Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top kryptoměny příštího bull runu? TIA a ORDI vedou růst altcoinů!

Publikováno
Top kryptoměny příštího bull runu? TIA a ORDI vedou růst altcoinů!
Zdroj: Analytics Insight

Poslední týdny na kryptoměnovém trhu byly pro většinu investorů pozitivní a krom největšího Bitcoinu (BTC) posilovaly také altcoiny. Mezi ty nejvíce rostoucí se vyšvihly Celestia (TIA) a Ordinals (ORDI), první jmenovaná kryptoměna dosáhla za posledních 30 dní růstu přes 250 % a druhá dokonce přes 620 %.

Co jsou kryptoměny TIA a ORDI?

Celestia (TIA) je token, který přichází s unikátní technologií tzv. modulární sítě, která na rozdíl od “jednokusových” blockchainů jako Ethereum nebo Solana umožní uzlům, tedy ověřovatelům transakcí, dosáhnout konsensu paralelně a mimo řetězec. Celestia je tak přímo stvořena pro sítě druhé vrstvy, tzv. rollupy, které na ni půjde velmi lehce připojit a následně s nimi pracovat.

Ordinals (ORDI) je první a největší zástupce BRC-20 tokenů (zkratka pro Bitcoin Request for Comment), které jsou nějak označené nebo očíslované nejmenší jednotky bitcoinů, tzv. satoshis. Na rozdíl od Ordinals NFTs (jednoduše řečeno NFTs na Bitcoinu) jsou zaměnitelné. Většina ostatních zástupců BRC-20 jsou meme tokeny.

Jak se ceny kryptoměn vyvíjely?

Růstu ceny ORDI výrazně pomohla rally Bitcoinu a jakmile Bitcoin vzrostl na cenu 40 000 USD, tak cena ORDI postupně překonávala cenové překážky ve formě 24 USD, 33 USD, až se cena vyšplhala až na 54 USD, což je zatím all-time-high pro tuto minci.

Cena mince TIA rostla od 6 USD a postupně se zkoušela dostat na hranici 9 USD. Tuto hranici také překonala a all-time-high vytvořila na 9,7 USD.

Uvidíme, jak si kryptoměny povedou v dalších dnech, ale rozhodně jsou to nyní lídři trhu. Samozřejmě vysoký růst ceny altcoinů nemusí být napořád a může přijít i strmý pád, proto je potřeba pečlivě vybírat a správně si zjišťovat veškeré informace ohledně této sekce kryptoměn, abyste nenaletěli nějakému podvodu.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.