Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tether USDT je v Mexiku levnější. Mohou za to kartely

Mexičané investující do kryptoměn se potýkají s drobnou anomálií. Zapříčiněním drogových kartelů je největší stablecoin USDT v jejich zemi levnější! Jak je to možné?

Tether USDT je v Mexiku levnější. Mohou za to kartely
Zdroj: cripto247.com

Kryptoměny slouží k nelegálním obchodům a praní špinavých peněz. Toto tvrzení se postupem času naštěstí vyskytuje stále méně častěji, v Mexiku však bohužel platí.

Situace je dokonce tak strašná, že nejpopulárnější stablecoin Tether (USDT) se zde obchoduje s cca 2% slevou, protože je široce známo, že USDT na místním trhu pochází převážně z nelegální činnosti a slušní obchodníci se s ním nechtějí zaplést.

Podle Court Watch začali mexičtí obchodníci s drogami, zejména kokainem, používat kryptoměny jako způsob, jak v posledních letech rychle přesunout bohatství přes hranice. To potvrzují i soudní záznamy z mnoha případů.

Zpráva dále uvádí, že současným trendem je nakupovat USDT od skupin se sídlem v Mexiku za nižší cenu a poté jej prodávat v Kolumbii ve směnárnách nebo peer-to-peer (P2P). Do USA si překupníci netroufnou.

Zapletl se i známý sportovec

Obchodování s kokainem se účastnil i kanadský olympijský snowboardista Ryan James Wedding, který byl součástí skupiny mj. zodpovědné za vraždy.

K situaci se vyjádřil i mluvčí největší kryptoměnové burzy Binance, na jejíž některé účty údajně USDT z drogové činnosti mířily. Zdůraznil přísná opatření burzy proti praní špinavých peněz a využití “důmyslných interních nástrojů k odhalení potenciální nezákonné činnosti”.

Společnost Tether pak zdůraznila, že tyto transakce probíhají na sekundárním trhu bez jakéhokoli zapojení Tetheru jako emitenta.

“Na rozdíl od fiat měny, která celosvětově zůstává dominantní formou financování zločineckých a teroristických snah, má Tether schopnost sledovat všechny transakce a zmrazit USDT, kdykoli je použit jakýmkoli nezákonným způsobem,” uvedl zástupce společnosti.

Jak lze zmrazit USDT?

Vydavatelem USDT je regulovaná společnost Tether. Jakožto vlastník kontraktu na blockchainu může kdykoli a komukoli stablecoiny zmrazit a v případě, že jim to nařídí pravomocný orgán, tak i musí.

K autoritativním zásahům a blacklistování sankcionovaných adres dochází pravidelně, Tether za posledních několik let zařadil na černou listinu více než 1 950 adres se stamiliony USDT.

Tzv. blacklist je jednoduchá operace, kdy se do kódu tokenu obvykle přidá konkrétní adresa, která pak s kontraktem tokenu nemůže nikterak interagovat. Tedy token odeslat ani směnit.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.