Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Stane se Německo s nově nastupující vládou přátelským prostředím pro kryptoměny?

Stane se Německo s nově nastupující vládou přátelským prostředím pro kryptoměny?

Stane se Německo s nově nastupující vládou přátelským prostředím pro kryptoměny?
Zdroj: coinfirm.com

Zatímco se Německo připravuje na to, co mnozí očekávají, že bude novým základem největší evropské ekonomiky, nastupující vláda představila koaliční dohodu, která vůbec poprvé zmiňuje kryptoměny a technologii blockchain mezi pilíři, které podpoří rozvoj země příští čtyři roky.

Závazek vlády

Koaliční vláda se skládá ze středo-levicových sociálních demokratů, Strany zelených a Svobodných demokratů. Trojkoalice, která se označuje jako Aliance pro svobodu, spravedlnost a udržitelnost, uvedla, že plánuje modernizaci a revitalizaci země. Nejdůležitější odstavec, alespoň pro nadšence do kryptoměn je ten, při kterém země plánuje digitalizovat.

Nová vláda se zavázala vytvořit digitální stát a vyvinout nové strategie pro kryptoměny a technologii blockchain.

Potřebujeme novou dynamiku ve vztahu k příležitostem a rizikům vyplývajícím z nových finančních inovací, kryptoměn a obchodních modelů,“ píše se ve 177stránkovém dokumentu.

Pozoruhodný odstavec

Jeden odstavec v dohodě, jak poukázal Frank Schäffler z FDP, zahrnuje ustanovení umožňující vydávání tokenizovaných akcií. V dokumentu stojí, že „Digitální finanční služby by měly fungovat bez problémů, proto vytvoříme právní rámec a možnost rozšířit vydávání elektronických cenných papírů i na akcie."

"Koaliční dohoda je jasná, po povolení tokenizovaných prostředků jsou dalším krokem tokenizované akcie. To je vzrušující a ohromně to urychlí adopci blockchainu," řekl Sven Hildebrandt, CEO Distributed Ledger Consulting.

Nová koaliční vláda se také dohodla, že Německo by se mělo stát jedním z předních míst v Evropě pro platformy FinTech či InsurTech a také pro takzvané neo-brokery, což jsou spotřebitelské finanční aplikace pro obchodování s akciemi a dalšími investičními možnostmi.

Digitální euro

Nastupující vláda navíc uvedla, že má v úmyslu konstruktivně podpořit proces zavádění digitálního eura jako doplňku k hotovosti, který je v Evropě dostupný všem jako zákonné platidlo a lze jej obecně používat.

Německo a EU

Jakýkoli nový přístup k prostoru digitálních aktiv v Německu bude pravděpodobně v souladu s obecnými politikami Evropské unie. Evropská rada minulý týden přijala dva návrhy na regulaci kryptoměn, Nařízení o trzích s krypto aktivy a Zákon o digitální provozní odolnosti.

Účelem zmiňovaného nařízení je vytvořit regulační rámec pro trh digitálních aktiv, který podporuje inovace a čerpá z potenciálu kryptoměn způsobem, který zachovává finanční stabilitu a chrání investory,“ uvedla Evropská rada.

Nová pravidla musí být ještě ratifikována, ale pravděpodobně se stanou standardním regulačním rámcem EU, tedy něčím, co Německo bude muset dodržovat. Koalice si je ovšem vědoma rizik spojených s odvětvím, zejména pokud jde o předcházení praní špinavých peněz a financování terorismu.

Na druhou stranu podle Gieseho (osoba spojovaná s Unchain Convention) koaliční dohoda ve své současné podobě demonstruje vysoce centrální plánovací mentalitu nové německé vlády, zatímco z jeho pohledu bude s největší pravděpodobností dohoda využita k boji proti jakékoli inovaci v kryptoprostoru.

Nová legislativa

Během teplých měsíců v Německu vstoupil v platnost zákon o možnosti alokovat až 20 % svého majetku do kryptoměn speciálními fondy Spezialfond. Pokud by se každý fond rozhodl investovat až 20 % prostředků do digitálních aktiv, hovořilo se o potenciálních 415 miliardách dolarů pro krypto sektor, a to na základě celkových aktiv spravovaných těmito fondy v Německu.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$43 239
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 361
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$502,8
Aktualizováno 16.1.2022 19:00

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo