Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Těmto akciím predikuje Goldman Sachs v příštích 12 měsících růst až o 108 %

Akciový trh je na vrcholu, ale pořád existují slibné příležitosti ke koupi. Které dvě vybrali odborníci z Goldman Sachs a proč?

Těmto akciím predikuje Goldman Sachs v příštích 12 měsících růst až o 108 %
Zdroj: depositphotos.com

Vzhledem k tomu, že index S&P 500 nedávno překročil hranici 5 300 bodů a překonal tak cíle mnoha odborníků pro konec roku, mohou se někteří investoři obávat možného přehřátí trhu.

David Kostin, hlavní americký akciový stratég Goldman Sachs, se domnívá, že vzestup indexu S&P 500 nad jeho cílovou hodnotu 5 200 ponechává v letošním roce jen malý prostor pro další růst.

Kostin poukazuje na vysoké ocenění akcií v kombinaci s nízkými prognózami růstu HDP a zisků pro rok 2024 jako na faktory, které pravděpodobně omezí růst cen akcií. Naznačuje, že trh by se v průběhu roku mohl obchodovat na úrovni současného násobku nebo pod ním.

Investoři však nemusí zcela ztrácet naději. Analytici Goldman Sachs jsou obzvláště optimističtí u dvou akcií, které mají podle nich dobrou pozici k tomu, aby přinesly značné výnosy, přičemž jedna z nich může potenciálně nabídnout až 108% nárůst. Pojďme si tyto dva slibné tipy blíže představit.

Marex Group

Prvním tipem od Goldman Sachs je globální broker Marex Group, který poskytuje přístup na trh, likviditu a infrastrukturní služby klientům v oblasti energetiky, komodit a finančních trhů.

Marex obsluhuje více než 4 000 globálních zákazníků, včetně producentů a spotřebitelů komodit, správců aktiv a velkých bank. Společnost působí především v Evropě a USA, ale expanduje i do oblasti Blízkého východu, Asie a Tichomoří.

Společnost vstoupila na burzu prvotní veřejnou nabídkou akcií (IPO) teprve v dubnu letošního roku, kdy debutovala s cenou 19 USD za akcii a na trh uvedla 3,846 milionu akcií, čímž získala přibližně 292 milionů USD.

Po IPO společnost oznámila své finanční výsledky za rok 2023, v nichž vykázala tržby ve výši 1,245 miliardy USD, což představuje 75% nárůst oproti roku 2022, a zisk před zdaněním ve výši 197 milionů USD.

Aktuální vývoj ceny akcií Marex

Analytik Alexander Blostein z Goldman Sachs zaujímá vůči akciím Marex býčí postoj a očekává, že společnost dosáhne do roku 2026 průměrného růstu zisku na akcii o 20 % ročně.

Blostein hodnotí akcie Marex jako Buy s cílovou cenou 33 USD, což znamená 61% potenciál růstu. Při ocenění ve výši 8násobku letošního předpokládaného zisku (forward P/E = 8), je navíc Marex ve srovnání s konkurenty podhodnocený.

Fulcrum Therapeutics

Společnost zabývající se výzkumem v oblasti biofarmacie, Fulcrum Therapeutics, je jedním z nejlepších tipů Goldman Sachs.

Společnost se zaměřuje na vývoj terapeutických látek pro geneticky definované choroby, které mají zároveň závažné příznaky a vysoké nenaplněné lékařskými potřeby.

Inovativní přístup společnosti Fulcrum se zaměřuje na genetiku základních chorobných stavů pomocí vlastní platformy s názvem FulcrumSeek. Tato platforma identifikuje kandidáty na léky, které mohou modulovat genovou expresi, zmírnit příznaky a upravit průběh onemocnění léčbou známých příčin chybné genetické exprese.

Aktuálně má společnost dva kandidáty na léky v klinických fázích: losmapimod a pociredir, z nichž první jmenovaný by měl mít významný vliv na budoucnost firmy.

Losmapimod

Přípravek zaměřený na léčbu facioskapulohumerální svalové dystrofie (FSHD), je ve fázi 3 studie REACH, do které je zařazeno 260 pacientů v Severní Americe a Evropě. Hlavní údaje z této studie se očekávají do konce roku.

První údaje ze studie fáze 2 ReDUX4 ukázaly, že losmapimod prokázal zlepšení funkčních, strukturálních a pacientem uváděných výsledků.

Fulcrum nedávno uzavřel dohodu o spolupráci a licenci se společností Sanofi na další vývoj a komercializaci losmapimodu.

Sanofi předem zaplatí 80 milionů USD výměnou za exkluzivní práva na komercializaci mimo USA a Fulcrum také získá až 975 milionů USD v regulačních a prodejních milnících a licenčních poplatcích.

Analytička Corinne Johnson ze společnosti Goldman Sachs je ohledně vývoje losmapimodu obzvláště optimistická. Vyzdvihuje pozitivní klinické údaje a výrazný náskok léku před konkurencí, což jej staví do pozice potenciálního prvního léku ve své třídě pro léčbu FSHD.

Johnsonová hodnotí společnost Fulcrum Therapeutics jako Buy s cílovou cenou 15 USD, což naznačuje robustní 108% nárůst v příštích 12 měsících.

Aktuální vývoj ceny akcií Fulcrum

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.