Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Startuje nová éra Tesly? Konečně představila široce dostupný model elektromobilu

Nový projekt společnosti Tesla "Redwood" má za cíl demokratizovat elektromobily. Dostupnost a udržitelnost jsou klíčové hodnoty, které projekt přináší.

Startuje nová éra Tesly? Konečně představila široce dostupný model elektromobilu
Zdroj: Deeply.cz

Společnost Tesla, průkopník v oblasti inovací elektromobilů, zahajuje novou etapu své mise, jejímž cílem je urychlit globální přechod na udržitelnou energii. Pracuje totiž na novém elektromobilu pro širší trh s kódovým označením Redwood. Jehož výroba má být zahájena v polovině roku 2025.

Tento krok je v souladu s vizí generálního ředitele Elona Muska uvést na trh cenově dostupnější elektromobily a umožnit tak jejich skutečně masové používání. Trh s elektromobilitou totiž přestal opěvovat úžasnou technologii a jeho novou mantrou se stala dostupnost.

Elektromobily pro všechny – za jakou cenu?

Projekt Redwood znamená významný krok směrem k demokratizaci elektromobilů. Tesla se jím snaží zacílit nejen na trh s luxusními vozy, ale také konkurovat tradičním výrobcům cenově dostupnějším vozidlem.

Tato iniciativa přichází v době, kdy čínská společnost BYD v posledním čtvrtletí roku 2023 předstihla Teslu na pozici předního světového výrobce elektromobilů, což podtrhuje konkurenční prostředí, v němž se Tesla pohybuje.

Aktuální vývoj ceny akcií Tesla a BYD

Aktuální cena
Změna
BYD / 2594
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Ambice Elona Muska vyrábět vůz s cenou od 25 000 dolarů byla původně formulována v roce 2020. V současnosti je cenově nejdostupnějším vozem Tesla sedan Model 3, jehož cena začíná v USA na 38 990 dolarech. Tím ovšem nemůže konkurovat tradičním motorovým vozidlům, a těžko se mu bude konkurovat i nově vzkvétající čínské produkci.

S ohledem na ekonomickou situaci Musk vyjádřil obavy z možného dopadu vysokých úrokových sazeb na poptávku po nákladných položkách, jako jsou právě automobily. Navzdory těmto makroekonomickým problémům Tesla vytrvale pokračuje ve své snaze a dodavatelům byly rozeslány žádosti o cenové nabídky s předpokládaným týdenním objemem výroby 10 000 vozů.

Investoři netrpělivě očekávají další podrobnosti, které by měly být ústředním tématem nadcházející čtvrtletní zprávy o výsledcích společnosti Tesla. Musk totiž naznačil vývoj dvou nových produktů s potenciálem dosáhnout dohromady ročního prodeje 5 milionů vozů – kromě cenově dostupného elektromobilu, by mohlo jít i o robotické taxi.

Nové modely prý překonají současné průmyslové standardy v oblasti designu a výrobních postupů.

Přestože snaha společnosti Tesla o dosažení plně samořídícího vozu naráží na problémy, Musk zůstává v tomto cíli odhodlaný. Podobně je to i s cenově dostupným EV. Společnost už za sebou ale má historii nesplněných cílů, což slouží jako varovná připomínka. Například výroba velmi očekávaného vozu Cybertruck byla odložena a jeho cena se výrazně zvýšila.

Někteří odborníci už dnes naznačují, že podstatná část sériové výroby modelu Redwood může reálně začít až v roce 2026, přičemž se zpočátku očekává, že cenově dostupný model bude vyráběn v texaské továrně Tesly.

Snaha o dosažení cenově dostupných elektromobilů představuje výzvu, zejména pokud jde o náklady na baterie a složitost výrobní technologie, proto v rámci příprav Tesla studovala vůz Honda Civic, aby získala poznatky o nákladově efektivní výrobě. Základní pořizovací cena tohoto vozu v USA činí 23 950 dolarů.

Globální strategie Tesly je jasná: zpřístupnit elektromobily širšímu publiku a upevnit svou náhle ohroženou pozici na trhu s elektromobily.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.