Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Adopce kryptoměn v Jižní Americe a Asii pokračuje. Přidávají se společnosti Elektra a Nexon

Adopce kryptoměn v Jižní Americe a Asii pokračuje. Přidávají se společnosti Elektra a Nexon

Adopce kryptoměn v Jižní Americe a Asii pokračuje. Přidávají se společnosti Elektra a Nexon
Zdroj: pixabay.com

Není to tak dlouho, co největší e-commerce společnost v Latinské Americe, MercadoLibre, oznámila skutečnost, že uživatelům umožní v Brazílii nakupovat, prodávat a držet kryptoměny. Nově se ke společnosti přidávají další dva velcí hráči – Elektra Group a Nexon.

Elektra Group

Firma Elektra patří mezi největší řetězce supermarketů v Mexiku. Historie společnosti sahá až do roku 1950 a od té doby zprovoznila více než 1 100 poboček. Nyní plánuje umožnit zákazníkům platit své účty v bitcoinech namísto fiat měn. Pro zpracování plateb v kryptoměnách se společnost spojila s firmou BitPay.

Tento gigant ve svém poli působení se tak stal prvním retailovým řetězcem obchodů v Mexiku, který akceptuje bitcoin jako platební metodu. Společnost dokonce nabídla, že ti zákazníci, kteří učiní platbu za své produkty v BTC, mohou požádat o 20% slevu na nákup. Akce platí do konce prosince.

Jakékoli vrácení nebo zrušení provedené objednávky po dokončení platby pomocí kryptoměn bude mít za následek vrácení peněz v mexických pesos ve stejné výši, jakou jste zaplatili při počáteční transakci. Očividně logické řešení.

Vedení firmy

Pokud si kladete otázku "co stojí za chtíčem adopce kryptoměn", odpověď nalezneme u samotného majitele. Tím člověkem je totiž Ricardo Salinas Pliego, který je dokonce vlastníkem bankovní instituce, Banco Azteca.

Jedná se o třetího nejbohatšího člověka v Mexiku, jehož majetek je odhadován na 13 miliard dolarů. Pozornost kryptoměnové komunity na sebe strhl již několikrát. Nejvíce asi tweetem z června letošního roku, kdy prohlásil, že jeho banka bude první, jež začne přijímat Bitcoin.

Aktivum dokonce popsal jako nové digitální zlato. V srpnu si na twitteru upravil svůj profilový obrázek o "laser eyes" a ke konci listopadu dokonce kritizoval USA kvůli uvolněné měnové politice a propagoval bitcoin jakožto uchovatele hodnoty.

Společnost Nexon

Jeho kolegou, který se rozhodl učinit podobný krok, je jihokorejsko-japonský vydavatel videoher Nexon, který se specializuje na online hry pro stolní počítače a mobilní zařízení. Nabízí herní pecky jako ArcheAge, MapleStory či FIFA online.

Ten, vzhledem ke své oblasti působení, umožní nakupování her a herních předmětů pomocí digitálních aktiv. S funkcí na zprostředkování plateb kryptoměnami jim pomůže také firma BitPay. Platforma bude nabízet možnost zaplatit až pomocí 11 různých kryptoměn.

Vydavatel videoher prozradil, že důvodem iniciativy je rostoucí zájem, který hráči nedávno projevili.

Nexon pozorně naslouchá zpětné vazbě od našich hráčů, včetně mnoha těch, kteří žádali, abychom zahrnuli kryptoměny jako metodu platby ve hře. S okamžitou platností jsme rádi, že můžeme našim hráčům nabídnout tuto inovativní platební funkci.

Nutno podotknout, že jihokorejsko-japonský gigant není v kryptoměnovém prostoru žádným nováčkem. Po letošním dubnu můžeme u společnosti v rozvaze najít až 1 717 bitcoinů, které nakoupila za tehdejší ceny ve výši 100 milionů dolarů.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+3,25%
Cena
$23 945
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+4,51%
Cena
$1 790
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,5%
Cena
$327,8

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo