Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tento investor zhodnotil za 5 let 53 tisíc dolarů na 300 milionů, jak je to možné?

Keith Gill alias "Roaring Kitty" vytvořil fenomén meme akcií a za 5 let díky tomu vydělal stovky milionů dolarů. Napodobit ho je však v podstatě nemožné.

Publikováno
Tento investor zhodnotil za 5 let 53 tisíc dolarů na 300 milionů, jak je to možné?

Keith Gill, známá postava stojící za šílenstvím kolem akcií společnosti GameStop, opět upoutal pozornost finančního světa.

Majetek Gilla, známého pod různými internetovými pseudonymy “DeepF——Value” na Redditu a “Roaring Kitty” na YouTube a X, se díky počáteční investici ve výši 53 000 dolarů do prodejce videoher rozrostl na ohromující hodnotu přes 289 milionů dolarů.

5 let Roaring Kitty s GameStopem

Gillova cesta se společností GameStop začala v září 2019, kdy provedl svou počáteční investici, protože věřil, že akcie jsou podhodnocené.

Jeho víra ve společnost povzbudila zástupy drobných obchodníků, aby ho následovali. To vedlo k historickému short squeezu, když se hedgeové fondy marně snažily pokrýt své krátké pozice.

Do dubna 2021 Gill uplatnil své kupní opce a nashromáždil 200 000 kmenových akcií.

Tento týden ale Gill odhalil portfolio, kde drží 5 milionů akcií GameStop. Nedávný raketový růst akcií mu na papíře vynesl ohromujících 79 milionů dolarů za jediný obchodní den.

Aktuální vývoj ceny akcií GameStop

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GameStop Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslední snímek obrazovky Gillova portfolia také ukazuje, že drží 120 000 kupních opcí na GameStop s realizační cenou 20 dolarů, jejichž platnost vyprší 21. června.

Pokud by cena akcií GameStop zůstala k tomuto datu nad 20 dolary, mohl by Gill tyto opce uplatnit a získat dalších 12 milionů akcií.

Tím by se jeho celkový podíl zvýšil na 17 milionů akcií, čímž by se stal čtvrtým největším akcionářem společnosti, hned za giganty Vanguard, BlackRock a RC Ventures Ryana Cohena.

V případě uplatnění by nominální hodnota těchto akcií činila 240 milionů dolarů, nakoupených za realizační cenu 20 dolarů.

Má to ale háček

Navzdory úspěchu není Gillova strategie bez rizika. Deník Wall Street Journal uvedl, že broker E-Trade od Morgan Stanley zvažuje odstranění jeho účtu ze své platformy kvůli obavám, že by jeho jednání mohlo představovat manipulaci s trhem.

Michael Khouw, spoluzakladatel a hlavní stratég společnosti OpenInterest.PRO, komentoval odvážný Gillův obchodní styl.

“Nejúspěšnější hráči jsou ti, kteří jsou prostě mimo. Musíte být úplně z jiného těsta, abyste takto obchodovali,” poznamenal Khouw.

Dodal, že takové obchodní chování je prakticky nemožné mezi profesionálními obchodníky, kteří jsou obvykle omezováni přísnými protokoly řízení rizik.

Problémem u pozice takové velikosti je, že by ostatním účastníkům trhu bylo velmi zřejmé, že tyto call kontrakty nebo akcie proti těmto call kontraktům byly prodány, což by vytvářelo velký tlak na cenu akcie.

CC Lagator, spoluzakladatel makléřské společnosti Options AI, vysvětluje: “Pokud nemáte peníze na to, abyste akcie po uplatnění callů převzali do své péče, pouze si je pronajímáte s předpokladem, že je prodáte, nebo proti nim prodáte akcie před vypršením jejich platnosti.”

Miliardář Gill?

Pokud by Gill uplatnil své kupní opce, bylo by jeho 17 milionů akcií oceněno na 782 milionů dolarů při ceně akcií 46 dolarů (čtvrteční zavírací cena).

Při ceně 64,83 dolaru, které nedávno akcie GameStop dosáhly, by měl jeho podíl hodnotu 1,1 miliardy dolarů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.