Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato investice má potenciál z vás udělat do 10 let milionáře!

Alphabet, mateřská společnost Googlu, nadále přesvědčuje svým konzistentním růstem a dobrými finančními výsledky. Porostou její akcie i nadále?

Publikováno
Tato investice má potenciál z vás udělat do 10 let milionáře!
Zdroj: depositphotos.com

Alphabet, mateřská společnost předního světového vyhledávače Google, je již více než dvě desetiletí dominantní silou v technologickém průmyslu. Díky své robustní infrastruktuře a rozmanitým produktům je v tomto odvětví impozantním subjektem. Z finančního hlediska konzistentní růst tržeb a silný cash flow společnosti naznačují její potenciál nadále zvyšovat hodnotu pro akcionáře.

Výkonnost akcií Alphabet v uplynulém desetiletí dokázala z řady akcionářů udělat milionáře. I když zopakování takových výnosů může být přehnaně optimistické, 15% složená roční míra růstu se však zdá být dosažitelná – finanční analytici, zdůrazňují silnou pozici společnosti na trhu a její vyhlídky na budoucí růst.

Info

15% složená roční míra růstu se nemusí zdát jako oslňující číslo. Při tomto růstu se ovšem vaše investice do 5 let zdvojnásobí a za 10 let vyroste na 4násobek. To znamená, že například investice 250 tisíc korun by dosáhla milionové hodnoty za pouhých 10 let.

Google jako hlavní motor růstu

Hlavním motorem působivých finančních výsledků společnosti Alphabet je její vyhledávací business. Díky miliardám uživatelů a rozsáhlé reklamní síti je pro společnost významným zdrojem ziskovosti. Trvalý úspěch tohoto segmentu naznačuje pokračující ziskovost v dohledné budoucnosti.

Vývoj ceny akcií Alphabet od začátku roku 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Společnost Alphabet zahájila zpětný odkup akcií, což signalizuje zaměření na návratnost pro akcionáře. Očekává se, že tato strategie bude nabývat na síle s tím, jak se bude zvyšovat tvorba hotovosti společnosti, která přechází od expanze k maximalizaci výnosů ze zavedených podniků.

Příležitosti v nových technologiích

Zdá se, že budoucí růst společnosti je spojen cloud computingem a umělou inteligencí (AI). Google Cloud, jehož hodnota činí 31,2 miliardy USD, se v loňském roce stal ziskovým a má potenciál k dalšímu zlepšení.

Pokroky společnosti Alphabet v oblasti technologií umělé inteligence a její schopnost zpeněžit nástroje umělé inteligence pak poskytují jedinečnou výhodu v této rychle rostoucí oblasti.

Firma má po Nvidii nejpokročilejší chipy pro AI a je dvojkou i v AI modelech hned za OpenAI.

Další sázky Alphabetu

Portfolio dalších investic společnosti zahrnuje celou řadu podniků od výrobců optických vláken po zdravotnictví a nabízí další příležitosti k růstu. Alphabet těmto investicím říká “další sázky”.

Vyniká mezi nimi například společnost Waymo, která je špičkou v technologii autonomního řízení. Navíc získala strategické partnerství s Uberem, takže je tu značný potenciál růstu, který by následně ovlivnil i Alphabet.

Ziskové hlavní činnosti, strategické investice a inovativní podniky dávají společnosti dobré předpoklady k trvalému růstu. Její schopnost integrovat a zpeněžit nově vznikající technologie v kombinaci se zavedenými schopnostmi v oblasti reklamy naznačuje, že akcie Alphabet mohou být i nadále lukrativní investicí pro ty, kteří mají dlouhodobou perspektivu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎