Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 technologické akcie, které mají potenciál letos zdvojnásobit vaši investici

Zpracování dat v cloudu je na vzestupu stejně jako cloudová komunikační centra. Přečtěte si o dvou společnostech, které trendu využily a čekají se od nich velké věci.

Publikováno
2 technologické akcie, které mají potenciál letos zdvojnásobit vaši investici
Zdroj: depositphotos.com

Investování na akciovém trhu je již dlouho osvědčenou metodou zhodnocení prostředků, zejména pokud vezmeme v úvahu historickou výkonnost indexů, jako je S&P 500, který před započtením inflace dosahuje průměrného ročního výnosu přibližně 10 %.

Některé akcie jsou ale momentálně dost drahé na to, aby jejich koupí drobný investor plně využil potenciálu trhu. To však neznamená, že není možné nalézt naopak některé tituly “ve slevě”.

Cloudové zpracování dat na vzestupu, z čehož těží Snowflake

Snowflake, přední cloudová datová platforma, hraje klíčovou roli v digitální transformaci. Poskytuje cloudové služby pro podniky využívající umělou inteligenci (AI). Schopnost společnosti spravovat, ukládat a zpracovávat obrovské množství dat se ukazuje jako nepostradatelná, zejména s přechodem firem z lokálních infrastruktur na cloudová řešení.

Ke konci října 2023 měl Snowflake už téměř 9 000 převážně amerických zákazníků, což znamenalo 23,5% meziroční nárůst. Expanze nyní přesahuje rámec amerického trhu a platforma dosahuje úspěchů také na evropských a asijských trzích.

Za poslední 3 měsíce si akcie společnosti připsaly bezmála 50 % a při tom jsou stále hluboko pod historickým maximem, takže růst pravděpodobně ještě nedosahuje plného potenciálu

Vývoj ceny akcií Snowflake za poslední 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Snowflake Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Schopnost společnosti zpracovávat nestrukturovaná data jí poskytuje konkurenční výhodu. Služba Document AI je umí uživatelům převézt do daleko snáze zpracovatelného polostrukturovaného formátu.

Nejvýznamněji ale k růstu společnosti přispívá služba Snowpark, která umí s pomocí AI psát programovací kód na míru a ten pak bezproblémově implementuje do projektů na platformě Snowflake. Služba v říjnu loňského roku přilákala pětinásobně více uživatelů než v předchozím roce.

Tyto úspěchy vedly k solidní finanční výkonnosti. Tržby z produktů ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly o 34 % na 698 milionů dolarů a provozní marže se zlepšila na 10 %. Kromě toho společnost za stejné období vykázala zdravou marži volných peněžních toků ve výši 15 %.

Cloudová komunikace, příležitost, které se chytilo Twilio

Společnost Twilio, lídr v oblasti cloudové komunikace, umožňuje klientům integrovat do svých aplikací různé funkce, včetně textové, hlasové, e-mailové komunikace nebo videa a chatu. Nabídkou cloudových customer service center pomáhá společnost svým klientům šetřit nemalé náklady na infrastrukturu.

Zavedení funkce CustomerAI Predictions, kterou využívá už kolem stovky zákazníků, je zase příkladem inovativního přístupu společnosti Twilio k využití prediktivní AI pro cílení a personalizované komunikační strategie.

Vývoj ceny akcií Twilio za poslední 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Twilio Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

V současné době činí poměr ceny k tržbám (P/S) společnosti Twilio 3,3, což je daleko méně než v poslední dekádě průměrných 12, což by mohlo ukazovat na podhodnocenost akcií. 

Přestože se firma potýká s problémy spojenými se zpomalením růstu příjmů a nedostatečnou ziskovostí, přijímá opatření k jejich řešení. Společnost snížila v prvních devíti měsících roku 2023 meziročně náklady na odměny vázané na akcie o 16 % na 509 milionů USD a provádí změny ve svém manažerském týmu s cílem zvýšit růst a ziskovou marži.

Jak společnost Snowflake, tak Twilio zaznamenaly od svých historických maxim výrazný pokles cen svých akcií, a to o 51 %, resp. 81 %. Díky jejich silným fundamentům a současnému ocenění se jeví jako atraktivní investiční příležitosti.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.