Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Velká Británie zažívá obrat! Snižuje daně, inflace prudce klesá a Nissan investuje miliardy!

Publikováno
Velká Británie zažívá obrat! Snižuje daně, inflace prudce klesá a Nissan investuje miliardy!
Zdroj: Depositphotos.com

Britská vláda pod vedením premiéra Rishiho Sunaka oznámila, že bude snižovat daně. Takovéto zásadní rozhodnutí Kabinet učinil na základě predikcí hospodářského vývoje, ten předpovídá ekonomický růst.

K důkazům oživení britské ekonomiky patří i klesající inflace, která se dostala na hodnotu 4,6 procenta. Tento úspěch je přičítán zavedení tvrdých vládních opatření. Vláda chystá i nové investice.

Podpora ekonomiky

Kancléř státní pokladny Jeremy Hunt ocenil roli vlády při posilování ekonomiky. “Podpořili jsme rodiny, které čelí rostoucím výdajům,” poznamenal Hunt. “Snížili jsme zadlužování a snížili inflaci o polovinu, čímž jsme zabránili recesi a podpořili hospodářský růst. Jeho slova jsou velmi aktuální v době, kdy národ řeší různé problémy, například migraci.

Vláda, odhodlaná dále podpořit ekonomiku, provádí daňové reformy. Odvody na národní pojištění pro zaměstnance se od ledna sníží z dvanácti na deset procent. Toto snížení je součástí širší iniciativy, která má zmírnit finanční zátěž obyvatel a pomoci podnikům v době současné krize životních nákladů.

Plánuje se také zlepšení daňových úlev a zvýšení minimální mzdy s cílem zvýšit disponibilní příjem obyvatelstva. Opoziční kritici však označili tyto iniciativy za pouhé politické manévrování před volbami.

Nová investice do odvětví elektromobilů

Britský premiér radostně oznámil také významnou investici japonské automobilky do britského odvětví elektromobilů. Japonský automobilový gigant Nissan plánuje v Británii investovat až 2 miliardy liber na výrobu tří modelů elektromobilů.

Tento plán by mohl pomoci zachovat pracovní místa pro přibližně 6 000 pracovníků přímo a tisíce dalších po celé Velké Británii.

Zdroj: tradingeconomics.com
Vývoj britské inflace za posledních 12 měsíců
Vývoj britské inflace za posledních 12 měsíců

Řešení migrace a ekonomická strategie

Vláda také čelí výzvě, jak efektivně řídit migraci. Do země každoročně přichází téměř 750 000 lidí a premiér Sunak jednoznačně uznává nutnost snížit migraci na zvládnutelnou úroveň.

Vzhledem k blížícím se volbám musí vláda zvládnout otázku migrace a zároveň udržet hospodářský pokrok.

Její strategie, která zahrnuje snížení daní a podporu rodin, bude mít zásadní význam pro utváření budoucnosti národa a ovlivnění volebního úspěchu.

Veřejnost a podnikatelská sféra kroky vlády pozorně sledují. Vzhledem k hospodářské expanzi a výraznému poklesu inflace se však zdá, že je fiskální politika úspěšná. Trvalý dopad těchto opatření na ekonomiku Spojeného království a efektivní řešení migrace budou konečným měřítkem výkonnosti vlády.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎