Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 dividendové akcie, které vám budou vyplácet pasivní příjem po desetiletí!

Průlomový lék pro redukci hmotnosti a bojový letoun toho na první pohled nemají moc společného. Oba ale mohou pomoci investorům k dlouhodobému pasivnímu příjmu.

2 dividendové akcie, které vám budou vyplácet pasivní příjem po desetiletí!
Zdroj: Depositphotos.com

Ve světě investování je jen málo věcí tak příjemně uklidňujících jako stálý přísun dividend, čtvrtletí po čtvrtletí, rok po roce.

Pro ty, kteří si chtějí vytvořit spolehlivý zdroj pasivního příjmu, jsou dividendové akcie základem portfolia. V tomto článku se zaměříme na dvě příkladné dividendové akcie s dlouhou historií odměňování svých akcionářů: Lockheed Martin a Eli Lilly.

Pilíř americké vojenské obrany

Lockheed Martin poskytuje klíčové technologie a podporu americké armádě a jejím spojencům. Je to přední dodavatel pokročilých řešení nezbytných pro americkou i mezinárodní bezpečnost.

Společnost je také známá svými pokročilými výzkumnými a vývojovými programy, které zahrnují projekty v oblasti vesmírného průzkumu a hypersonických zbraní.

Ve světě plném geopolitického napětí a bezpečnostních hrozeb je role této společnosti stále důležitější.

Aktuální vývoj ceny akcií Lockheed Martin

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LMT Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mezi její nejvýznamnější příspěvky patří letoun F-35 stealth, který je základem obranných strategií letectva, námořnictva a námořní pěchoty USA a 18 spojeneckých zemí.

Očekává se, že tento letoun bude sloužit nejméně do roku 2080, což společnosti zajistí dlouhodobý zdroj příjmů.

Kromě toho její radarový systém Aegis chrání obchodní lodě v Rudém moři před útoky dronů a raket, zatímco její rakety PAC-3 odpalované ze systému Patriot pomáhají Ukrajině bránit se proti leteckým útokům z Ruska.

Silné portfolio Lockheed Martin vyústilo v ohromující počet objednávek v hodnotě 159 miliard dolarů. Tento obří balík budoucích zakázek poskytuje investorům vysokou míru přehledu o vyhlídkách společnosti na zdravé cash flow.

Vedení společnosti prokázalo pevný závazek vrátit tuto hotovost akcionářům prostřednictvím zpětného odkupu akcií a neustále se zvyšující dividendy.

Info

Zajímavostí je, že Lockheed Martin nejenže odkupuje vlastní akcie, ale také investuje do ekologických iniciativ, což zvyšuje jeho atraktivitu pro investory zaměřené na udržitelnost.

Za posledních deset let společnost Lockheed Martin odkoupila 25 % svých akcií, čímž zvýšila výnos na akcii pro zbývající akcionáře. Společnost také 21 let po sobě zvyšovala dividendu, která v současné době nabízí solidní výnos 2,7 %.

Farmaceutická akcie s tradicí i budoucností

Již více než 140 let stojí Eli Lilly v čele lékařské vědy a vyvíjí léčebné postupy, které významně zlepšují životy lidí.

Společnost má na svém kontě několik historických průlomů, včetně prvního komerčně vyráběného inzulínu na světě, což způsobilo revoluci v léčbě diabetu.

Nejnovější průlomový objev tohoto zdravotnického gigantu by však mohl být zatím nejvýznamnější. Vzhledem k tomu, že téměř 70 % dospělých Američanů je klasifikováno jako obézní nebo trpí nadváhou, nabízí nový lék společnosti, Zepbound, slibné řešení tohoto problému.

Zepbound

Zepbound je lék na regulaci hmotnosti, který se zaměřuje na hormonální receptory a snižuje chuť k jídlu.

V 72týdenní klinické studii účastníci, kteří dostávali nejvyšší dávku přípravku Zepbound, zhubli v průměru o téměř 22 kilogramů!

V kombinaci s dietou a cvičením pomohl lék také zlepšit hladinu cholesterolu a krevního tlaku.

Účinná látka, tirzepatid, nejenže pomáhá při hubnutí, ale také pomáhá dospělým s diabetem 2. typu regulovat hladinu cukru v krvi.

Nové výzkumy naznačují, že tirzepatid by mohl prospívat také osobám s onemocněním jater a spánkovou apnoe. Potenciál by mohl mít i při léčbě dalších zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby a některé typy rakoviny.

Generální ředitel Dave Ricks věří, že tirzepatid bude nejvýznamnějším lékem jeho 28leté kariéry, což potvrzuje i Wall Street.

Aktuální vývoj ceny akcií Ely Lilly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LLY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Investiční banka Goldman Sachs předpokládá, že Eli Lilly ovládne rychle rostoucí trh s léky proti obezitě, který by měl do konce desetiletí dosáhnout objemu 130 miliard dolarů.

Zisky společnosti by měly v příštích pěti letech růst o více než 60 % ročně, což odráží obrovský potenciál jejích inovativních léčebných postupů. Dividendový výnos je tady skromnější (0,57 %), ale úspěch Zepboundu to může změnit.

Info

Eli Lilly také investuje do rozvoje biotechnologií a genomiky, což může přinést další převratné léky a zvýšit hodnotu pro akcionáře.

Slovo závěrem

Jak Lockheed Martin, tak Eli Lilly jsou příkladem toho, co činí dividendové akcie atraktivními: silná pozice na trhu, historie inovací a závazek vracet hodnotu akcionářům.

Díky konzistentnímu růstu dividend a zpětnému odkupu akcií je společnost Lockheed Martin spolehlivou volbou pro investory, kteří hledají stabilitu a dlouhodobý růst.

Převratné pokroky společnosti Eli Lilly v oblasti zdravotní péče ji zase předurčují k výraznému růstu zisku a tím výnosu pro její akcionáře.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.