Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Twitter spouští novou funkci – Nyní můžete podpořit své oblíbené osobnosti pomocí bitcoinu!

Publikováno
Twitter spouští novou funkci – Nyní můžete podpořit své oblíbené osobnosti pomocí bitcoinu!
Zdroj: businessinsider.com

Twitter nedávno spustil tzv. “Tipping” – funkci, která umožňuje lidem podpořit své oblíbené osobnosti a příspěvky pomocí bitcoinu. Stává se tak první sociální sítí, která napřímo podporuje digitální aktiva a s jejich pomocí i samotné platby.

V plánu je také zavést možnost napojení vlastních kryptoměnových peněženek a umožnit práci s NFTs. Aby bylo možné funkci využívat, není ani nutné žádnou peněženku vlastnit. Twitter k tomu využívá několik společností, které proces platby zprostředkují – jmenovitě například Cash App či Venmo.

Za vším hledej Strike

Toto se snad nedá popsat jinak – Strike mění svět.

Aplikace založená na technologii Lightning Network umožňuje globální, instantní a extrémně levné platby bez jakýchkoliv přidaných poplatků. To vše díky Bitcoinu a zakladateli aplikace – Jacku Mallersovi.

Kdo by si kdy pomyslel, že vcelku obyčejně vypadající kluk v mikině dokáže takovým zásadním způsobem měnit celý svět? Celou platební síť?

Dokáží dolary v mé kapse přistát v jiné zemi za méně než sekundu bez dalších přidaných nákladů? Ne. Jak by také mohly? Podstata takových peněz musí být od začátku digitální… přesně tuto inovaci přináší Bitcoin.” Jack Mallers

Zajímavostí je, že jeho společnost Strike dostala finanční podporu od samotného Twitteru. Od té doby už to byl jen malý krok ke spojenectví těchto dvou technologických platforem.

Samotná aplikace Strike je momentálně dostupná pouze v El Salvadoru a USA (kromě států New York a Hawaii).

Skvělé na celém vylepšení je to, že nikdo reálně Bitcoin používat nemusí. Lidé nepotřebují umět s kryptoměnou, nemusí zvládat ovládání a pravidla peněženek, či obecně kryptoměnových sítí. Vše se odehrává v pozadí.

Je rozdíl mezi bitcoinem ve smyslu aktiva a Bitcoinovou sítí. Na jedné straně jde o “komoditu”, avšak na druhé o celý platební systém – stejně jako například u společnosti Visa… taková síť poskytuje platební funkce na globální úrovni – instantní platební vyrovnání.

V případě produktu Twitter Tips, alespoň v dnešní formě, se nikdo bitcoinu ani nedotkne… nemusíte využívat zmíněné aktivum pro to, abyste mohli čerpat z funkcí sítě.” Jack Mallers

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.