Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Cítíte finanční nestabilitu? Chcete, aby vám váš koníček vydělával na živobytí? Zde je několik rad, jak se postavit k vedlejšímu příjmu.
Řada lidí nemá úspory na pokrytí i menších neočekávaných výdajů, proto se stává naléhavou potřebou najít další zdroje příjmů.
Jedou z takových možností může být i vedlejší podnikání. To s sebou však nese i problémy. Úspěch v tomto úsilí totiž spočívá ve sladění práce s vášní pro určitou činnost. Najít motivaci k tomu, abyste obětovali další čas práci, může být náročné, zvláště když většinu svého dne věnujete svému hlavnímu zaměstnání.
Klíčové je vyhledávat takové vedlejší činnosti, které ve vás vzbuzují radost, a ne pocit, že je to jen obtížné prodloužení pracovního dne. V našem článku se dozvíte, jak si vedlejší příjem osvojit, aniž by vás to stálo nervy.
Výběr vedlejšího zaměstnání pouze pro jeho výdělečný potenciál je ošemetný. Například rozvoz potravin může slibovat rychlé peníze, ale pokud vás štvou přeplněné obchody a řízení, je nepravděpodobné, že byste do něj investovali čas potřebný k dosažení zisku.
Dělejte jen to, co milujete, a nestane se to obtížným. Na druhou stranu se zde také otevírá možnost vyzkoušet, co by vás vlastně bavilo dělat a co je pro vás odpočinkovou činností.
Lidé pracující s informacemi často relaxují u rukodělných prací a dělníkovi může naopak třeba vyhovovat hudba nebo jiná duševní činnost.
Zpeněžení koníčku, nebo vášně možné je. Nadšenci do pečení mohou své kulinářské dovednosti zúročit například prodejem domácích cukrovinek. Umělečtí řemeslníci mohou využít sílu internetu a sociálních médií k prodeji svých výtvorů širšímu publiku a proměnit tak práci nad rámec své denní činnosti v lukrativní aktivitu.
Pro hudebně založené lidi je přeměna vášně pro kytaru v placenou činnost nejen dosažitelná, ale může být i velmi prospěšná. Začněte s vystoupeními v místních kavárnách a to, co může zpočátku přinést jen spropitné, může rozkvést v dobře placené angažmá, zejména pokud hudba přiláká do podniku více návštěvníků.
Cílem vedlejší činnosti by měla být i prevence vyhoření z přepracování v hlavní činnosti. Tím, že se věnujete činnosti, která vám nepřipadá jako povinnost, si můžete udržet nadšení a energii. To zvyšuje vaši schopnost vytvořit zisk z vedlejší činnosti a také vylepšit výkonnost v hlavním zaměstnání.
Moderní “vedlejšák” je v podstatě o tom, že do pracovního úsilí vnáší vášeň a radost. Tímto způsobem mohou jednotlivci nejen zlepšit svou finanční situaci, ale také obohatit svůj život o naplňující činnost, která jim vůbec nepřipadá jako práce.
Nejhorší možnou variantou je nucené vedlejší podnikání vykonávané z finanční nutnosti, které vede pouze ke zřetězení práce hlavní a vedlejší a k propadu motivace i výkonnosti v obou činnostech.
Dělat něco, co vás baví, je pro mnohé nedosažitelný sen. Vedlejší podnikání v oboru, který milujete, vám může pomoci začít se činnosti věnovat a navíc získat další volné prostředky, které můžete investovat do jeho rozvoje.
Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.
Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.