Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Disney hlásí rychlý nárůst tržeb (poprvé) od propuknutí pandemie koronaviru – vyplatí se investovat do jeho akcií?

Disney hlásí rychlý nárůst tržeb (poprvé) od propuknutí pandemie koronaviru – vyplatí se investovat do jeho akcií?

Disney hlásí rychlý nárůst tržeb (poprvé) od propuknutí pandemie koronaviru – vyplatí se investovat do jeho akcií?
Zdroj: wdwnt.com

Disney představil své výsledky za třetí čtvrtletí, které překonaly očekávání většiny analytiků. Poprvé od propuknutí pandemie koronaviru zaznamenal růst tržeb a to hned o celých 45 % (na 17 miliard dolarů). V cestě za jeho opětovným uzdravením mu pomohlo především znovuotevření zábavních parků, ale i rekordní růst předplatitelů jeho streamovací platformy Disney+.

Graf akcií Walt Disney od roku 2018
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Disney hlásí rekordní nárůst předplatitelů

Popularita streamovacích platforem rychle roste, což je vidět i na oznámených výsledcích společnosti Disney. Jeho streamovací platforma Disney+ přilákala během třetího čtvrtletí dalších 12 milionů nových předplatitelů, čímž překonala očekávání analytiků, kteří předpovídali růst počtu uživatelů na 11 milionů.

Disney+ překonal hranici 116 milionů předplatitelů, čímž se stal třetí nejvyužívanější streamovací platformou na světě. Zároveň tak překonal i růst počtu uživatelů Netflixu, jehož základna se za stejné období rozrostla pouze o 1,5 milionů.

Podle plánu společnosti by měl počet předplatitelů do roku 2024 vzrůst na 230 až 260 milionů. Vedle své hlavní streamovací platformy vlastní navíc i další dvě platformy Hulu a ESPN+, u kterých během třetího čtvrtletí přibylo 15 milionů předplatitelů. Disney má teď na kontě celkem 174 milionů předplatitelů.

Předplatitele lákají prémiové filmy a seriály z dílny Marvelu

Společnosti se daří lákat nové předplatitele především na očekávané premiéry filmů, mezi které se ve třetím čtvrtletí zařadil například film Cruella nebo akční marvelovka Black Widow, kvůli které se s Disney soudí její hlavní představitelka Scarlett Johansson.

Podle jejích slov totiž měla přijít o část zisku (The Wall Street Journal částku odhaduje téměř na 50 milionů dolarů) právě kvůli zveřejnění filmu v kině a zároveň na streamovací platformě. Disney ihned poté ukončil s herečkou veškerou spolupráci.

Velkou část předplatitelů přilákaly i populární seriály z dílny Marvelu jako je Loki nebo The Falcon and the Winter Soldier. I přes nastalé problémy nechce Disney ze svého plánu ustoupit a už připravuje na listopad letošního roku další premiéru remaku Sám doma k příležitosti jeho 30. výročí.

Celkové výnosy Disney vzrostly meziročně o 45 %

Disney v cestě za uzdravením z pandemie koronaviru nepomohl pouze prudký růst počtu předplatitelů, ale i znovuotevření sítě zábavních parků v USA, Francii a Číně. Z nich společnost ještě před pandemií generovala většinu tržeb.

Celkově výnosy Disney zaznamenaly 45% meziroční růst na 17 miliard dolarů, což je o 24 milionů více než kolik předpovídala řada analytiků. Ihned po oznámení těchto výsledků vzrostla cena akcií o 5 %.

Za třetí čtvrtletí se jí podařilo kvůli návštěvníkům parků vygenerovat výnosy ve výši 4,3 miliardy dolarů a provozní zisk okolo 365 milionů dolarů. Stejně rostly i výnosy ze streamovací platformy, které meziročně vzrostly o 57 % na 4,3 miliardy dolarů.

Vyplatí se investovat do akcií Disney?

Disney si v minulém roce prošel pořádnou krizí, díky které se zaměřil především na rozvoj svých online služeb. Nakonec ale právě ty by mohly být jeho současným hnacím motorem, což předpovídají i někteří analytici. Ve streamovacích platformách je podle všeho budoucnost a už teď panuje mezi jednotlivými společnostmi velká rivalita.

I když se mohou akcie Disney v současnosti zdát předražené, nemuselo by tomu tak být v budoucnu. Je pravděpodobné, že rostoucí obliba v online streamování filmů a seriálů a opětovné otevření parků pomůže společnosti k dlouhodobému růstu, který by mohl znovu překonat všechna očekávání. Při zvážení všech pro a proti, je tedy jasné, že se tento titul vyplatí nadále sledovat. Samotné rozhodnutí o koupi je na každém investorovi a mělo by vycházet z jeho vlastní strategie i podrobné analýzy.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo