Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Walt Disney – akcie v propadu a nový CEO se ujímá kormidla

Walt Disney – akcie v propadu a nový CEO se ujímá kormidla

Walt Disney - akcie v propadu a nový CEO se ujímá kormidla
Zdroj: wdwnt.com

Americký nadnárodní konglomerát, známý svou mediální produkcí a zábavnými parky, se pomalu ale jistě vzpamatovává z téměř roční uzávěrky, která se výrazně podepsala na hodnotě jejich akcií. K znovuzrození Walt Disney má přispět i nový generální ředitel, který by rád navázal na tradici a věhlas Walt Disney.

Akciový graf Walt Disney
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Na současném stavu akcií Walt Disney se velmi negativně podepsala 19 měsíční uzávěrka jak filmových a kreativních studií, tak i zábavních parků po celém světě. Tato nevyžádaná dovolená srazila cenu akcií o téměř 50 %. Disney se z této rány ovšem dokázal oklepat a po opětovném otevření svých zábavních parků 1. dubna 2020 jeho akcie vystřelily vzhůru. Nicméně nic netrvá věčně a po rychlém nárůstu následoval i rychlý propad.

Fundamentální analýza

Podívejme se na zásadní fundamentální zprávy, které budou v následujících měsících formovat cenu na akciovém grafu.

Jako první je potřeba určitě zmínit nárůst tržeb společnosti a to díky debutům 2 filmů. "Black Widow", který během úvodního víkendu vydělal 80 milionů dolarů, jehož rekord v rychlosti a velikosti tržeb byl překonán již v září letošního roku snímkem "Shang-Chi a legenda o deseti prstenech", který za víkend vydělal 94 milionů dolarů.

Negativní dopad na akcie společnosti ovšem mělo odložení premiér filmů od Marvel, kvůli problémům s výrobou:

Na toto pozdržení premiér okamžitě reagovala britská banka Barclays, která snížila svůj rating společnosti a utáhla svůj cenový výhled akcií Walt Disney z 210 USD na 175 USD.

Nový generální ředitel

Další velkou událostí ve společnosti bratří Disneyů je nástup nového CEO Boba Chapka, který byl do této funkce jmenován již v roce 2020. Jeho nástup do funkce se ovšem odložil na základě přání tehdejšího generálního ředitele Boba Igera, který ve společnosti působil 14 let. Za jeho funkční období vykazovaly akcie Walt Disney stabilní roční růst okolo 12 %, což v celkovém součtu za 14 let práce činí více než 400 %. Bob Iger stojí za uvedením do filmového světa značek jako Star Wars, Marvel a Pixar.

Technická analýza

Po 30% propadu hodnoty akcií až na supportní zónu nyní dochází k nákupní reakci, za kterou stojí především astronomické zisky z filmových premiér.

Měsíční akciový graf Walt Disney
Měsíční akciový graf Walt Disney
Zdroj: tradingview.com

Z technického pohledu se akcie společnosti Walt Disney obchodují na supportní úrovni okolo 150 USD za akcii. V růstu jim ovšem brání silná rezistentní zóna zakončená maximálními historickými cenami v konfluenci s 38,2 Fibonacciho retracementem. Naopak další výrazná supportní zóna se nachází okolo cenové úrovně 130 USD, kde lze očekávat další případnou nákupní reakci.

Závěr

Na budoucí růst nebo pokles ceny akcií společnosti Walt Disney bude mít zásadní vliv vývoj pandemické situace ve světě. Nevýhodou společnosti je její nízká diverzifikace, protože její zisky jsou závislé na fyzických návštěvách diváků v kinech a fanoušků v zábavních parcích.

Určitou vlaštovkou podporující růst akcií by mohlo být oznámení společnosti o oficiální spolupráci s některým z digitálních médií, které by tvorbu Walt Disney distribuovalo divákův prostřednictvím digitálních zařízení, čímž by odpadla nutnost generování zisků za pomoci fyzické přítomnosti.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo