Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Vyrazte do boje s inflací! Tyto 4 dividendové akcie vám pomohou ji porazit

Vyrazte do boje s inflací! Tyto 4 dividendové akcie vám pomohou ji porazit

Vyrazte do boje s inflací! Tyto 4 dividendové akcie vám pomohou ji porazit
Zdroj: depositphotos.com

Inflace v České republice nabírá na síle. Lidé její dopady už nějakou dobu pociťují ve svých peněženkách. Zdražují potraviny, palivo, stavební materiály i energie. Nejenže inflace negativně zasahuje do vašeho domácího rozpočtu, ještě navíc nemilosrdně ukrajuje z hodnoty vašich úspor. Dá se proti tomu vůbec bojovat?

Obavy z inflace jsou na místě, ale není třeba se jí obávat zbytečně moc. Pokud chytře investujete své peníze, můžete z rostoucí inflace dokonce profitovat.

My vám dnes přinášíme 4 dividendové akcie, které vám pomohou inflaci porazit. Vlastníte-li akcie společností, které již v minulosti ukázaly, že jejich podnikání není inflací ohroženo, můžete nad inflací snadno zvítězit. Navíc získáte pravidelný pasivní příjem v podobě dividendy.

1. Hormel Food

Jedná se o amerického potravinářského giganta, jehož historie sahá až do roku 1891. Vlastní několik ikonických značek, které se těší zejména ve Spojených státech velké oblibě. Společnost se aktuálně zaměřuje na inovace a expanduje do zámoří. Díky tomu posiluje svoji už tak silnou pozici na trhu s potravinami.

Společnost se může pyšnit titulem dividendového krále, protože posledních 55 let nepřetržitě vyplácela a zvyšovala dividendu.

Rostoucí ceny potravin mají na společnost pozitivní vliv. Není se čemu divit, vždyť jíst musí všichni – bez ohledu na míru inflace. Aktuálně nabízí investorům dividendový výnos 2,3 %. Průměrné roční zvýšení dividend za poslední desetiletí bylo 15 %, což je přibližně 5násobek růstové míry inflace.

Vývoj ceny akcií Hormel Foods
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

2. A. O. Smith

Tato společnost vyrábí ohřívače teplé vody, což na první pohled nepůsobí jako zajímavý business. Opak je však pravdou. Společnost má obrovský růstový potenciál zejména v Indii, Číně a ve všech zemích, kde si lidé chtějí dopřát luxus v podobě teplé vody na počkání. Pevné základy si přitom postavila ve Spojených státech, kde klíčovou oblast jejího podnikání tvoří výměna starých zařízení za nová.

Společnost je zařazena na seznam dividendových aristokratů. Dividendu vyplácela a zvyšovala pravidelně v posledních 28 letech.

Aktuálně nabízí svým investorům dividendový výnos 2,1 %. To není na první pohled nijak závratná hodnota. Zajímavější je, že průměrné temp růstu zvyšování dividend bylo v posledním desetiletí 21 %. Kupní síla dividend tak v průběhu času masivně rostla a bez problémů uchránila investice před inflací.

Vývoj ceny akcií A. O. Smith
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

3. NextEra Energy

nextera energy logo

Společnost NextEra Energy je holdingová společnost, která se zabývá elektrickou energií a má největší síť provozoven ve Spojených státech. Společnost také myslí na budoucnost, a proto celou polovinu jejího podnikání tvoří poskytování obnovitelných zdrojů energie. Toto odvětví má dlouhodobý potenciál růstu a také napomáhá růstu dividendy.

Dividenda společnosti se za posledních 10 let zvýšila o 10 %, což je tempo, které by mohlo být udržitelné i do budoucna. Společnost je také dividendovým aristokratem, dividendu zvyšovala pravidelně v posledních 27 letech. Může vám tedy pomoci porazit inflaci, a ještě se stát zajímavým diverzifikačním prvkem vašeho portfolia.

Vývoj ceny akcií NextEra Energy
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

4. Enbridge

Enbridge

Společnost Enbridge lze považovat za konkurenta NextEra Energy, protože se zabývá provozováním energetických aktiv, které pomáhají rozvádět ropu a zemní plyn po celém světě. Přestože čistá energie má stále větší význam, bude pravděpodobně trvat ještě dlouho, než uhlíková paliva definitivně zmizí ze světa. Přesto společnost investuje i do obnovitelných zdrojů energie a snaží se držet krok s za aktuálními trendy.

Za posledních 10 let společnost navýšila dividendu průměrně o 10 %. Investory může těšit, že dividendový růst se nezastavil v posledních 26 letech. Navíc nabízí svým investorům velmi zajímavý dividendový výnos 6,6 %. Tento lukrativní výnos si společnost plánuje udržet i do budoucna.

Vývoj ceny akcií Engridge
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Závěrem

Inflace se není třeba příliš obávat za předpokladu, že si své investiční portfolio správně nastavíte. Když se vám podaří najít společnost, kde bude kupní síla dividend spolehlivě růst, máte vyhráno. Jak jste si právě přečetli, existují společnosti, díky kterým můžete na inflaci takřka vydělat. Je však vždy třeba investovat s rozmyslem, respektem k vašemu investičnímu plánu a rozumně diverzifikovat. Jedině tak bude vaše strategie úspěšná.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo