Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Aurora Cannabis

Akcie Aurora Cannabis (ACB) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií Aurora Cannabis

Akcie Aurora Cannabis (ACB)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informace o akciích Aurora Cannabis

Aurora Cannabis je kanadským producentem konopí a konopných výrobků. V roce 2018 vyprodukovala přes 600 000 kilogramů konopí a dodávala jej a další své výrobky do 25 zemí světa.

Věříte v postupnou legalizací konopí a tím potenciální růst firem, které se na něj specializují? Pak si rozhodně přečtěte náš článek o akciích Aurora Cannabis.

Obsah článku o akciích Aurora Cannabis

1.Historie Aurora Cannabis2.Akcie Aurora Cannabis3.Historický vývoj cen akcií Aurora Cannabis4.Dividendy Aurora Cannabis5.Jak lze obchodovat akcie Aurora Cannabis?6.Jak na první obchod akcií Aurora Cannabis?7.Stojí za to se o akcie Aurora Cannabis zajímat?8.Diskuze o akciích Aurora Cannabis (komentáře)

Historie Aurora Cannabis

Společnost byla založena relativně nedávno, v roce 2006. Samotné povolení na pěstování konopí a jeho prodej pro medicínské účely získala v Kanadě roku 2014.

17. října 2018 bylo konopí v Kanadě legalizováno. Aurora Cannabis velmi rychle získala asi 20 % tamního trhu. V roce 2019 založila jednu pěstírnu a továrnu také v Dánsku, projekt druhé byl pozastaven z důvodu slabých hospodářských výsledků.

Akcie Aurora Cannabis

Akcie lze obchodovat na dvou burzách, a to Torontské, na kterou společnost vstoupila 24. července 2017, a na burze v New Yorku, kde se její akcie začaly veřejně obchodovat 23. října 2018. Jelikož možnost obchodovat na New Yorské burze NYSE umožňuje mnohem více brokerů, v dalších odstavcích se zaměříme právě na ni.

Obchodní hodiny této burzy jsou 9:30 až 16:00, v našem časovém pásmu se jedná o dobu mezi 15:30 a 22:00. Denní volume, tedy množství zobchodovaných akcií Aurora Cannabis za den, se pohybuje v nižších jednotkách milionů.

Při intradenním obchodování na velmi krátkém časovém úseku byste mohli mít poněkud větší spread. Pokud však budete obchodovat jen o trochu větší timeframe (např. patnáctiminutový) a nebudete potřebovat učinit nákup či prodej během pár minut, pak jsou hodnoty volume naprosto dostačující.

Historický vývoj cen akcií Aurora Cannabis

Akcie Aurora Cannabis
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Akcie Aurora Cannabis se obchodovaly i před veřejným vstupem na burzu, ale jelikož běžný investor neměl možnost si je pořídit, nebudeme se tímto obdobím zajímat.

Akcie hned po vstupu na ceně přes 90 dolarů za akcii prudce klesaly. Pak sice cena na chvíli rostla, ale poté se opět vydala dolů až k hodnotě 60 dolarů. Počátkem nového roku se cena odrazila ode dna a za tři měsíce vystoupala až k dvojnásobné hodnotě.

Po dosažení tohoto maxima se akcie dostaly do sestupného trendu, který se zastavil až v březnu 2020 na hodnotách kolem pouhých 8 dolarů za jednu akcii.

Dividendy Aurora Cannabis

aurora cannabisSpolečnost od svého vstupu na burzu zatím nevyplatila žádnou dividendu a prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by nějaká měla být v blízké době vyplacena. Pro aktuální informace o případné změně je nejlepší sledovat přímo stránky Aurory Cannabis pro investory.

Jak lze obchodovat akcie Aurora Cannabis?

Akcie Aurora Cannabis jsou na trhu krátce, společnost nevyplácí žádné dividendy a navíc její byznys s konopím je do značné míry ovlivňován jednotlivými státy a jejich legislativou. Z těchto důvodů je proto značně riskantní držet akcie dlouhodobě a predikovat jejich vývoj na roky dopředu.

U krátkodobých i střednědobých obchodů, při kterých budete akcie držet maximálně několik měsíců zde toto riziko odpadá. Pro určování budoucího vývoje využijete hlavně technickou analýzu. Pojďme se podívat, jak by takový obchod mohl probíhat.

Vaše obchodní strategie vám dá signál k nákupu a vy tak nakoupíte 50 akcií po 16 dolarech, celkem za 800 dolarů. Při obchodním signálu k ukončení obchodu prodáte všechny akcie při ceně 18 dolarů za kus. Celkem na obchodu vyděláte 100 dolarů, při investovaných 800 se jedná o 12,5 % zhodnocení.

Váš zisk by mohl být i vyšší, pokud byste místo klasického nákupu akcií zobchodovali CFD s pákovým efektem. Pak by váš obchod vypadal takto:

Při nákupu akcií po 16 dolarech využijete páku 1:5. Celkem tedy při investici vašich 800 dolarů budete spekulovat na růst 250 akcií v celkové hodnotě 4 000 dolarů. Když spekulaci ukončíte při ceně 18 dolarů za akcii, váš zisk bude tentokrát 500 dolarů a procentuální zhodnocení vašich vložených prostředků bude 62,5 %.

Tyto obchody byly ukázkové, kdy přesně do obchodu vstoupit a vystoupit si musíte určit sami ve vaší obchodní strategii. Nikdy ale nezapomeňte použít stop-loss, ať při jednom neúspěšném obchodu nepřijdete o všechny vaše prostředky.

Jak na první obchod akcií Aurora Cannabis?

Vše podstatné o akciích Aurora Cannabis už víte. Připadají-li vám stále zajímavé, pak vám nic nebrání pustit se do jejich reálného obchodování. Jste-li nováčky, pak vám jistě přijde vhod tento článek, kde je vše vysvětleno podrobně. Zde si jen připomeneme nejdůležitější body.

  • Jako první vás bude čekat výběr brokera. Musí umožňovat obchodovat na burze NYSE, což většina patrně bude. Zajímejte se proto hlavně o výši přímých i nepřímých poplatků, ať vám neseberou veškeré vaši zisky.
  • Po vybrání si musíte založit účet (většinou jde i online) a poslat si na něj peníze, se kterými chcete obchodovat. Vždy si tam posílejte jen peníze, které můžete oželet.
  • Před reálným obchodováním je nutné stanovit si obchodní strategii, pomocí které budete obchodovat. Věnujte tomuto kroku dostatek času, může značnou měrou ovlivnit vaše budoucí výsledky.
  • Strategii je také důležité si otestovat, abyste si ověřili její výdělečnost. K tomu vám může posloužit i demo účet, který někteří brokeři nabízejí.
  • Pokud i v testování bude vaše strategie výdělečná, pak se už můžete pustit do vašeho prvního skutečného obchodu.

Kde můžete akcie Aurora obchodovat?

XTB logo

XTB

★ 93 %

U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo

RoboMarkets

★ 92 %

U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo

Trading212

★ 91 %

U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Stojí za to se o akcie Aurora Cannabis zajímat?

Byznys s konopím má v sobě velký potenciál, pokud by celosvětově došlo k uvolnění omezení jeho pěstování a distribuce. Je zde ale i riziko, že bude společnost negativně ovlivněna naopak různými zákazy a omezeními jednotlivých států. U krátkých a střednědobých obchodů pak akcie lze obchodovat jako každé jiné.

Při obchodech také nesmíte zapomenout na to, že se akcie obchodují v amerických dolarech. Ziskovost vašich obchodů tak může být ovlivněna změnou kurzu jak negativně, tak i pozitivně.

Více informací o Aurora Cannabis:


Více informací o akciích Aurora Cannabis (ACB)

JménoAurora Cannabis
TickerACB
Webové stránkyhttps://www.auroramj.com/
Založeno2013
SektorZdravotní péče
PrůmyslLéčiva
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie Aurora Cannabis za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
29. 03. 2023 Načítání... ACB
28. 03. 2023 Načítání... ACB
27. 03. 2023 Načítání... ACB
26. 03. 2023 Načítání... ACB
25. 03. 2023 Načítání... ACB
24. 03. 2023 Načítání... ACB
23. 03. 2023 Načítání... ACB
22. 03. 2023 Načítání... ACB
21. 03. 2023 Načítání... ACB
20. 03. 2023 Načítání... ACB
19. 03. 2023 Načítání... ACB
18. 03. 2023 Načítání... ACB
17. 03. 2023 Načítání... ACB
16. 03. 2023 Načítání... ACB

Ohodnoťte akcie firmy Aurora Cannabis


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo