Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Wells Fargo a výsledky hospodaření za Q1 fiskálního roku + technická analýza

Publikováno
Wells Fargo a výsledky hospodaření za Q1 fiskálního roku + technická analýza
Zdroj: depositphotos.com

Zveřejňování výsledků hospodaření akciových společností je v plném proudu a investoři již netrpělivě očekávají, zda jejich favoriti plní predikovaná čísla. V tomto článku se podíváme na výsledky za první kvartál fiskálního roku společnosti Wells Fargo a samozřejmě přidáme i trochu technické analýzy, abychom zjistili, zda se jedná o zajímavý investiční instrument.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie WFC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jedna z nejstarších společností, která původně v USA vznikla jako dostavníková společnost, která vozila zásilky a poštu napříč celými Spojenými státy, dnes patří ke špičce bankovního sektoru. Ovšem hospodářskými výsledky za Q1 společnost své investory nepřesvědčila. Kvartální pokles tržeb téměř 3 miliardy USD, z 21,6 miliardy v Q4 2021 na 18,4 miliardy v Q1 2022. Pokles tržeb je patrný i na cenovém grafu, kdy akcie společnosti po zveřejnění výsledků klesly o 5,3 %.

Společnost dále ohlásila, že hodlá pokračovat během roku 2022 v odkupu akcií, kvůli riziku zvyšující se volatility na trzích a hrozbě zvýšení úrokových sazeb ze strany FEDu. Finanční ředitel, Mike Santomassimo zmínil, že objem odkupovaných akcií by se měl v Q2 snížit. Konkrétní číslo ovšem řečeno nebylo. Wells Fargo také očekává snížení marže z hypotečních úvěrů. Kvůli rostoucí inflaci společnost také pociťuje tlak zaměstnanců na zvýšení platů. Společnost plánuje zvýšení výdajů na mzdy o 600 milionů USD. Predikce fiskálních nákladů pro rok 2022 zůstává na 55 miliardách dolarů, ovšem skutečné číslo může ve finále mnohem vyšší.

Technická analýza

Akcie Wells Fargo se propadly ihned po atakování svých dlouhodobých maxim na ceně 60 USD. Tento výprodej byl zastaven na nejbližší supportní zóně, která je ovšem již mnohokrát testována, což její podpůrnou funkci velmi omezuje.

Velmi zajímavě se ovšem jeví support na ceně 35 USD, který je tvořen třemi výraznými High. Vzhledem k výraznému propadu tržeb, nejisté situaci ohledně výše úrokových sazeb a situaci na hypotečním trhu, může během roku 2022 dojít k otestování této cenové úrovně.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo

Závěr

Společnost Wells Fargo výsledky za první kvartál fiskálního roku příliš své investory nenadchla. Propad tržeb o téměř 3 miliardy USD a finančním ředitelem avizované problémy na hypotečním trhu, v kombinaci se zvyšujícími se náklady, mohou zapříčinit propad akcií této ikony bankovnictví. Společnost může do tohoto negativního vývoje zasáhnout zpětným odkupem svých akcií, což by jí dalo možnost stabilizovat hodnotu investičního kapitálu.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.