Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zapomeňte na Apple, Google nebo Microsoft. Toto jsou akcie, které budou letos zářit nejvíce!

Zapomeňte na to, co jste doposud znali. "Báječná čtyřka" jsou akcie, které mají letos značnou šanci zářit. Které akcie to jsou?

Publikováno
Zapomeňte na Apple, Google nebo Microsoft. Toto jsou akcie, které budou letos zářit nejvíce!
Zdroj: depositphotos.com

S výhledem na nový rok se pozornost investorů přesouvá na potenciální vedoucí akcie na trhu v roce 2024. Vynikající výkonnost indexu S&P 500 byla v loňském roce tažena “velkolepou sedmičkou” – akcie Alphabet (Google)AmazonAppleMeta PlatformsMicrosoftNvidia a Tesla.

Nyní je však připravena upoutat pozornost investorů nová skupina akcií, označovaná jako “báječná čtyřka”. O jaké akcie se jedná?

Vývoj ceny akcií Meta, Nvidia a Tesla v loňském roce

Aktuální cena
Změna
Meta Platforms / FB
Načítání
Načítání
Načítání
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Které akcie tvoří “báječnou čtyřku”?

První na seznamu je Visa, platební gigant s pozoruhodnou historií výkonnosti. Navzdory zdánlivě všednímu obchodnímu modelu dosáhla Visa od svého vstupu na burzu v roce 2008 složené roční míry růstu (CAGR) ve výši 21 %. Její robustní obchodní model se soustředí na účtování poplatků za zprostředkování plateb. Ve fiskálním roce 2023 tak realizovala společnost ohromujících 212 miliard transakcí o celkovém objemu 12 bilionů USD. Tato čísla se promítla do příjmů ve výši 32,7 miliardy USD a čistého zisku ve výši 17,3 miliardy USD. Oživení ekonomiky naznačuje silnou trajektorii pro akcie společnosti Visa v roce 2024.

Dalším zástupcem je společnost CrowdStrike Holdings, přední poskytovatel kybernetické bezpečnosti. Ze zmíněných akcií má nejmenší tržní kapitalizaci, nicméně se chlubí explozivním růstem. S růstem tržeb o 35 % v posledním čtvrtletí a 94% růstem příjmů z předplatného je CrowdStrike díky své růstové trajektorii a škálovatelné technologii akcií, které se vyplatí v letošním roce sledovat.

Další společností, kterou je třeba v roce 2024 sledovat, je Shopify, e-commerce platforma, která se odrazila od propadu v roce 2022. Snížení nákladů a průměrný růst tržeb o 43 % za poslední tři roky spolu se strategickými partnerstvími staví Shopify do pozice slibné akcie pro nový rok.

A konečně, společnost Nvidia, významný hráč v revoluci umělé inteligence, nadále září. Díky prudce rostoucí poptávce po jejích čipech s umělou inteligencí a vzestupné trajektorii tržeb a zisků jsou vyhlídky společnosti Nvidia pro rok 2024 stále slibné.

Slovo závěrem

Přestože jsou akcie “báječné čtyřky” velkým příslibem, investoři by měli před investičním rozhodnutím provést vlastní zkoumání. Jakékoliv investiční rozhodnutí byste měli realizovat na základě důkladné fundamentální a technické analýzy.

S pravděpodobným koncem nadvlády “velkolepé sedmičky” však představuje “báječná čtyřka” tedy akcie Visa, CrowdStrike, Shopify a Nvidia zajímavé příležitosti pro investory, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia a využít další vlnu lídrů trhu v roce 2024.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎