Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neopakovatelná příležitost? Tato růstová akcie se obchoduje s 90% slevou

Růstová akcie, která je výrazně podhodnocená, ačkoliv společnost dosahuje dobrých finančních výsledků, které ji předurčují k dalšímu růstu. Zajímavá investiční příležitost?

Publikováno
Neopakovatelná příležitost? Tato růstová akcie se obchoduje s 90% slevou
Zdroj: depositphotos.com

Fiverr International, společnost s přesvědčivou kombinací růstového potenciálu a atraktivního ocenění, si získala pozornost v investičním prostředí.

Jako významný hráč v oblasti freelancingu chce Fiverr způsobit revoluci na globálním trhu práce.

I kvůli tomu, že se americký trh s pracovníky na volné noze v roce 2021 odhadoval na 247 miliard dolarů, využila online platforma Fiverr značnou příležitost na tehdy převážně offline trhu.

Slibný start a dobré finanční výsledky

O silné pozici společnosti na trhu svědčí 4,1 milionu aktivních kupců služeb a působivá trajektorie růstu, kdy roční tržby v roce 2022 dosáhly 13% nárůstu na náročném trhu ovlivněném inflací.

V loňském roce růst zpomalil na 7 %, ale Fiverr v téže roce výrazně diverzifikoval své zdroje příjmů díky zavedení služeb Fiverr Pro a Fiverr Enterprise.

Firma také spustila chatbota s umělou inteligencí Fiverr Neo, který pomáhá s filtrováním a vyhledáváním nabídek na platformě.

Z finančního hlediska Fiverr vykazuje solidní výkonnost, v roce 2023 dosáhl ziskovosti a 28% nárůstu volného cash flow, který dosáhl 82 milionů dolarů.

Trhem nedoceněná akcie

Navzdory těmto pozitivním ukazatelům zaznamenaly akcie výrazný pokles a obchodují se 94 % pod svými historickými maximy z počátku roku 2021.

Za loňský rok klesla o necelých 9 % a letos už stihla odepsat přes 20%.

Vývoj akcií Fiverr International od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Fiverr Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Současné ocenění ve výši 9,8násobku volného cash flow nebo 2,2násobku tržeb (P/S) však lze povazovat za poměrně ojedinělou příležitost.

Ziskovost společnosti, ambiciózní plány růstu a současné podhodnocení ze strany trhu naznačují potenciálně lukrativní příležitost pro dlouhodobé investory.

Potenciál akcií společnosti Fiverr je značný, a to se ani nemusí přiblížit ke svému ATH z roku 2021.

Možnost zařazení Fiverr International do diverzifikovaného portfolia stojí za prozkoumání zejména ze strany těch investorů, kteří uvažují o akciových investicích dlouhodobě a snesou výraznější volatilitu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
8
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎