Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Společnost Alphabet avizovala investici o velikosti jedné miliardy dolarů do burzy CME, která stojí za krypto-derivátovými produkty

Publikováno
Společnost Alphabet avizovala investici o velikosti jedné miliardy dolarů do burzy CME, která stojí za krypto-derivátovými produkty
Zdroj: atozmarkets.com

Společnost Alphabet (Google) investovala 1 miliardu dolarů do společnosti Chicago Mercantile Exchange Group, burzy zodpovědné za mnoho produktů z řad krypto derivátů. Zprávu jako první přinesl Wall Street Journal a informoval o tom, že technologický gigant poskytne své cloudové služby CME, jejichž trhy každý den zpracovávají biliony dolarů v transakcích.

CME Group

Skupina CME stála za prvním futures kontraktem na Bitcoin spuštěným v prosinci 2017. Od té doby burza pokračuje v rozšiřování své nabídky krypto derivátů, aby pokryla futures na mikro bitcoin, opce na bitcoin a žhavou novinku – futures na mikro ether, jejichž spuštění se očekává 6. prosince.

Poznámka

Futures umožňují investorům získat expozici vůči aktivu, například bitcoinu, aniž byste museli držet podkladovou kryptoměnu. Micro představuje menší velikost jednoho aktiva.

Slibované výsledky

Firma Alphabet investovala prostředky do 10letého strategického partnerství firmy CME s Google Cloud zaměřeného na urychlení přechodu burzy na cloud a změnu způsobu fungování globálních trhů s deriváty. Google provedl investici prostřednictvím preferovaných konvertibilních akcií společnosti bez hlasovacího práva.

“Investice a partnerství pomohou společnosti transformovat trhy s deriváty prostřednictvím technologie, rozšířit přístup a vytvořit efektivitu pro všechny účastníky trhu,” řekl předseda a generální ředitel CME Group, Terry Duffy.

Nedávná spolupráce s Bakkt

Firma Bakkt, která je zároveň tržištěm a správcem bitcoinu či ostatních kryptoměn, oznámila partnerství se společností Google s cílem rozšířit dosah a použitelnost digitálních aktiv, aby bylo možné uspokojit rychle se vyvíjející spotřebitelskou poptávku. 

Uživatelům Bakkt to umožní přidat své virtuální debetní karty Visa do služby Google Pay a nakupovat zboží a služby v obchodě a dokonce i online všude, kde je služba Google Pay akceptována. Bitcoinové platby budou převedeny na fiat, aby bylo možné tyto transakce uskutečnit.

Toto partnerství je důkazem silné pozice společnosti Bakkt na trhu digitálních aktiv a umožňuje spotřebitelům využívat jejich digitální aktiva v reálném čase – bezpečně a spolehlivě,“ okomentoval Gavin Michael, generální ředitel Bakkt.

Růst akcií

Firma Bakkt Holdings, která se na začátku tohoto roku oddělila od Intercontinental Exchange, zaznamenala nárůst akcií o téměř 400 %, protože oznámila partnerství s Mastercard a fintech firmou Fiserv.

Poznámka

Společnost Fiserv nabízí finanční služby, které mimo jiné umožňují podnikům přesouvat finanční prostředky do a z mobilních peněženek.

Nové partnerství nyní umožní společnosti Fiserv, prostřednictvím programu nazvaného Carat, nabízet B2B a B2C služby, různé věrnostní programy a transakce využívající krypto aktiva, uvedla tisková zpráva.

Mastercard si zase od partnerství slibuje, že bankovním institucím zjednoduší cestu k zprostředkování kryptoměnových odměn na jejich kreditní a debetní karty. Pro mnohé lidi z kryptoměnové komunity tento krok signalizoval potenciál k masivnější adopci a zájem široké veřejnosti o digitální aktiva.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.