Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

S&P 500 zaznamenal další rekord! Která známá akcie se během jediného dne propadla o 25 %?

Americké akcie v pondělí opět vzrostly a dosáhly nových rekordů. Jaké faktory je nyní ženou vzhůru? Co naopak může jejich rozlet zastavit?

Publikováno
S&P 500 zaznamenal další rekord! Která známá akcie se během jediného dne propadla o 25 %?
Zdroj: depositphotos.com

Americké akcie v pondělí vzrostly a indexy S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly další rekordní uzavírací hodnotu. Investoři začali být optimističtější ohledně stavu americké ekonomiky. Zároveň jsou velmi očekávané nadcházející výsledky hospodaření, které by mohly naznačovat rozmach umělé inteligence v oblasti technologií.

Index S&P 500 si připsal 0,2 % poté, co v pátek zaznamenal první rekordní uzavření od ledna 2022. Průmyslový index Dow Jones vzrostl o 0,4 % a poprvé v historii uzavřel nad úrovní 38 000 bodů. Akcie technologického indexu Nasdaq poskočily o 0,3 %.

Vývoj hodnoty indexů S&P 500 a Dow Jones za poslední měsíc

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Trhy táhnou vzhůru zejména technologické akcie

Růst technologických akcií poháněný umělou inteligencí pomohl vytáhnout akcie z útlumu na začátku roku 2024 a hlavní indexy se tak za leden dostaly do kladných čísel. Čtvrtletní hospodářské výsledky společností jako Netflix a Tesla na konci tohoto týdne pak budou pozorně sledovány, protože by mohly naznačit, kam se trh v krátkodobém horizontu vydá.

Zároveň představitelé Federálního rezervního systému, jejichž komentáře výrazně vývoj akcií ovlivňují, zůstanou v klidu před dalším zasedáním centrálních bankéřů 30. ledna.

Údaje o HDP a Fedem preferovaný ukazatel jádrové inflace by však později v týdnu mohly vnést světlo do debaty, která je hnacím motorem trhů: kdy Fed přikročí ke snížení úrokových sazeb.

Ne všem akciím se z kraje týdne dařilo

Z jednotlivých akcií se dostal pod větší tlak Boeing poté, co FAA (Federální letecká správa) vyzval letecké společnosti, aby provedly kontrolu další třídy letadel 737, která používají stejné dveřní zátky jako u letounu Max 9, který utrpěl poškození za letu.

Akcie společnosti Archer-Daniels-Midland se v pondělí propadly o více než 25 %. Tento gigant v oblasti obchodu se zemědělskými produkty poslal svého finančního ředitele na “dovolenou” a odložil zveřejnění výsledků hospodaření za čtvrté čtvrtletí a rok 2023 v souvislosti s vyšetřováním jeho účetních postupů.

Vývoj ceny akcií Archer-Daniels-Midland za poslední týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ADM Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎