Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie kybernetické bezpečnosti – TOP 3 společnosti s vysokým ratingem

Publikováno
Akcie kybernetické bezpečnosti – TOP 3 společnosti s vysokým ratingem
Zdroj: depositphotos.com

V dnešní době digitalizace lidské společnosti je otázka soukromí velmi často skloňovaným pojmem. Do oblasti kyberbezpečnosti již nespadá pouze ochrana osobních údajů, ale i ochrana firemních dat, finanční bezpečnost nebo například zabezpečení datových přenosů.

V tomto článku si představíme tři společnosti, které patří ke špičce v tomto oboru, a jsou zároveň také držiteli vysokého hodnocení analytiků z Wall Street.

Zdroj: tipranks.com
Rating společností věnujících se kyberbezpečnosti
Rating společností věnujících se kyberbezpečnosti

Zajištění dostatečné kyberbezpečnosti jak státních, tak soukromých složek, se stává jedním ze zásadních trendů dnešní doby. Toto naznačují i rostoucí výdaje do tohoto segmentu, který v roce 2021 rostl o 13 % na 172 miliard USD.

Podle průzkumu Goldman Sachs je kybernetická bezpečnost hlavním oborem IT v roce 2022, po ní následují business Inteligence/analytika a cloudové služby. Americký Kongres také schválil legislativu, která by měla zamezit výstavbu digitální infrastruktury, která neobsahuje řešení kybernetické bezpečnosti. Toto vše jsou argumenty, které hrají do karet společností Fortinet, Qualys a Palo Alto Networks, které si nyní přiblížíme více.

1) Fortinet

Akcie Fortinet se více než rok obchodují v postranním trendu, pod maximální cenou 370 USD, kterou trh utvořil začátkem roku 2022. Za poslední dva roky akcie této společnosti zaznamenaly růst o 420 %, což potvrzuje slova o rostoucích výdajích na kybernetickou bezpečnost. Fortinet vykázala meziroční nárůst tržeb 28,8 % na 4,3 miliardy USD.

Predikce tržeb pro rok 2023 je pozitivní a počítá s nárůstem na hodnotu 5,14 %. Dvouletý akciový růst za sebou zanechal pouze dvě zajímavé supportní zóny. První vznikla na ceně 210 USD, kde se nachází i výraznější Volume. Ovšem mnohem silnější support vznikl na ceně 150 USD. Propad akcií na tuto hodnotu by ovšem znamenal vznik výrazného klesajícího trendu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Fortinet
Týdenní akciový graf společnosti Fortinet

2) Qualys

Akcie Qualys se již dva roky obchodují v učebnicovém rostoucím trendu, během kterého vykázaly růst téměř 135 %. Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 13,3 %, což koresponduje s růstem celého segmentu. Predikce budoucích tržeb v roce 2023 by měly dosáhnout hodnoty 565,7 milionu USD, což je očekávaný růst o 82 milionů USD.

Tato společnost nedisponuje žádným spekulativním kapitálem a je vlastněna pouze institucemi. Tento volatilní instrument nabízí support v podobě dlouhodobějších Low na ceně 110 USD.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Qualys
Týdenní akciový graf společnosti Qualys

3) Palo Alto Networks

Akcie Palo Alto Networks se také obchodují v ukázkovém rostoucím trendovém kanále, přičemž za poslední dva roky vykázaly růst 404 %. Meziroční nárůst tržeb 28,4 % z původních 4,3 miliardy USD na předpokládaných 5,47 miliard USD v roce 2022, značí skutečnou důvěru investorů a analytiků v tuto společnost. Dokonce výhled na rok 2023 počítá s tržbami okolo 6,7 miliard dolarů.

I u této společnosti akciový graf nevykázal příliš mnoho supportních zón. Ta nejbližší se nachází na ceně 110 USD, kde se vyskytují dlouhodobější Low.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Palo Alto Networks
Týdenní akciový graf společnosti Palo Alto Networks

Závěr

Segment kybernetické bezpečnosti nabízí jistě značnou perspektivu směrem do budoucnosti. Výše uvedené společnosti se dlouhodobě nacházejí v růstovém trendu, což je při současném poklesu především technologických společností, jistě ceněná vlastnost. Určitou nevýhodou naopak může být, že tyto společnosti nevyplácí investorům dividendy. Pozitivní výhledy na budoucí tržby i vysoká důvěra světových analytiků, může znamenat zajímavou budoucnost pro tyto a jiné akciové tituly, ze segmentu kybernetické bezpečnosti.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎