Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cathie Wood nakupuje akcie Microsoft a Meta. Co jí k tomu vede?

Cathie Wood nakupuje akcie Microsoft a Meta. Co jí k tomu vede?
Zdroj: asymmetricinvestors.com

Cathie Wood, generální ředitelka společnosti Ark Invest, nedávno učinila významný investiční krok, když nakoupila akcie Microsoft, krom toho také přikoupila akcie Meta. 

Nejnovější kroky světoznámé portfolio manažerky odráží důvěru jejího fondu v potenciál umělé inteligence. Fond Ark Next Generation Internet ETF, který je známý svým zaměřením na společnosti připravené na převratné inovace, zakoupil 40 957 akcií společnosti Microsoft, což na základě ceny v den nákupu představuje investici v hodnotě okolo 15 milionů USD.

Tato investice je prvním případem, kdy ETF zaměřený na internet zařadil tohoto technologického giganta do svého portfolia – akcie Microsoft však už Ark Invest vlastnilo prostřednictvím 3D printing ETF.

Microsoft, který je významným hráčem v indexu Nasdaq 100, nedávno upoutal pozornost díky své významné investici ve výši 10 miliard dolarů do společnosti OpenAI, tvůrce široce diskutovaného nástroje pro umělou inteligenci ChatGPT.

Analytici, včetně Credit Suisse, předpokládají, že díky partnerství s ChatGPT získá Microsoft v příštích pěti letech dodatečné příjmy ve výši 40 miliard dolarů.

Microsoft není jedinou významnou společností, jejíž akcie Ark Invest nakupuje

Akcie Microsoftu letos zaznamenaly výrazný vzestup. Rozhodnutí Wood investovat do Microsoftu je však v souladu s její dlouhodobou podporou umělé inteligence jako klíčového faktoru globální produktivity práce. Odráží také strategický posun vzhledem k její dřívější kritice indexu Nasdaq 100 za jeho nedostatečnou otevřenost převratným inovacím.

Kromě Microsoftu realizovala Wood v pondělí také významný nákup 8 810 akcií společnosti Meta Platforms, což je první přikoupení těchto akcií od 20. března. Před tímto nákupem již držela Ark Invest přibližně 285 000 akcií společnosti Meta.

Nejnovější investice Cathie Wood podtrhují její přesvědčení o perspektivách růstu společností zabývajících se umělou inteligencí. A to navzdory rostoucím cenám tohoto odvětví a rostoucímu zájmu vlád po celém světě o regulaci tohoto odvětví.

Info

Výkonnost technologických akcií je v letošním roce rozhodující pro celý americký akciový trh. Sedm společností, včetně Microsoftu, se totiž podílelo na zhruba třech čtvrtinách letošního 20% růstu indexu S&P 500.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

 

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.