Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Wells Fargo a výsledky hospodaření za Q1 fiskálního roku + technická analýza

Wells Fargo a výsledky hospodaření za Q1 fiskálního roku + technická analýza

Wells Fargo a výsledky hospodaření za Q1 fiskálního roku + technická analýza
Zdroj: depositphotos.com

Zveřejňování výsledků hospodaření akciových společností je v plném proudu a investoři již netrpělivě očekávají, zda jejich favoriti plní predikovaná čísla. V tomto článku se podíváme na výsledky za první kvartál fiskálního roku společnosti Wells Fargo a samozřejmě přidáme i trochu technické analýzy, abychom zjistili, zda se jedná o zajímavý investiční instrument.

Akciový graf společnosti Wells Fargo
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jedna z nejstarších společností, která původně v USA vznikla jako dostavníková společnost, která vozila zásilky a poštu napříč celými Spojenými státy, dnes patří ke špičce bankovního sektoru. Ovšem hospodářskými výsledky za Q1 společnost své investory nepřesvědčila. Kvartální pokles tržeb téměř 3 miliardy USD, z 21,6 miliardy v Q4 2021 na 18,4 miliardy v Q1 2022. Pokles tržeb je patrný i na cenovém grafu, kdy akcie společnosti po zveřejnění výsledků klesly o 5,3 %.

Společnost dále ohlásila, že hodlá pokračovat během roku 2022 v odkupu akcií, kvůli riziku zvyšující se volatility na trzích a hrozbě zvýšení úrokových sazeb ze strany FEDu. Finanční ředitel, Mike Santomassimo zmínil, že objem odkupovaných akcií by se měl v Q2 snížit. Konkrétní číslo ovšem řečeno nebylo. Wells Fargo také očekává snížení marže z hypotečních úvěrů. Kvůli rostoucí inflaci společnost také pociťuje tlak zaměstnanců na zvýšení platů. Společnost plánuje zvýšení výdajů na mzdy o 600 milionů USD. Predikce fiskálních nákladů pro rok 2022 zůstává na 55 miliardách dolarů, ovšem skutečné číslo může ve finále mnohem vyšší.

Technická analýza

Akcie Wells Fargo se propadly ihned po atakování svých dlouhodobých maxim na ceně 60 USD. Tento výprodej byl zastaven na nejbližší supportní zóně, která je ovšem již mnohokrát testována, což její podpůrnou funkci velmi omezuje.

Velmi zajímavě se ovšem jeví support na ceně 35 USD, který je tvořen třemi výraznými High. Vzhledem k výraznému propadu tržeb, nejisté situaci ohledně výše úrokových sazeb a situaci na hypotečním trhu, může během roku 2022 dojít k otestování této cenové úrovně.

Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Wells Fargo výsledky za první kvartál fiskálního roku příliš své investory nenadchla. Propad tržeb o téměř 3 miliardy USD a finančním ředitelem avizované problémy na hypotečním trhu, v kombinaci se zvyšujícími se náklady, mohou zapříčinit propad akcií této ikony bankovnictví. Společnost může do tohoto negativního vývoje zasáhnout zpětným odkupem svých akcií, což by jí dalo možnost stabilizovat hodnotu investičního kapitálu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo