Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 investiční miláčci velkých finančních institucí. Osloví tyto akcie i vás?

Publikováno
3 investiční miláčci velkých finančních institucí. Osloví tyto akcie i vás?
Zdroj: depositphotos.com

Drobní investoři se v současné turbulentní době musí mít velmi na pozoru, aby neprovedli nákup akcií, které podléhají buď negativnímu fundamentu, nebo nejsou přímo ohroženy bankovní, inflační nebo válečnou krizí. V tomto článku si představíme 3 akcie, do kterých investují především velké finanční instituce, které disponují profesionálními analytickými týmy a také kapitálem, který na finančních trzích již může mít významné slovo.

Investování na finančních trzích sebou nese riziko ztráty finančních prostředků. Toto riziko se snižuje pomocí kvalitní investiční strategie, jasného finančního plánu a v neposlední řadě se riziko také snižuje kvalitním řízením investice. Tyto dovednosti si investor osvojuje v průběhu mnoha let, přičemž se jedná o nekončící proces poznávání a zdokonalování.

Určitou zkratku v tomto investičním vývoji může poskytnou možnost podívat se pod ruce buď zkušeného investora, nebo jednoduše pozorovat, do jakých společností investují velké finanční instituce, které disponují mnohem větším a kvalitnějším investičním arzenálem než drobný investor. Naštěstí tyto informace jsou veřejně dostupné, a proto si nyní nastíníme, jak významnou roli mohou hrát v analýze drobného investora.

1) ConocoPhillips

Tato společnost vyrábí a přepravuje surovou ropu a zemní plyn a to po celém světě. Jedná se o společnost, která je velmi oblíbená u institucionálních investorů, protože její akcie jsou z 82 % vlastněny právě institucemi. ConocoPhillips vykázala meziroční nárůst tržeb téměř 73 %. Tržby by letos a v roce 2024 měly ovšem klesnout a pohybovat se o 10 miliard níže, okolo hodnot 69 – 66 miliard dolarů. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0.51 USD za akcii.

Akcie ConocoPhillips se od roku 2021 obchodují ve strmém nákupním trendu, který po vytvoření svých maxim nyní oslabil – a to až na hodnotu rostoucí trendové čáry. Během svého růstu akcie již otestovaly jediný support na hodnotě 80 USD, což může vést k oslabení jeho podpůrné schopnosti.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti ConocoPhillips
Měsíční akciový graf společnosti ConocoPhillips

2) Targa Resources

Tato logistická společnost se zabývá především přepravou a skladováním zemního plynu a její akcie jsou z téměř 91 % vlastněny institucemi. Targa Resources vykázala meziroční nárůst zisků 23,5 % a s růstem se počítá i na další roky. V roce 2023 by měly tržby podle predikcí dosáhnout hodnoty 23,4 miliardy USD a v roce 2024 dokonce 26,5 miliardy dolarů. V loňském roce dividendy klesly na hodnotu 0,35 USD s kvartální frekvencí vyplácení.

Akcie Targa Resources se obchodují u spodní hrany dlouhodobého postranního trendu, který je vymezen shora silnou rezistencí a zdola cenovými minimy, vykreslenými v roce 2020. Stejně jako horní hrana, tak i spodní hrana tohoto kanálu, byla trhem již testována, takže akciím chybí již jen značný fundamentální impuls, který je buď pošle na vyšší ceny, nebo na dlouhodobá minima.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Targa Resources
Měsíční akciový graf společnosti Targa Resources

3) CyberArk

Společnost CyberArk se zabývá vývojem a prodejem bezpečnostního software a služeb v mezinárodním měřítku. Její akcie jsou z 95,4 % vlastněny institucemi, což implikuje značnou důvěru velkých investorů ve společnost, která vykázala meziroční nárůst tržeb 17,66 %. U CyberArk je očekáván skokový růst tržeb, které v roce 2023 mají dosáhnout 730 milionů USD a v roce následujícím necelých 900 milionů dolarů. Ovšem tato společnost nevyplácí akcionářům dividendy.

Dlouhodobý cenový růst je charakteristický pro akcie CyberArk, které směřují vzhůru již od roku 2018. Tyto akcie jsou poměrně volatilní a od roku 2020 se obchodují v cenovém rozpětí 200 – 100 USD. Z dlouhodobějšího pohledu si ovšem udržují rostoucí tendenci, která se projevuje nákupními reakcemi na hodnoty rostoucí trendové čáry. Pokud ovšem dojde k poklesu ceny pod 100 USD, bude rostoucí trend zcela přerušen.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti CyberArk
Měsíční akciový graf společnosti CyberArk

Závěr

Podstupované investiční riziko na finančních trzích je postupně snižováno investičními dovednostmi a zkušenostmi investora, což si vyžaduje čas. Určitou zkratkou může být sledování investiční aktivity velkých finančních institucí, které disponují jak mnohonásobně větším kapitálem, tak i týmem profesionálních analytiků. Akcie výše uvedených společností jsou vlastněni minimálně z 82 % těmito velkými institucemi, což může hrát významnou roli, při individuálním investičním rozhodování drobného investor.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎