Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Argentina se rozhodla danit krypto burzy. Důvodem je údajně větší “jistota” v jejich operacích

Publikováno
Argentina se rozhodla danit krypto burzy. Důvodem je údajně větší “jistota” v jejich operacích
Zdroj: blockchain.com

Na začátku listopadu místní burza Matba Rofex uvedla, že předložila argentinskému regulátorovi cenných papírů návrh na spuštění bitcoinových futures v argentinských pesos. Naopak samotná vláda se rozhodla pro krok, kdy bude danit krypto burzy. Střet názorů je tak v této zemi naprosto jasný.

Situace v Argentině

Argentina plánuje zdanit krypto burzy působící v zemi za nákupy a prodeje prováděné na jejich platformách, oznámila ve středu kancelář prezidenta Alberta Fernandeze. Daň ve výši 0,6 % se v současnosti vztahuje pouze na některé bankovní transakce prováděné společnostmi působícími v Argentině.

Poznámka

Až doposud kryptoburzy neplatily daně, protože byly součástí výjimky, která se vztahuje na fintech společnosti registrované jako poskytovatele platebních služeb.

Vláda je skeptická ohledně těchto digitálních aktiv, protože například v září prezident argentinské centrální banky Miguel Pesce řekl, že banka sleduje vývoj kryptoměn s jistými obavami. Dokonce v červnu banka zahájila vyšetřování devíti fintech společností kvůli údajnému nabízení neoprávněného finančního zprostředkování za pomoci kryptoaktiv.

Koho to ve skutečnosti ovlivní?

Daň ovlivní kryptoburzy, které mají účty v argentinských bankách, řekl výkonný ředitel argentinské burzy CoinDesk a dodal, že ceny kryptoměn v argentinských pesos pravděpodobně porostou s tím, jak společnosti převádějí nové náklady na zákazníky.

Poznámka

Zakladatel Cafecito, Damian Catanzaro, který nedávno připojil Lightning Network k spropitné platformě, uvedl, že po zdanění budou uživatelé kryptoměn stále více volit spíše peer-to-peer platformy a peněženky bez možnosti úschovy.

Argentinský tajemník pro daňovou politiku Roberto Arias ujišťoval na Twitteru své publikum a uvedl, že toto opatření není daní z kryptoměn. Tato skutečnost by podle něj měla poskytnout větší “jistotu” (ať už to tajemník myslel jakkoliv) o operacích kryptoburz.

Futures na BTC v Argentině?

Největší argentinský trh futures chce být první latinskoamerickou burzou, která spustí regulované futures na bitcoin. Místní burza Matba Rofex ke konci října odhalila, že předložila argentinskému regulátorovi cenných papírů návrh na spuštění bitcoinových futures v argentinských pesos. Jednání, která začala před několika měsíci, jsou na dobré cestě, ale regulátor v této věci ještě nerozhodl.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.