Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Walt Disney – akcie v propadu a nový CEO se ujímá kormidla

Publikováno
Walt Disney – akcie v propadu a nový CEO se ujímá kormidla
Zdroj: wdwnt.com

Americký nadnárodní konglomerát, známý svou mediální produkcí a zábavnými parky, se pomalu ale jistě vzpamatovává z téměř roční uzávěrky, která se výrazně podepsala na hodnotě jejich akcií. K znovuzrození Walt Disney má přispět i nový generální ředitel, který by rád navázal na tradici a věhlas Walt Disney.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DIS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na současném stavu akcií Walt Disney se velmi negativně podepsala 19 měsíční uzávěrka jak filmových a kreativních studií, tak i zábavních parků po celém světě. Tato nevyžádaná dovolená srazila cenu akcií o téměř 50 %. Disney se z této rány ovšem dokázal oklepat a po opětovném otevření svých zábavních parků 1. dubna 2020 jeho akcie vystřelily vzhůru. Nicméně nic netrvá věčně a po rychlém nárůstu následoval i rychlý propad.

Fundamentální analýza

Podívejme se na zásadní fundamentální zprávy, které budou v následujících měsících formovat cenu na akciovém grafu.

Jako první je potřeba určitě zmínit nárůst tržeb společnosti a to díky debutům 2 filmů. “Black Widow“, který během úvodního víkendu vydělal 80 milionů dolarů, jehož rekord v rychlosti a velikosti tržeb byl překonán již v září letošního roku snímkem “Shang-Chi a legenda o deseti prstenech“, který za víkend vydělal 94 milionů dolarů.

Negativní dopad na akcie společnosti ovšem mělo odložení premiér filmů od Marvel, kvůli problémům s výrobou:

Na toto pozdržení premiér okamžitě reagovala britská banka Barclays, která snížila svůj rating společnosti a utáhla svůj cenový výhled akcií Walt Disney z 210 USD na 175 USD.

Poznámka

Mimochodem, český fanoušek může navštívit nejbližší Disneyland nacházející se v Paříži. Do “světa kouzel” je každý měsíc vypravováno velké množství turistických a poznávacích zájezdů.

Nový generální ředitel

Další velkou událostí ve společnosti bratří Disneyů je nástup nového CEO Boba Chapka, který byl do této funkce jmenován již v roce 2020. Jeho nástup do funkce se ovšem odložil na základě přání tehdejšího generálního ředitele Boba Igera, který ve společnosti působil 14 let. Za jeho funkční období vykazovaly akcie Walt Disney stabilní roční růst okolo 12 %, což v celkovém součtu za 14 let práce činí více než 400 %. Bob Iger stojí za uvedením do filmového světa značek jako Star Wars, Marvel a Pixar.

Technická analýza

Po 30% propadu hodnoty akcií až na supportní zónu nyní dochází k nákupní reakci, za kterou stojí především astronomické zisky z filmových premiér.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf Walt Disney
Měsíční akciový graf Walt Disney

Z technického pohledu se akcie společnosti Walt Disney obchodují na supportní úrovni okolo 150 USD za akcii. V růstu jim ovšem brání silná rezistentní zóna zakončená maximálními historickými cenami v konfluenci s 38,2 Fibonacciho retracementem. Naopak další výrazná supportní zóna se nachází okolo cenové úrovně 130 USD, kde lze očekávat další případnou nákupní reakci.

Závěr

Na budoucí růst nebo pokles ceny akcií společnosti Walt Disney bude mít zásadní vliv vývoj pandemické situace ve světě. Nevýhodou společnosti je její nízká diverzifikace, protože její zisky jsou závislé na fyzických návštěvách diváků v kinech a fanoušků v zábavních parcích.

Určitou vlaštovkou podporující růst akcií by mohlo být oznámení společnosti o oficiální spolupráci s některým z digitálních médií, které by tvorbu Walt Disney distribuovalo divákův prostřednictvím digitálních zařízení, čímž by odpadla nutnost generování zisků za pomoci fyzické přítomnosti.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.