Broker IQ Option
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

IQOption je podle mého názoru broker, který se o své zákazníky (obchodníky) nejvíce zajímavá, což soudím podle toho, že se neustále snaží jim poskytovat nějaké nové nástroje, má skvělou mobilní platformu, a tak podobně… – Prostě u brokera IQ Option máte vždy něco navíc. Něco, co jinde nedostanete.

To, že máte u tohoto brokera něco navíc platí i v případě poskytovaných účtů. Člověk by měl mít možnost vybrat si, jakou cestou se chce ubírat. Někdo například chce obchodovat jen na demo účtu a zkoušet si nové strategie. Někdo naopak zase může chtít obchodovat za velké peníze a chce mít nějaké výhody, které malí obchodníci nemají.

U IQOption si přijde na své opravdu každý. Broker poskytuje 3 typy účtů a my si nyní řekneme pár informací ke každému z nich. Zde je přehled účtů, o které se jedná.

  • Tréninkový účet (Pracitce account)
  • Reálný účet (Real account)
  • VIP účet (VIP Account)

Pojďme se na jednotlivé účty podívat.

1) Tréninkový účet – DEMO ÚČET

Je demonstrativní bezplatný účet (demo účet), který vám umožní vyzkoušet si všechny funkce platformy a to bez jakékoli začáteční investice. Do začátku máte k dispozici částku ve výši 10.000 USD, se kterou obchodujete. Pokud se stane, že všechny peníze proobchodujete a žádné vám nezbydou, lze si znovu obnovit základní zůstatek 10.000 USD (kolikrát chcete).

Demo účet pro obchodování binárních opcí u brokera IQOption je naprosto totožný s účtem reálným a tedy i pohyby cen jsou naprosto totožné. Není tedy třeba bát se, zda nás broker nějak nešidí.

K demonstrativnímu obchodování nepotřebujete žádné údaje o kreditní kartě, nemusíte vkládat žádné peníze, nemusíte zasílat žádné dokumenty a účet můžete kdykoli deaktivovat. Samozřejmě že můžete rovněž učinit vklad a začít obchodovat naostro, ale k tomu se dostaneme hned.

Chcete pomoci s procesem zakládání demo účtu? Více info o demo IQ Option zde.

2) Reálný účet

Tento typ účtu nabízí zážitek ze skutečného obchodování s možností výběru z více než 70 aktiv (akcie, komodity, indexy, měnové páry). Nyní už můžete obchodovat mnoho typů opcí, jako např. digitální opce, nebo kryptoměny. Až si budete myslet, že máte dost a dále obchodovat nechcete, samozřejmě můžete provést výběr svých peněz zpět pryč z obchodního účtu. Všechno naráz, nebo klidně jen část – je to na vás.

Výběr vydělaných peněz proběhne v řádu minut převodem na vaši bankovní kartu nebo elektronickou peněženku (Doba zpracování výběru peněz se liší podle způsobu výběru. Naprostá většina požadavků se zpracuje během 24 hodin, některé však mohou trvat až 3 pracovní dny popř. i déle.) Jediná nevýhoda tohoto typu účtu je, že před vkladem peněz a obchodováním je třeba ověřit svoji identitu. To již však bohužel musíte u naprosté většiny brokerů – ale není se čeho bát. Stačí jednoduše odeslat pár dokumentů a je to.

Obchodníci s reálnými účty mají rovněž možnost účastnit se týdenních turnajů a disponují funkcí živé podpory na chatu. Po otevření reálného účtu máte však i nadále možnost využívat tréninkový účet. Mezi oběma variantami lze libovolně přecházet a na demo účtu se dále zdokonalovat a testovat nové strategie.

3) VIP účet

VIP účet u brokera IQOption je něco víc. Tento účet je pro lidi, kteří se chystají obchodovat s velkými penězi. Tato varianta je skvělá v tom, že nabízí i některé lahůdky, které nejsou k dispozici ostatním obchodníkům:

1. Vyšší ziskovost
VIP obchodníci v průměru dosahují zisku o 3% vyššího než ostatní klienti (v případě úspěšného obchodu). Vyšší ziskovost jim umožňuje dosahovat svých cílů a peněz snadněji.

2. Osobní manažeři
VIP account manažeři jsou navýsost kompetentní zástupci ve všech záležitostech týkajících se IQ Option. Jsou neustále ve střehu a dovedou pomoci nebo poradit při řešení jakýchkoli problémů souvisejících s vaším obchodním účtem a možností dalšího pokračování. S jedním takovým manažerem jsme před pár dny zveřejnili i rozhovor. Přečíst si rozhovor s account managerem IQ Option

3. Účast na turnaji zdarma
Možnost účastnit se turnaje bez poplatků patří mezi privilegia všech VIP obchodníků, osobně si myslím, že se jedná o skvělou věc, člověk tím ušetří třeba 20 dolarů a to až několikrát do měsíce.

Stát se jedním z členů VIP může každý z vás po uskutečnění vkladu 3.000 USD. Začít tedy můžete se standardním reálným účtem a jakmile vaše vklady nasčítají dohromady 3.000 USD, automaticky se vám účet přepne na VIP.

Další info

Další info nebo inspiraci můžete nalézt i na naší Pinterest nástěnce Finex.

1 komentář

  1. Jo, tu poučku o propojitelnosti demo účtu s účtem reálným by bylo fajn poslat do TopBinary 😀 aby pak ženský na telefonu neříkali takový blbosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.