 10,1 miliardy dolarů, zatímco společnost Bristol Myers odhalila plány na akvizici společnosti Mirati Therapeutics za celkovou hodnotu vlastního kapitálu ve výši 4,8 miliardy dolarů plus právo na podmíněnou hodnotu ve výši přibližně miliardy dolarů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎