Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie kybernetické bezpečnosti – TOP 3 společnosti s vysokým ratingem

Akcie kybernetické bezpečnosti - TOP 3 společnosti s vysokým ratingem

Akcie kybernetické bezpečnosti - TOP 3 společnosti s vysokým ratingem
Zdroj: depositphotos.com

V dnešní době digitalizace lidské společnosti je otázka soukromí velmi často skloňovaným pojmem. Do oblasti kyberbezpečnosti již nespadá pouze ochrana osobních údajů, ale i ochrana firemních dat, finanční bezpečnost nebo například zabezpečení datových přenosů.

V tomto článku si představíme tři společnosti, které patří ke špičce v tomto oboru, a jsou zároveň také držiteli vysokého hodnocení analytiků z Wall Street.

Rating společností věnujících se kyberbezpečnosti
Rating společností věnujících se kyberbezpečnosti
Zdroj: tipranks.com

Zajištění dostatečné kyberbezpečnosti jak státních, tak soukromých složek, se stává jedním ze zásadních trendů dnešní doby. Toto naznačují i rostoucí výdaje do tohoto segmentu, který v roce 2021 rostl o 13 % na 172 miliard USD.

Podle průzkumu Goldman Sachs je kybernetická bezpečnost hlavním oborem IT v roce 2022, po ní následují business Inteligence/analytika a cloudové služby. Americký Kongres také schválil legislativu, která by měla zamezit výstavbu digitální infrastruktury, která neobsahuje řešení kybernetické bezpečnosti. Toto vše jsou argumenty, které hrají do karet společností Fortinet, Qualys a Palo Alto Networks, které si nyní přiblížíme více.

1) Fortinet

Akcie Fortinet se více než rok obchodují v postranním trendu, pod maximální cenou 370 USD, kterou trh utvořil začátkem roku 2022. Za poslední dva roky akcie této společnosti zaznamenaly růst o 420 %, což potvrzuje slova o rostoucích výdajích na kybernetickou bezpečnost. Fortinet vykázala meziroční nárůst tržeb 28,8 % na 4,3 miliardy USD.

Predikce tržeb pro rok 2023 je pozitivní a počítá s nárůstem na hodnotu 5,14 %. Dvouletý akciový růst za sebou zanechal pouze dvě zajímavé supportní zóny. První vznikla na ceně 210 USD, kde se nachází i výraznější Volume. Ovšem mnohem silnější support vznikl na ceně 150 USD. Propad akcií na tuto hodnotu by ovšem znamenal vznik výrazného klesajícího trendu.

Týdenní akciový graf společnosti Fortinet
Týdenní akciový graf společnosti Fortinet
Zdroj: tradingview.com

2) Qualys

Akcie Qualys se již dva roky obchodují v učebnicovém rostoucím trendu, během kterého vykázaly růst téměř 135 %. Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 13,3 %, což koresponduje s růstem celého segmentu. Predikce budoucích tržeb v roce 2023 by měly dosáhnout hodnoty 565,7 milionu USD, což je očekávaný růst o 82 milionů USD.

Tato společnost nedisponuje žádným spekulativním kapitálem a je vlastněna pouze institucemi. Tento volatilní instrument nabízí support v podobě dlouhodobějších Low na ceně 110 USD.

Týdenní akciový graf společnosti Qualys
Týdenní akciový graf společnosti Qualys
Zdroj: tradingview.com

3) Palo Alto Networks

Akcie Palo Alto Networks se také obchodují v ukázkovém rostoucím trendovém kanále, přičemž za poslední dva roky vykázaly růst 404 %. Meziroční nárůst tržeb 28,4 % z původních 4,3 miliardy USD na předpokládaných 5,47 miliard USD v roce 2022, značí skutečnou důvěru investorů a analytiků v tuto společnost. Dokonce výhled na rok 2023 počítá s tržbami okolo 6,7 miliard dolarů.

I u této společnosti akciový graf nevykázal příliš mnoho supportních zón. Ta nejbližší se nachází na ceně 110 USD, kde se vyskytují dlouhodobější Low.

Týdenní akciový graf společnosti Palo Alto Networks
Týdenní akciový graf společnosti Palo Alto Networks
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Segment kybernetické bezpečnosti nabízí jistě značnou perspektivu směrem do budoucnosti. Výše uvedené společnosti se dlouhodobě nacházejí v růstovém trendu, což je při současném poklesu především technologických společností, jistě ceněná vlastnost. Určitou nevýhodou naopak může být, že tyto společnosti nevyplácí investorům dividendy. Pozitivní výhledy na budoucí tržby i vysoká důvěra světových analytiků, může znamenat zajímavou budoucnost pro tyto a jiné akciové tituly, ze segmentu kybernetické bezpečnosti.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo