Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vyrazte do boje s inflací! Tyto 4 dividendové akcie vám pomohou ji porazit

Publikováno
Vyrazte do boje s inflací! Tyto 4 dividendové akcie vám pomohou ji porazit
Zdroj: depositphotos.com

Inflace v České republice nabírá na síle. Lidé její dopady už nějakou dobu pociťují ve svých peněženkách. Zdražují potraviny, palivo, stavební materiály i energie. Nejenže inflace negativně zasahuje do vašeho domácího rozpočtu, ještě navíc nemilosrdně ukrajuje z hodnoty vašich úspor. Dá se proti tomu vůbec bojovat?

Obavy z inflace jsou na místě, ale není třeba se jí obávat zbytečně moc. Pokud chytře investujete své peníze, můžete z rostoucí inflace dokonce profitovat.

My vám dnes přinášíme 4 dividendové akcie, které vám pomohou inflaci porazit. Vlastníte-li akcie společností, které již v minulosti ukázaly, že jejich podnikání není inflací ohroženo, můžete nad inflací snadno zvítězit. Navíc získáte pravidelný pasivní příjem v podobě dividendy.

1. Hormel Food

Jedná se o amerického potravinářského giganta, jehož historie sahá až do roku 1891. Vlastní několik ikonických značek, které se těší zejména ve Spojených státech velké oblibě. Společnost se aktuálně zaměřuje na inovace a expanduje do zámoří. Díky tomu posiluje svoji už tak silnou pozici na trhu s potravinami.

Společnost se může pyšnit titulem dividendového krále, protože posledních 55 let nepřetržitě vyplácela a zvyšovala dividendu.

Rostoucí ceny potravin mají na společnost pozitivní vliv. Není se čemu divit, vždyť jíst musí všichni – bez ohledu na míru inflace. Aktuálně nabízí investorům dividendový výnos 2,3 %. Průměrné roční zvýšení dividend za poslední desetiletí bylo 15 %, což je přibližně 5násobek růstové míry inflace.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HRL Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. A. O. Smith

Tato společnost vyrábí ohřívače teplé vody, což na první pohled nepůsobí jako zajímavý business. Opak je však pravdou. Společnost má obrovský růstový potenciál zejména v Indii, Číně a ve všech zemích, kde si lidé chtějí dopřát luxus v podobě teplé vody na počkání. Pevné základy si přitom postavila ve Spojených státech, kde klíčovou oblast jejího podnikání tvoří výměna starých zařízení za nová.

Společnost je zařazena na seznam dividendových aristokratů. Dividendu vyplácela a zvyšovala pravidelně v posledních 28 letech.

Aktuálně nabízí svým investorům dividendový výnos 2,1 %. To není na první pohled nijak závratná hodnota. Zajímavější je, že průměrné temp růstu zvyšování dividend bylo v posledním desetiletí 21 %. Kupní síla dividend tak v průběhu času masivně rostla a bez problémů uchránila investice před inflací.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AO Smith Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. NextEra Energy

nextera energy logo

Společnost NextEra Energy je holdingová společnost, která se zabývá elektrickou energií a má největší síť provozoven ve Spojených státech. Společnost také myslí na budoucnost, a proto celou polovinu jejího podnikání tvoří poskytování obnovitelných zdrojů energie. Toto odvětví má dlouhodobý potenciál růstu a také napomáhá růstu dividendy.

Dividenda společnosti se za posledních 10 let zvýšila o 10 %, což je tempo, které by mohlo být udržitelné i do budoucna. Společnost je také dividendovým aristokratem, dividendu zvyšovala pravidelně v posledních 27 letech. Může vám tedy pomoci porazit inflaci, a ještě se stát zajímavým diverzifikačním prvkem vašeho portfolia.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NEE Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Enbridge

Enbridge

Společnost Enbridge lze považovat za konkurenta NextEra Energy, protože se zabývá provozováním energetických aktiv, které pomáhají rozvádět ropu a zemní plyn po celém světě. Přestože čistá energie má stále větší význam, bude pravděpodobně trvat ještě dlouho, než uhlíková paliva definitivně zmizí ze světa. Přesto společnost investuje i do obnovitelných zdrojů energie a snaží se držet krok s za aktuálními trendy.

Za posledních 10 let společnost navýšila dividendu průměrně o 10 %. Investory může těšit, že dividendový růst se nezastavil v posledních 26 letech. Navíc nabízí svým investorům velmi zajímavý dividendový výnos 6,6 %. Tento lukrativní výnos si společnost plánuje udržet i do budoucna.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Enbridge Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Závěrem

Inflace se není třeba příliš obávat za předpokladu, že si své investiční portfolio správně nastavíte. Když se vám podaří najít společnost, kde bude kupní síla dividend spolehlivě růst, máte vyhráno. Jak jste si právě přečetli, existují společnosti, díky kterým můžete na inflaci takřka vydělat. Je však vždy třeba investovat s rozmyslem, respektem k vašemu investičnímu plánu a rozumně diverzifikovat. Jedině tak bude vaše strategie úspěšná.

Líbil se vám tento článek?
9
4

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.