Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 nezastavitelné akcie, které mohou v roce 2024 zdvojnásobit vaši investici

Objevte tři americké akcie, které se těší značnému zájmu investorů. Proč jsou připraveny k růstu a jak vám mohou vydělat peníze?

Publikováno
3 nezastavitelné akcie, které mohou v roce 2024 zdvojnásobit vaši investici
Zdroj: depositphotos.com

Pro každého aktivního investora věnujícímu se stock pickingu (výběru jednotlivých akcií) je zásadní identifikovat potenciální vítěze.

Vzhledem k vývoji v nedávné minulosti se nyní jeví poměrně zajímavě tři akcie: Palo Alto Networks (PANW), Meta Platforms (META) a Rapid7 (RPD). Každá z těchto společností má jedinečné silné stránky a příležitosti k růstu. Pojďme se na ně podívat blíže.

1. Palo Alto Networks – gigant v oblasti kybernetické bezpečnosti

Společnost Palo Alto Networks, lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, získává na trhu značnou pozornost. Nedávné výsledky společnosti a její postavení na trhu z ní činí zajímavou volbu pro investory. Analytici udělili společnosti konsenzuální hodnocení “Moderate Buy”, přičemž Morgan Stanley ji uvedla jako svůj nejlepší výběr v oblasti kybernetické bezpečnosti s cílovou cenou 375 USD za akcii.

Palo Alto Networks vykázala během posledních hospodářských výsledků meziroční nárůst tržeb o 20 % na 1,88 miliardy USD, čímž překonala svůj výhled i očekávání. Její zisk na akcii (EPS) ve výši 1,38 USD překonal odhady, což svědčí o silné finanční pozici.

Rostoucí výskyt kybernetických hrozeb v celosvětovém měřítku staví Palo Alto Networks do výhodné pozice na trhu. Vzhledem k rostoucí poptávce po řešeních kybernetické bezpečnosti se očekává, že společnost bude pokračovat ve své růstové trajektorii, může tak oslovit růstové investory.

Vývoj ceny akcií Palo Alto Networks za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PANW Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Meta Platforms – nabízí spojení napříč kontinenty

Další atraktivní akcií je Meta Platforms, známá svými sociálními médii a technologickými inovacemi. Nedávné výsledky společnosti a její strategické iniciativy ji staví do pozice slibné investice – analytici společnosti Mizuho zvýšili cílovou cenu akcií na 470 USD, na což akcie pozitivně reagovaly.

Zaměření společnosti na budování pohlcující virtuální reality prostřednictvím iniciativy Metaverse představuje pro společnost transformační příležitost. Koncept Metaverse, jehož cílem je vytvořit propojená digitální prostředí, by mohl způsobit revoluci v tom, jak lidé komunikují, pracují a hrají si, a nabídnout společnosti Meta výhodu prvního hráče v tomto nově vznikajícím prostoru.

Kromě toho je společnost zajímavá díky silným finančním výsledkům, velké uživatelské základně a neustálým investicím do technologií umělé inteligence a rozšířené a virtuální reality. Meta dělá také významné pokroky v rozšiřování svých služeb a vylepšování svých platforem. Očekává se, že zaměření společnosti na oblasti, jako je virtuální realita, a rozšiřování jejích reklamních a e-commerce aktivit bude dalším hnacím motorem budoucího růstu.

Vývoj ceny akcií Meta Platforms za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Rapid7 (RPD) – Zabezpečení digitálních hranic

Společnost Rapid7, další hráč v odvětví kybernetické bezpečnosti, vykazuje působivý růstový potenciál. Díky svému inovativnímu přístupu ke kybernetické bezpečnosti a analýze dat může být pro investory lákavou akcií.

Rapid7 v poslední době získává zpět ztracené pozice. Výsledky společnosti za třetí čtvrtletí 2023 předčily očekávání, když došlo k meziročnímu nárůstu tržeb o 13,1 % a k výraznému zvýšení ročních opakujících se příjmů.

Zaměření společnosti Rapid7 na neustálé inovace a její schopnost přizpůsobit se vyvíjejícímu se prostředí kybernetické bezpečnosti z ní činí investici s potenciálem. Vzhledem k tomu, že kybernetické hrozby jsou stále sofistikovanější, je pravděpodobné, že po řešeních společnosti Rapid7 bude zvýšená poptávka, což potenciálně nabízí slibnou trajektorii růstu.

Vývoj ceny akcií Rapid7 za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Rapid7 Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Slovo závěrem

Společnosti Palo Alto Networks, Meta Platforms a Rapid7 představují na současném trhu zajímavé investiční příležitosti. Každá ze společností přináší jedinečné silné stránky a vyhlídky na růst, díky čemuž jsou vhodné pro různé investiční strategie.

Ať už hledáte stabilní růst, technologické inovace nebo sázku na rostoucí potřebu kybernetické bezpečnosti, tyto akcie nabízejí zajímavé možnosti. Je však na vás, abyste provedli vlastní důkladnou fundamentální analýzu a sami se rozhodli, zda tyto akcie mohou být cenným přírůstkem do vašeho investičního portfolia.

Nezapomeňte, že úspěšné investování vyžaduje nejen identifikaci potenciálních vítězů, ale také průběžné sledování tržních trendů a výkonnosti společností.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.