Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Začne kryptoměnový bull market? Potvrdit to může tento signál

Publikováno
Začne kryptoměnový bull market? Potvrdit to může tento signál
Zdroj: toshitimes.com

Zlatý kříž (golden cross) a kříž smrti (death cross) jsou často sledované technické jevy na grafech, které signalizují důležité změny. Tyto pojmy se aktuálně často skloňují v souvislosti s nezvyklou podobou grafu Bitcoinu. Ten je ještě stále vedoucí kryptoměnou a změny v jeho vývoji budou mít citelný dopad na celý trh. 

Zlatý kříž je často považován za předzvěst dlouhodobého býčího trhu a objeví se tehdy, když krátkodobý klouzavý průměr (50 týdnů) překříží hlavní dlouhodobý klouzavý průměr (200 týdnů) ve směru nahoru. To dle technické analýzy signalizuje definitivní obrat trhu směrem vzhůru.

Naopak kříž smrti, který signalizuje potenciální medvědí trh, nastává, když krátkodobý průměr protne dlouhodobý při sestupném pohybu.

Zdroj: TradingView
Smrtící kříž máme za sebou a blíží se kříž zlatý
Smrtící kříž máme za sebou a blíží se kříž zlatý

Kříže v metrice Bitcoinu

A právě na grafu kurzu BTC je nyní možné sledovat pozoruhodně rychlý přechod od kříže smrti k tomu zlatému.

Jakkoliv nepravděpodobně se to může zdát, jednalo by se o první výskyt týdenního zlatého kříže v historii této kryptoměny. To je ale zejména kvůli tomu, že k existenci klouzavých průměrů je potřeba alespoň 200týdenní historie v grafu.

Někteří analytici tvrdí, že jde o signál brzkého nástupu bitcoinového býčího trhu.

I když je zlatý kříž silným ukazatelem býčího impulsu, je důležité si uvědomit, že trh s kryptoměnami je známý svou volatilitou a nepředvídatelností. Ne všichni analytici jsou přesvědčeni, že současný růstový trend je udržitelný.

Někteří komentátoři trhu zůstávají v předpovědích ještě stále pesimističtí. Existuje tu předpoklad, že kupní síla se může po krátkodobé euforii vyčerpat.

Vývoj ceny BTC v prosinci 2023

Metriky nebudí jen nadšení

Obchodník a analytik Crypto Chase veřejně deklaroval přesvědčení, že by cena bitcoinu ještě mohla klesnout na úroveň 30 000 USD nebo dokonce 20 000 USD, než dosáhne nových maxim.

Další persona kryptoměnového Twitteru (nyní X), Il Capo of Crypto, chvalně či nechvalně proslulý svými pesimistickými výhledy v posledních měsících, ještě na konci listopadu zmiňoval, že stále očekává “velký dump” a pád až na cenovou úroveň 12 000 dolarů.

Vzhledem k tomu, že se bitcoin na týdenním grafu postupně vyrovnává do potenciálního zlatého kříže, obchodníci a investoři situaci pozorně sledují a vyvažují býčí signály s varovnými vyhlídkami medvědích analytiků.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin Bohatý

A nezačal ten bull market v únoru?