Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 dividendové akcie, které do 5 let pravděpodobně zdvojnásobí své dividendy

3 dividendové akcie, které do 5 let pravděpodobně zdvojnásobí své dividendy

3 dividendové akcie, které do 5 let pravděpodobně zdvojnásobí své dividendy
Zdroj: depositphotos.com

Většina investorů se při výběru dividendových akcií zaměřuje pouze na výši dividendového výnosu. Takový přístup však může být často spíše na obtíž. Některé dividendové akcie sice nyní nenabízí vysoký dividendový výnos, ale zato disponují vysokým potenciálem k růstu, díky kterému mohou přistoupit i ke štědřejšímu navyšování dividend.

To je případ i námi vybraných akcií, které disponují dividendovým výnosem pouze okolo 1,4 %. Ten je ovlivněn hlavně vysokou cenou jejich akcií, která ale na druhou stranu svědčí o jejich prosperujícím a dobře fungujícím businessu.

Níže jsme pro vás vybrali hned 3 dividendové akcie, které s velkou pravděpodobností v následujících pěti letech zdvojnásobí své dividendy.

1. UnitedHealth (UNH)

Graf ceny akcií UnitedHealth
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo UnitedHealth akcieUnitedHealth (NYSE: UNH) je americká zdravotní pojišťovna, která se několik posledních let zaměřuje na svoji expanzi. Ta spočívá v četných akvizicích včetně té s analytickou společností Change Healthcare (NASDAQ: CHNG) v hodnotě 13 miliard dolarů a farmaceutickou společností Divvydose, která je jedním z největších konkurentů Amazonu (NASDAQ: AMZN) s jeho online službou PillPack.

Společnost aktuálně vyplácí svým akcionářům 34 % ze zisku, což jí dává stále dostatek prostoru pro případné navýšení dividendy. Ta se během posledních pěti let více než zdvojnásobila z 0,625 dolaru na 1,45 dolaru. Aktuálně disponuje dividendovým výnosem okolo 1,4 %, který se přibližně rovná průměrné návratnosti indexu S&P 500.

2. Apple (AAPL)

Graf ceny akcií Apple
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

apple akcie ikona

Apple (NASDAQ: AAPL) je známý jako jeden z lídrů mezi technologickými společnostmi. I přesto většina investorů přehlíží jeho dividendy, a to především kvůli nízkému dividendovému výnosu ve výši 0,6 %, který je jen pro málokoho atraktivní.

Nízký dividendový výnos je však pouze výsledkem toho, jak skvěle se akciím Applu během posledních let dařilo. Od roku 2018 totiž jejich cena vzrostla téměř o 245 % (akcie UnitedHealth vzrostly za stejné období o 88 %).

Čisté tržby společnosti do konce června vzrostly o 36 % na 81 milionů dolarů. Pokud by se společnosti dařilo podobně jako do teď, znamenalo by to, že se její výplatní poměr bude rovnat 17 %. Už na první pohled má tedy dostatek prostoru pro případné navyšování dividendy. Tu od roku 2016 zvýšila o 54 % z 0,1425 dolaru na 0,22 dolaru.

Apple se aktuálně snaží většinu úsilí směřovat do rozvoje své streamovací platformy a online služeb, které by měly být v budoucnu jedněmi z jeho nejdůležitějších divizí.

3. Visa (V)

Graf akcií Visa
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo VISA akcieKreditní gigant Visa (NYSE: V) je další dividendovou akcií s velkým potenciálem a zároveň nízkým dividendovým výnosem. Ten je v porovnání s ostatními akciemi na tomto seznamu nejnižší a pohybuje se okolo 0,5 %. Na druhou stranu Visa za posledních pět let svoji dividendu více než zdvojnásobila z 0,14 dolaru na 0,32 dolaru.

Momentálně představuje její výplatní poměr necelých 27 %, což jí opět dává dostatek prostoru pro další navyšování dividend. To je při pohledu na její rychlé uzdravení z pandemie koronaviru více než jasné. Se znovuotevřením některých obchodů se jí daří generovat mnohem vyšší výnosy, přičemž předpokládá, že tento trend poroste i nadále.

Ve prospěch Visa mluví i některé průzkumy, podle kterých od roku 2019 přestalo hotovost využívat celosvětově přibližně 42 % lidí. Mimo to se společnosti daří stále generovat pozitivní cash flow, které v minulém roce dosáhlo 9,7 miliardy dolarů.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít tak všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Co si z článku odnést?

Jak již bylo řečeno našim cílem bylo představit vám dividendové akcie, které s velkou pravděpodobností své dividendy v následujících pěti letech přinejmenším zdvojnásobí. Při pohledu na jejich výkonnost a výplatní poměry je jasné, že námi vybrané společnosti mají stále dostatek prostoru pro navyšování svých dividend.

Všechny tři společnosti mají navíc i velký potenciál k budoucímu růstu. U UnitedHealth bude růst záležet především na počtu akvizic, které jí mohou přinést i nové příležitosti v expanzi jejích služeb. Podobně je na tom i Apple, který se aktuálně snaží vyrovnat silné konkurenci na poli streamovacích služeb. Naopak budoucnost Visa závisí převážně na vývoji ekonomiky, která se pomalu ale jistě opět dává do pohybu.

Pokud se tedy řadíte mezi dlouhodobé investory, kteří zároveň nepohrdnou rostoucí dividendou, můžete se nechat inspirovat naším výběrem a možná některý z titulů přidat i do svého portfolia (po vlastní podrobné analýze).

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo