Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 dividendových akcií, které rozzáří (nejen) září! Rozšiřte své portfolio o známé i neočekávané tituly

Publikováno
5 dividendových akcií, které rozzáří (nejen) září! Rozšiřte své portfolio o známé i neočekávané tituly
Zdroj: depositphotos.com

Velká část investorů se ke konci roku snaží diverzifikovat svá portfolia a hledají tituly, kterým mohou důvěřovat. Mezi nejstabilnější se samozřejmě řadí dividendové akcie, která nabízí zajímavý pasivní příjem. Většina kvalitních a stabilních společností se snaží udržet stejnou výši dividend i během horších časů. I když tedy klesne jejich cena, výše vašeho pasivního příjmu zůstane stejná.

V souvislosti s tím jsme se zblízka podívali na doporučení řady analytiků pro nákupy v září 2023. Už dopředu vám můžeme prozradit, že se do dnešního seznamu dostaly nejen známé dividendové akcie, ale i méně očekávané tituly.

1) Bank of America

Bank of America je již delší dobu analytiky hodnocena velmi optimisticky. Jedním z důvodů je i rostoucí dividendový výnos, který se pohybuje lehce nad hranicí 3 %. Jedná se tak o nejvyšší dividendový výnos za posledních 10 let. Samotná cena akcií je aktuálně nižší, díky čemuž je možné titul nakoupit výhodně.

Velká část analytiků přitom předpokládá, že v průběhu 12 měsíců dojde minimálně k růstu ceny o 12 %. Právě proto se lze setkat s doporučeními “buy” nebo “strong buy”. Banka je na tom dobře i po stránce finančních výsledků, kdy její obrat za druhé čtvrtletí meziročně vzrostl o 15 % a zisk o 19 %.

2) Brookfield Infrastructure

Graf ceny akcií Brookfield Infrastructure
Graf ceny akcií Brookfield Infrastructure

V srpnu se poměrně výrazně propadly ceny akcií v odvětví veřejných služeb. Jednou z nich byla i kanadská společnost Brookfield Infrastructure. Její cena poměrně rychle klesla o 10 %, přičemž o pár dní později došlo k mírnému růstu. Investoři však mohou tento pokles brát jako ideální příležitost k nákupu kvalitních dividendových akcií ve slevě. Dividendový výnos činní 4,79 %, což není zrovna málo.

Každopádně se vztahuje pouze na akcie obchodované pod tickerem BIP. Pokud nakoupíte akcie s tickerem BIPC, můžete očekávat nižší dividendový výnos ve výši 3,7 %. S akciemi Brookfield Infrastructure přitom můžete počítat i do budoucna. Ve druhém čtvrtletí se společnosti podařilo výsledky překonat očekávání, přičemž by měla v růstu pokračovat i v následujících měsících či dokonce letech.

TIP: Kdo jsou to dividendoví králové a dividendoví aristokraté? + Aktuální seznamy pro rok 2023
TIP: Kdo jsou to dividendoví králové a dividendoví aristokraté? + Aktuální seznamy pro rok 2023

3) Enterprise Products Partners

Graf ceny akcií Enterprise Product Partners
Graf ceny akcií Enterprise Product Partners

Pokud hledáte vysoký dividendový výnos, budou pro vás skvělou volbou akcie od Enterprise Products Partners. Aktuálně mohou investoři využít nadprůměrný dividendový výnos 7,5 %. Někteří analytikové navíc očekávají, že výše dividend v budoucnu ještě poroste.

Jedním z důvodů je i to, že společnost přistupovala k navyšování každý rok po dobu posledních 25 let. Společnosti se navíc daří stále generovat dostatek cashflow k tomu, aby byla schopná i nadále přistupovat k navyšování dividend. Navíc se předpokládá, že dojde také k uzdravení trhu s energiemi a tím pádem i růstu zisků společnosti.

4) Apple

Akcie společnosti Apple jsou jen málokdy zmiňovány ve spojitosti s dividendami. I přesto na ně v posledních měsících upozorňuje celá řada analytiků. I když většina investorů nepovažuje akcie Applu za atraktivní kvůli nízkým dividendovým výnosům, má tento titul stále co nabídnout. V první řadě má stále dostatek prostoru k dlouhodobému růstu, což se samozřejmě projeví pozitivně i na samotných dividendách.

Ty by podle předpokladů mohly být pravidelně navyšovány, a to nejspíše každý rok. Analytici zůstávají pozitivní i přesto, že v minulosti došlo k propadu výnosů o 5 %. To se však Applu podařilo rychle napravit, jelikož v posledním čtvrtletí došlo pouze k 1% poklesu.

Podle předpokladů by mělo dojít k výraznějšímu zlepšení již ve fiskálním roce 2024. Co se týče dividendového výnosu, výnos z akcií Apple činí pouhých 0,5 %. Pokud však zvážíte potenciál budoucího růstu společnosti a možné pravidelné navyšování dividend, určitě ještě není pozdě do tohoto rozjetého vlaku naskočit.

TIP: Dividendové a zároveň technologické akcie?! Ne to není pohádka, našli jsme takové!
TIP: Dividendové a zároveň technologické akcie?! Ne to není pohádka, našli jsme takové!

5) Vici Properties

Akcie Vici Properties představují příležitost pro ty, kdo hledají kombinaci stabilního výnosu a potenciálu růstu. REIT se v první řadě může pyšnit impozantním portfoliem, které zahrnuje ikonické nemovitosti v srdci Las Vegas, jako je Caesars Palace, The Venetian a MGM Grand.

Právě díky tomu se jí podařilo přežít bez újmy i během pandemie, kdy se ukázalo, že je její složení portfolia mnohem odolnější než běžné kancelářské budovy či sklady. Společnost plánuje investovat nejen do dalších budov v Las Vegas, ale i nemovitostí mimo hazard – například golfová hřiště.

Analytikové REIT předpovídají dlouhodobý a stabilní růst, čehož mohou využít i samotní investoři. Aktuálně nabízí i atraktivní 5% dividendový výnos a každoroční navyšování dividend – zatím k navýšení přistoupila každý rok během své pětileté historie.

TIP: 3 REIT akcie nemovitostních společností předurčené k růstu i navzdory pandemii
TIP: 3 REIT akcie nemovitostních společností předurčené k růstu i navzdory pandemii

Proč zrovna tyto akcie?

V našem seznamu jsme pro vás vybrali nejlepší doporučení analytiků ohledně dividendových akcií pro září letošního roku. Jejich společným rysem jsou nejen dividendy, ale především potenciál do budoucna. Kromě pasivního příjmu vám tak dokážou nabídnout i stabilitu a růst v následujících letech.

Ideální volbou jsou tedy zejména pro dlouhodobé investory, kteří hledají akcie pro diverzifikaci svého portfolia. I když se dividendové akcie neřadí mezi vysoce rizikové, určitě je na místě případnou investici pečlivě zvážit – více o minimalizaci rizika si můžete přečíst v našem článku Investiční riziko – Proč jej podstupovat a jak ho minimalizovat?

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
4

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎